Jump to content

Двигател ADR-Компресия и разход на масло


NE DIAL KU

Recommended Posts

Nightmarez

+1

 

Zili, Дано си искал да напишеш 800 мл на 10 000, че ....

Компресия м/у 1,2-1,4 MPa, но по важно е да е еднаква на всичките. И 1,1 MPa да имаш, пак не е причина за отваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е на 1000 км го дават до 800 мл да гори масло така е по книгата и мойта на 1000 км сигорно едно 500 мл гори но аз имам избила гарнитура на капака и ми доста омаслено може и от там да губя някой друг милилитар

Редактирано от fiko87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брат ми на шефа аудито чисто ново го взе 150 бона от магазина на 5000 км му светна лампата на маслото и ми звани да се обаждам в на ауди магазина кво масло да вземи аудитата си горят масалце и ако си некомпетентен ако имаш книжка към аудито там пише кратко и ясно че ако гори до 800 мл което наистина си е много нещата са добре вече над 800 мл това си е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е на 1000 км го дават до 800 мл да гори масло така е по книгата и мойта на 1000 км сигорно едно 500 мл гори но аз имам избила гарнитура на капака и ми доста омаслено може и от там да губя някой друг милилитар

В такъв случай се казва- вземи 50мл масло и ги разлей на асфалта за да видиш какво петно прави и си помисли колко са 500мл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига лупости с тез 800 мл на 1000 км. Няма такова нещо, най малкото, че първо ЕКО нормите никога не могат да ги покрият. Той умрял мотор с 20 годишни вложки на клапаните, с разбити водачи харчи около 300-400 мл масло на 1000.

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз също съм с ADR, на 280 000км реални, карам я само с 5W-40 на 10 000км и доливам 500-700 мл, в зависимост от това колко често я изпавам на магистралата. На всеки 3-4 месеца сменям маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми АДР-а за 7000 км. е дръпнал около 800 гр. масло 10-40. В смисъл от горната черта на щеката до 2-3 мм. над минимума. Това при скорост 100-120 км. обаче. На колко км. е колата не знам, но иначе показва 147 000 км.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години смених всички семерини по мотора, а сега зимата смених гарнитурите на капака и главата заедно с гумичките на клапаните. Минал съм 7К+ км и маслото не е мръднало. Карам я всеки ден по 10 км до работа и обратно без неделите. Маслото ми е кастрол магнатек 10VV40 а мотора е АДР. Това мога да ви кажа от мен. До преди изброените процедури по едно време за 2К км доливах по половин кило близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...