Jump to content

Поставяне на темпомат


pakitoB7

Recommended Posts

Здравейте колеги,реших и аз да стана с нещо полезен на форумаи да споделя с вас това което направих на моята Б8 А4 2,0 тди 143к.с. 2009г.
След доста четене на други форуми и с помощ на колеги поставих cruise control (CCS)
на аудито.
1. Ако "кабелната пружина" аз си я наричам така,тази под волана ако ви е с код 
8K0 953 568 F можете да си я ползвате вашата и остава само да си намерите лосчето с платката под него.Или ако намерите целия комплект лостчета -мигачи,чистачки и темпомат са с код 8K0 953 502 BK последните две букви и да не съответстват пак ще стане.Ако колата ви е седан или комби пак става,следователно се разместват лостчетата за чистачките - става и от А5 на А4 и обратно.

 

post-89200-0-67143200-1404765049_thumb.j

 

post-89200-0-76764100-1404765066_thumb.j

 

Нужни са мако отверки,сестограм,компютър VAG COM и 1 час търпение .

 

2. Завъртате волана първо на 90° на ляво,махате с малка отверка отдолу има малки капачки.После завъртате на противоположната посока на 180° махате и другата капачка и след това завъртате волана направо.

 

post-89200-0-16986200-1404765068_thumb.j

 

3.Изваждате контактния ключ изчаквате няколко минути през,който се приготвяте да откачите клемата на акомулатора.

поставете нещу между клемата и акомулатора и оставете багажника отворен защото без ток не се отваря.

 

4.Отвъртате двете болтчета под тапите който преди сте махнали и аербега започва да се мърда след което внимателно му разкачате буксите

 

post-89200-0-56605800-1404765069_thumb.j

 

post-89200-0-98592800-1404765070_thumb.j

 

 

 

5.Отвъртате централния болт на волана и го изваждате.Има белези,няма как да го монтирате после погрешно.

 

post-89200-0-33477800-1404765073_thumb.j

 

6.С малка отверка повдигате нагоре горното капаче на волана и след това развивате двете фронтални болтчета и едно отдолу.

 

post-89200-0-46857400-1404765074_thumb.j

 

7.След това отдолу има две букси,едната подобна на тази като на аергега,охлабвате с шестограм пръстена и изваждате мигачите навън.

 

8.Прегрупирате мигачите ако вашата кола е комби а всичко ви е от седан най лесно е да преместите само лостчето за темпомата заедно с зелената планка под него,тя е на буквата( L )Може също пък към другата да преместите само вашето лостче за чисачките заедно с неговата зелена платка.Внимавайте под зелената планка има плъзгачи да не ги убъркате.

След като сте пренаредили всичко започвате да монтирате по обратния ред.

 

post-89200-0-65440700-1404765075_thumb.j

 

post-89200-0-64547700-1404765076_thumb.j

 

9.За долния капак на волана може да си изрежете с фреза отвор от 40мм.и леко с пила и шкурка да го оформите.Ако сте по перфектните неща може да си поръчате ново с дупка за темпомат с код 8K0 953 512 E 6PS - черно. около 70лв. е

 

След като сте монтирали всичко трябва да се обучи с компютър.

Кодовете са.

 

09 - Cent. Elect -> coding 07->Long Coding->bite 6-bit 0 на binary 00100001 и отметка на cruse control installed

 

 Cent. Elect -> coding 07->Long Coding->bite 2 -binary 00010111  bit2 cruise control sistem(CCS)installed

 

post-89200-0-17094700-1404765078_thumb.j

 

post-89200-0-15137600-1404765085_thumb.j

 

След това сканирате за грешки и ги изтривате.

Възможно е да ви даде грешка в ъгала на волана тук се действа по следния начин.

 

Завъртате волана 30° наляво и надясно и след това го слагате направо.

Влизате в [security Access - 16]

              въвеждате 40168 - DO IT

основни настройки - 04

           група 001 [! Go]

активирайте основните настройки [ON / OFF / Next]

впоследствие кликайте докато не излезе прозорец - 3 "OK" [Done, Go Back]

 

[Meas. Blocchi - 08]

група 033 поле 3 (ъгъл на завиване-G85-Sensor) 
определи: 0.0 ° 
допустими стойности (когато е прав): ± 1,5 ° [Done, Go Back]
когато си около 0 натисни DONE

 

Наслаждавайте се на темпомата.

 

Надявам се да съм бил полезен

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Колега кажи отзиви няколко месеца по-късно. Всичко наред ли е при теб, работи ли безпроблемно? И аз се запалих да слагам, защото прочетох, че работи и с ръчни скорости без проблем.

Намерих в е-бей комплект всички лостчета и капак за 200 евро и съм решил да го поставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много готин мод. Отдавна искам да го направя но дебна за бежови лостчета които са рядкост май.... Ако някой засече по иБей такива да ми прати едно лично с линка  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи отзиви няколко месеца по-късно. Всичко наред ли е при теб, работи ли безпроблемно? И аз се запалих да слагам, защото прочетох, че работи и с ръчни скорости без проблем.

Намерих в е-бей комплект всички лостчета и капак за 200 евро и съм решил да го поставя.

След поставянето при мен работеше без проблеми,колата беше автомат.Продадох я есента на един роднина а преди 1 месец я откраднаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес след работа си сложих темпомата. Сблъсках се със следните проблеми:

1. При махането на еърбега не ми беше много ясно как се разкача жълтия куплунг-дърпа се към вас синята част силно докато се откачи целия

2.Болта за сваляне на волана е специален М12 и доста трудно намерих такъв камък.

3.Лостчетата който бях взел бяха точно за моята кола (завършват на BD) и нямах нужда да разглабям сменям каквото й да е-директно ги смених с кабелната пружина(на колата тя завършваше с F тази на новите лостчета беше G)-искаше калибриране както е описано в началния пост и стана без проблем.Ако не искате да заменяте лостчета от единия комплект на другия трябва да гледате много неща: Дали са за комби,дали имат Lane assist и ACC копчета, както и дали лоста за фаровете като се бутне напред за дълги остава или не. На по стари версии остава, на по-новите не.По-чести са по-новите.

4. Кодирането описано тук не беше правилно поне при мен. Направих следното за да тръгнат нещата:

А.Потвърдих че 16 Steering Wheel>Coding>Long Coding Helper>Byte 2>Bit 2>Cruise Control System installed e чекнато.При мен беше чекнато тк смених целия комплект лостчета със все модула на волана.

B.Чекнах 01 Engine>Coding>Long Coding Helper>Byte 6>Bit 0>Cruise Control installed

Редактирано от kosio86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах сега работи ли ти?

 

Аз реших въпроса лесно-сервиза тук, който ползвам се оказаха специалисти в това и си имам от месец...още не съм го тествал на дълъг път само на кратки разстояния, но на стария модел лоста мисля е по удобен за боравене....

 

и в този ред на мислr се чудя кво да правя старите лостчета :)

Редактирано от roggger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след работа си сложих темпомата. Сблъсках се със следните проблеми:

1. При махането на еърбега не ми беше много ясно как се разкача жълтия куплунг-дърпа се към вас синята част силно докато се откачи целия

2.Болта за сваляне на волана е специален М12 и доста трудно намерих такъв камък.

3.Лостчетата който бях взел бяха точно за моята кола (завършват на BD) и нямах нужда да разглабям сменям каквото й да е-директно ги смених с кабелната пружина(на колата тя завършваше с F тази на новите лостчета беше G)-искаше калибриране както е описано в началния пост и стана без проблем.Ако не искате да заменяте лостчета от единия комплект на другия трябва да гледате много неща: Дали са за комби,дали имат Lane assist и ACC копчета, както и дали лоста за фаровете като се бутне напред за дълги остава или не. На по стари версии остава, на по-новите не.По-чести са по-новите.

4. Кодирането описано тук не беше правилно поне при мен. Направих следното за да тръгнат нещата:

А.Потвърдих че 16 Steering Wheel>Coding>Long Coding Helper>Byte 2>Bit 2>Cruise Control System installed e чекнато.При мен беше чекнато тк смених целия комплект лостчета със все модула на волана.

B.Чекнах 01 Engine>Coding>Long Coding Helper>Byte 6>Bit 0>Cruise Control installed

Браво колега,важното е че си успял.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Работи перфектно, само се чудя какво да си правя старите лостчета и пружинен кабел :) Сложих дори и на една б7-ца там беше доста различно обаче сменяше се само едно лостче но не бих казал че беше особено по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

При мен се получи по метода на kosio86, по описаното в първия пост, нищо не стана с кодирането...

Редактирано от gamerche
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колеги, 

днес започвам монтаж и аз, но имам въпрос.

Намерил съм си лостчета от фейслифт. 

Дали ще станат?

 

viber image.jpg

Редактирано от yoan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Долният капак при добавяне на круз контрола явно търпи промяна, вие ли го модифицирате или търсите оригинално нов? И с какъв продуктов номер?
Само превключвателя на круз контрола може ли да се добави към наличните и с какъв продуктов номер да се търси?

В Порше ги правят нещата, но цифрите са покъртителни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Виж тук http://vagretrofits.com/ , на колегата fifipaldi e сайта !!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То реално разликата при седан/комби е в ръчката за чистачките, нея може да си я сложиш от твоя комплект :).

До колкото си спомням ти писах да провериш дали модула на волана ти поддържа темпомат за да знаем какво ти трябва, останалото е лесно.

Мога да ти намеря и с лостче за комби, но с 10-14 дни доставка, не е проблем.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Log от VCDS имаш ли, там го има номера на модула?

С мултиволан ли си?

Не пречи да ти пратя лостчетата да ги пробваш така или иначе и ако не ги поддържа ще ти пратя и модула после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...