Jump to content

Поставяне на темпомат


pakitoB7

Recommended Posts

Привет отново! Вече е факт наличието при мен на темпомат или крузконтрол, както се води. С помощта и водеща роля на колегата fifipaldi  (благодаря ти!) успяхме успешно да присадим от конзолата, която си бях поръчал от иБей на моята или обратното... ;) необходимите елементи, след което всичко си работи като фабрично. За съвети и детайли мисля, че може да ви е полезен в рамките на столицата, ама хайде да не му ставам промоутър... ;) 
Освен това се оказва, че колата има потенциални глезотийки, които могат да се активират допълнително, за което той любезно ме светна.
Успех на четящите темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Нещо поста ми е станал на наполовина :(

Търся шаблон да си изрежа дупка за лоста на темпомат.  Колата е седан. 

 

Благодаря.

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Монтирах всичко и следвах описаните стъпки, като при мен не се получава по първия описан начин за активиране, а по втория. Но не мога да калибрирам ъгъла на волана, дава ми тази грешка:

00778 - Steering Angle Sensor (G85): Defective

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това го питах, казва, че не го е пипал.

Клаксона работи, което значи, че не би трябвало да е "скъсан".

Казах му утре да провери това:

  • To confirm the status of the G85 calibration see MVB group 032.
  • If the basic setting group results in an error message verify the live G85 reading is ±1.5 °. Readings such as 359° would indicate the slip ring is mechanically out one full turn.

От мен е купуван коплекта иначе и по спомен точно този беше свален от моята кола когато си сложих фейслифтовите лостчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клаксона си свири,не съм въртял преди монтажа. Както пристигна така го монтирах, Пак ходих да проверя, все още си свири клаксона, но не позволява калибриране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си работещ автопилот и борд, благодарение на fifipaldi , кодирането сега мина за броени минути. Само дето не тръгна борда от начало. За момент се зачудих, защото бях изпълнил процедурите както е написано, но има един пропуск, поне при мен. След кодирането в  Engine & Steering , се наложи и да кажа на таблото, че имам инсталирана информационна система на водача. :) Остана да тръгне мулти волана, но там явно имам проблем с кабела и ми дава, че няма комуникация с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от помощ, за да подкарам мулти волана. Понеже кабела ми беше без мулти, му присадих кабелчета с букса от А6, като спазих подредбата от А6. Но така не тръгва, търся информация за положението на пиновете към лентовия кабел и към волана съответно. Нещо като това, ама е за В7 и не става ясно къде отиват.

droppedImage_19.jpg

1XPiegA.png

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, най-накрая. 1 седмица борба си е добро постижение. Честито за новата глезотийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Утре ще и се наслаждавам вече! Кой да се сети по-рано да кодира радиото, че има мулти волан.......... Неволята учи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги.  Имам спешно питане относно темата!? Реших и аз да сложа круиз на моето Ауди 2.0tdi 143коня комби 2009 година. Та днес ми дойде лостчето от ебай. Ама нещо много разглобено ми изглежда. Та моля който е присаждал листче да каже така ли трябва да изглежда  (ше прикача снимки) Да знам дали да се захващам през уикенда или да го връщам.

Ето и снимки

Screenshot_20180315-173857.png

Screenshot_20180315-173911.png

Screenshot_20180315-173904.png

Редактирано от ilianito81
Снимки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда, защото при B8 това лостче не се продава като отделна част, а заедно с останалите 2 и конзолата към която са закрепени.

Така на пръв поглед ми изглежда, че всички чаркове са налични, но без да се пробва не може да се каже 100%.

Опитай и ако не стане тогава го върни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Лостчето го връщам, защото се оказва че липсват плъзгачите за платката иначе щеше да се получи. Сега съм намерил в ебай цял комплект с лостчета  (само лостчета)с номер 8K0953502BD, а моите са 8K0953502BJ . На снимката са само моите. Та въпроса ми е ще са ли съвместими. Също така цената е 60 евро добре ли е като цена? И лесно ли се отделя модула за волана от лoстчета?

20180318_100145.jpg

Редактирано от ilianito81
Снимки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула се държи на 2 щипки и едно малко винтче, отделя се много лесно.

Лостчетата би трябвало да са съвместими.

Разликата в номерата може да е защото едните са с борд, адаптивен темпомат, комби и т.н, а другите без.

Ако ти трябва само лостчето за темпомата и не е с дистроник ще можеш да го преместиш.

 

Плъзгачите наистина ги няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Моля за малко помощ. Колата А4 Б8 2009. След сваляне на старите лостчета с кабелната пружина и монтиране на нови с темпомата не ми работят дългите светлини. Лостчета на дългите са различни, на външен вид иначе са еднакви. Разликата, е че на старите се буташе на пред за да се пуснат дългите, на новите няма ход на напред, ако задържа лост натиснат напред светят, но пусна ли го се изключват дългите. Не знам дали не трябва да направя адаптация с ваг ком. Нека някой ако знае какъв е проблема да помогне. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Аз имах същия проблем при смяна на лостчета. Новите ти лостчета са със датчик за насрещна светлина, или казано се самовъзвръщат на къси светлини , ако има насрещно идващ автомобил на фарове. Трябват ти от старите да си вземеш лостчетата за светлините и си готов. Но най-добре се обърни към  bsdnikolov - той е твоя човек !

Успех в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...