Jump to content

Колеги при Q5 quattro - то винаги ли е включено ?


Kurrtt

Recommended Posts

и на летните те са Мишелин и на зимните им забравих името от какво може да е според теб



джантите летните са 19 а зимните са 17 ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимните са Дънлоп предполагам че са на повече от 3 години като зех колата беше на 160 хил. 2009 година според теб спенени ли са гумите ? Според мен колкото и да са стари гумите не трябва така да ги къса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо стига си писал все едно си в чат. Тук е форум.

 

Второ никой не може да ти каже проблема по описанието, което даваш. Най-малкото постни снимки.

 

След като имаш проблем с два различни чифта гуми, логично е проблемът да е в колата. И тъй като няма как кола да "къса" гуми просто ей така, явно проблемът е някъде по геометрията на окачването. Отиди на стенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава от каране на зимни гуми през лятото с висока скорост, или от неправилна геометрия. Ако е била блъскана колата и не върви право напред, може да са дали наклон на гумите, за да оправят хода. Иди на стенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен веднъж ми се случи това точно с Дънлоп летни, които взех колата, имаше малки парченца отчупено. Бяха на 6 години или нещо такова, но след смяната им никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза дънлоп, аз купих едно б5 1.8 тк с дънлоп гуми, ама вече към края на живота си, карах ги едно лято , и преди да ги хвърля, задните бяха изядени отвънка, после като сложих нови conti sport contact 2 и с тях нямаше никакви драми, равномерно се износваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните ми зимни гуми бяха такива Дънлоп и в последната си зима се разпадаха по същия начин, като отчетем и факта от карането им с висока скорост по магистрали.

Така че стари гуми и бързо каране водят до този резултат.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, проблема не е в колата. Тоя дънлоп и на мен така се нащърби, и други техни модели така правят като се карат при по високи температури аз лично го отдавам заради старост както казват и заради многото ламели които имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Да разширим темата за куатрото с въпрос- Какво е и как се променя процентното разпределение преден/заден мост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...