Jump to content

ABS Модул A6 3.0 TDI


High

Recommended Posts

Аз имам същия проблем светят тия 3 лампи и многоооооо дразни ако някой има решение да каже или да каже къде има да го купим питах в Порше ..4200лв  ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ахахаххаха, 4200 лв :) те са безкрупулни!

Не ги ли пита да го поправят безплатно, както са го поправяли на дори 9 годишни в цяла Европа, защото с новия им модел АБС са се провалили дори и за плануваното им остаряване...прекалено рано е "остарявал"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратете ми някакъв линк или документ да го преснимам да ида да им го ударя в главата ... Викам му този автомобил струва 2 ABS и той се смее ??‍♂️?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте в Ибей...все отнякъде ще изскочи :) имам снимки на моя като го отворих,прекъсват се доста нишки не е като на старата А6 само масата :).Аз смених над 10  връзки...да не кажа май 14-15  и си заработи,накрая се скапа сензора за налягане който за съжаление се оказа вътре  в механичната част и това вече наистина му беше края...

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те нарочно го правят така да не можеш да си го ремонтираш. Това е безумие заради 1 датчик да сменяш цял абс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питате мен за сигурност :)   , те не на празно оставиха или поне за известно време оловото  в  спойките в  медицинската електроника и  системите за сигурност в колите ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Проблема не е само в връзките,проблема е в сензора за налягане!Аз на моя му преправих връзките,но след време се скапа сензора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, sunshai said:

Проблема не е само в връзките,проблема е в сензора за налягане!Аз на моя му преправих връзките,но след време се скапа сензора...

Механичната част заедно със сензора са еднакви на всичките модули, по сложната част за ремонт са връзките върте. На А4-ката ми сам си бях оправил масата вътре, но тук мисля е по сложно със запояването. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзките ги правих два пъти,първия път преправих 4-5 ли бяха...втория път направо целия ред презапоих.

ABS_A6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си е масово, поне да струваше модулът в Ауди по нормални пари, някой можеше и да си го купи...

Вероятно се нагряват и се прецакват

@sunshai: предлагаш ли го като услуга и на каква цена? :) аз го смених с втора ръка, но да се знае и от други колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм само един такъв  модул(моя) но след няколко месеца дефектира самия датчик и нямаше какво повече да направя...По-скоро бих помогнал на някой безплатно  хем и да тренирам ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пробвах на старата ми кола сам да си презапоя връзките, проблема ми беше че пистите на керамичната част от компютъра се изпариха в момента в който доближих поялника. Затова този път го дадах на човек който с това се занимава, но като гледам на снимката по горе безпроблеми с поялник е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, OvivO написа:

Да ти пращам моя модул за моя сметка? :) пък ще взема да почерпя, като го направиш :)

Пращай :) първия е безплатен :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/10/2017 at 11:48, fxa написа:

Механичната част заедно със сензора са еднакви на всичките модули, по сложната част за ремонт са връзките върте. На А4-ката ми сам си бях оправил масата вътре, но тук мисля е по сложно със запояването. 

Не са еднакви. Има разлика в сензора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на предишните абс модули brak pressure sensor е подлежал на промяна само той, бил е закачен за модула. След това е интегриран вътре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...