Jump to content

Една интересна гатанка за дизел манияците!


Audi_Extreme

Recommended Posts

Привет колеги, преди месец се сдобих с А4 Б7 2.0 ТДи 140 коня и нямаше как да не обърна внимание на разхода, който "припкаше" в цифри на компютъра ми. Не случайно написах гатанка в темата, защото случая е доста интересен, поне аз и много майстори чуха за подобен проблем за първи път. Едно на ръка че колата дава голям среден разход около 9-10-11/100км., но когато я кротна на 6-та скорост със 100км/ч средния разход започва да се качва до 13-14, до момента в който върна 4-та предавка и започна лека "цедка" на скоростите, тогава тръгва да пада разхода до 7-8-9/100 км. В задръстванията с климатика ми пада пак около 9-10/100км. Майстора ми я качва на компютър няколко пъти да гледа дюзи, даже маха да ги оглежда отблизо и каза, че са в добро състояние. Знам че няма как да ми направи разхода като предишното ми желязно Ауди А3 1.9 ТДи, но нещо става там вътре и искам да знам какво точно, за да оправя нелепия проблем. Разбира се не изключвам възможността компютъра да не е откачил нещо яко, но като гледам как сипвам и колко минавам, нещата се въртят около 10-11/100км. Еми кажете предположения колеги или ме посъветвайте за някой майстор по тези науки в София! Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако със 100км/ч караш по доста голям баир на 6 знам ли.Как мериш разхода на колонка,от пълен до пълен или ще ми кажеш "с 20 лв минавам 100 и малко км"?

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да гледам моментния, там цифрите шарат доста, днес загледах моментния - пак на 6-та скорост със 90-100 пипам леко газта - 80-60-40/100, натискам здраво газта, пада на 20-15-10/100км. Интересна работа ви казвам, връщам за цедка на 4-та и отива кам 7-8/100 ;) Кола със собствено мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да караш с 140 тогава да видиш дали отива на 20/100 или пада . Преди няколко години за кратко карах ХДИ и ми казах че колата в оборотите на макс. върт. Момент гори по малко от оборотите преди и помня ,че на 3 с 60км/ч ми показваше по-малък моментен от 4 с 60км/ч .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го мерил още от пълен резервоар, но тези дни ще го направя! Сега сипах 25 литра и нещата отиват към 250-300 км, ще видя точно кога ще писне за резерва.



Ами на по-високи обороти пада със сигурност, утре ще я мерна на 160км/ч на 6-та скорост. Натисна ли педала до долу, тръгва да пада разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с писването е "мижи да те лажем".Според писването - ако си минеш 300км си на 8 и малко,оттам нататък смятай,но винаги приблизително най-точно е пълен - пълен,въпреки че и на колонката те лъжат с определено количество.

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с колонката е не само с литри но и със качество . проверявано е многократно не смо от мен но и от мои клиенти на които препоръчвам да не зареждат у нас повече от 20 лв на бензиностанция . забравих да уточня че е докзвано многократно не само от мен

Редактирано от lubo1918
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че проблема не е в колата, а в километража! И по-точно в мерните единици! Ако се замислиш и загледаш колега, ще видиш, че разхода ти не е L/100km, a km/L!!!

 

С долното копче на борд-компа си влез в менюто на таблото и си нагласи правилния (за нас) начин на измерване! После мери пак разхода!

 

Този начин на изчисляване го ползват най-вече Талянците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че проблема не е в колата, а в километража! И по-точно в мерните единици! Ако се замислиш и загледаш колега, ще видиш, че разхода ти не е L/100km, a km/L!!!

 

С долното копче на борд-компа си влез в менюто на таблото и си нагласи правилния (за нас) начин на измерване! После мери пак разхода!

 

Този начин на изчисляване го ползват най-вече Талянците...

:flehan:  :flehan:  :flehan:  :zustimm:  :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления на Павката, трябва да го черпа бира, МИНИМУМ ;) Какво сме гледали, какво сме се пулили, не знам, но наистина е било км/л, вместо л/км. Тъпите жабари значи....... Вече ми даде 4/100 на 6-та предавка към 100км/ч и 7/100 средно в градски условия. Вече всичко има сенс ;) Чиърс колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че проблема не е в колата, а в километража! И по-точно в мерните единици! Ако се замислиш и загледаш колега, ще видиш, че разхода ти не е L/100km, a km/L!!!

 

С долното копче на борд-компа си влез в менюто на таблото и си нагласи правилния (за нас) начин на измерване! После мери пак разхода!

 

Този начин на изчисляване го ползват най-вече Талянците...

ееее браво бе брат :) как се сети бравос :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа беше с едно Пунто. Колкото повече газ му давах, толкова по нисък беше разхода. Чак след 3 дни разбрах, че е км/литър.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос: как точно се сменя режима на показване от км/л и л/км?

Иначе евала на колегата Павел, аз не съм забелязъл да има грешен отговор на зададени въпроси тук досега. :zustimm:

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее браво бе брат :) как се сети бравос :bia:

Лесно -> ден по-рано, в сервиза, го оправях на друго В7 :)

Един тъп въпрос: как точно се сменя режима на показване от км/л и л/км?

Иначе евала на колегата Павел, аз не съм забелязъл да има грешен отговор на зададени въпроси тук досега. :zustimm:

Написал съм го в същия пост ;)

А и ако не знам - не отговарям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...