Jump to content

Ауди А4 2.4 quattro мнение


Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой ходил ли е да гледа въпросната кола на място

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11394623477799684&slink=76zlof

 

Нещото което се набива на очи,некадърно написаното описание на колата.

Слагат ти сервизна книжна на италиански и ти пишат ,че е внос от Швейцария.Пълна глупост.

 

Та както и да е,ако някой е ходил на оглед,моля да сподели.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По книжката адреса е в Швейцария! Via Burich....

Ама дали е верно тва де пише ...

Изглежда свежа заслижава си оглед!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко изпадат швейцарки,карана само на бензин навярно като втори автомобил.Моята е швейцарка и салона за 13 г беше в отлично състояние.Преглед в сервиз + ГИ и сняг да има зимата

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В италианските кантони се говори италиански език. Което не значи, че книжката неможе да е фалшива разбира се.   Съмнявам се да е от швейцария най-вече по годината на производство. Бил съм в Швейцария.... да видиш кола със швейцарска регистрация над 10 годишна си е истинско чудо......а стара колкото тази ...... :stupid:      Пазара е залят с некви талиги обявени за "Швейцарки".......15-20 годишни. Това е смешно!

Има публикации....... как се процедира.... товарят автовоза от Италия, регистрират се в Швейцария и от там...... на изток- Швейцарки! Разбира се това само съм го чел......дали е факт.... вероятно?! ;)

И все пак..... два пъти сме купували кола внос от Италия.... и двата пъти случихме!  Така че Италиянска или не......гледаш.... и преценяваш. Ако е кочина, все тая къде последно е била регистрирана, ако ще да е на женевското езеро :)

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, тази автоморга (къща) се намира в Студентски град, кв. Дървеница (под-кафе дЪ феис) дано не бъркам де. Ако е така, днес към обяд минах от там и доста добре загледах атомобилите там. Не я видях въпросната кола :huh:

А пред мен вървеше едно момче, приличаше на бачкатор (строител) и влезна до въпросната автокъща до автомивката, явно там мият колите. С две думи, колите са доста добре грижовани, както всички по къщите. Ако бях видял по-рано темата щях да ида да питам защо я няма колата! А въпросната кола, я гледам поне от 1 година да виси в сайт-а!

Преди се продаваше с транзитни номера на снимката :unsure:

Редактирано от anonym0us
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно поредния дарак стоящ под слънцето,чакащ някой да се излъже.

 

Миналия понеделник бях по работа в София,разбрах с един играч да видя неговата кола http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11368894326792184&slink=77hkja

Обаче се оказа,че не е това за което е обявена колата:

  • влизаш в колата и ко да видиш-няма радио/сд,една голяма дупка в централната конзола-пълна гавра;
  • тръгваш да палиш-няма акумулатор,обяснение-дето стояла в гаража и не се карала,за това бил паднал;
  • държеше висока температура-около 100 С;
  • бавна ускорение-замисля се когато и дадеш ряз,да тръгне ли,да пръдне ли и тя незнае какво да прави;
  • теч на масла около задния диф,под мотора лявата страна пак беше омаслено но не се разбра от къде капи.

След диагностика на Двг- бедни смеси,грешки в двете сонди,някакви странни показания в тоците, и те такива работи.

И тоз ми вика колата била супер,коментар по цената смешен 200лв. надолу за това състояние.

 

Общо казано дори и тези коли от тези години които вървят към 5к не е гаранция че са изрядни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омасленото под двигателя може да е от капаците на клапаните. Да е изпускало от гарнитурите и да оляло наоколо. След това гарнитурите са сменени и течовете са спрени, само че не измит двигателя. Така че омасленото от V6 двигател не значи че не става за нищо. По-добре ли е да лъсната отвсякъде, да я купиш и след това да почне да попръдва, да не върви, да отказват системи една по една. Не може ли да си караш с омасления двигател и да ти не дреме... Не е много "читав" критерий това с маслото :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 "влизаш в колата и ко да видиш-няма радио/сд,една голяма дупка в централната конзола-пълна гавра;"

 

Колега,то никъде не е снимана централната конзола с музика,даже изобщо не е снимана.Освен това и в самата обява няма отметка за

"Стерео уредба" - не би могъл да си недоволен от това,че не си прочел или не си видял.

 

"тръгваш да палиш-няма акумулатор,обяснение-дето стояла в гаража и не се карала,за това бил паднал" над 90 % по автокъщите се са им паднали акумулаторите щото еди си какво.

 

Виж добре каза за маслото,само дето не се знае "капи" ли,тече ли,откъде и защо.Остана диагностиката - прочели сте я,дотук добре.Ама тия грешки трият ли се,като се изтриха/евентуално/ пробвахте ли я пак дали се появяват?Май не,и те такива работи.

 

Състоянието на интериора как е,как е откъм външен вид,или тези неща няма нужда да ги напишеш за някой,който евентуално си мисли дали да не мине няколко стотин км за да я види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с музиката и аз не го разбирам... Продаваш кола за 5к и те скръндзи да дадеш 100 лв за един оригинален плеър. А сигурно е имало, но някой е решил, че на колата не й требва.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то това е въпрос на манталитет за музиката.То има и автокъщи дето продават коли за по10к + ,но се скръндзят за транзитни номера за 650лв/година на самата автокъща,та да можеш да тестваш която кола ти хареса :)

Редактирано от Reroll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щото не искат да ги тестваш! За това нямат транзитни номера:)

Аз докато търсих моята сума ти народ видях с очите си как купува без да кара дори!!!!

Ужас! Докато има такива ще има и такива къщи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно.Чудно е как хората с лека ръка хвърлят хиляди левове без РЕАЛНО да тестват нещо,но за дребни суми за други вещи не са склонни да платят без да тестват и видят състоянието им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти пример! Мой приятел купи А3 ка на сляпо за 4500лв! 1.9TDI 130кс...

Много вървяла за това я купил веднага!:)

След 500км хвърли турбина,съединител с маховик,колянов вал....

Оказа се,че колата е чипната на 200 плюс кс!

Сложиха рециклирана турбина хвърли и нея:)

Накрая пригодиха неква от Туарег 3.0TDI и за сега държи! Общо тая кола излезна над 10К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 "влизаш в колата и ко да видиш-няма радио/сд,една голяма дупка в централната конзола-пълна гавра;"

 

Колега,то никъде не е снимана централната конзола с музика,даже изобщо не е снимана.Освен това и в самата обява няма отметка за

"Стерео уредба" - не би могъл да си недоволен от това,че не си прочел или не си видял.

 

"тръгваш да палиш-няма акумулатор,обяснение-дето стояла в гаража и не се карала,за това бил паднал" над 90 % по автокъщите се са им паднали акумулаторите щото еди си какво.

 

Виж добре каза за маслото,само дето не се знае "капи" ли,тече ли,откъде и защо.Остана диагностиката - прочели сте я,дотук добре.Ама тия грешки трият ли се,като се изтриха/евентуално/ пробвахте ли я пак дали се появяват?Май не,и те такива работи.

 

Състоянието на интериора как е,как е откъм външен вид,или тези неща няма нужда да ги напишеш за някой,който евентуално си мисли дали да не мине няколко стотин км за да я види.

 

Тъй,

 

За пример служебната кола коята карам е skoda roomster 1.6D 89hp,да ти кажа честно върви много повече от цитираното от мен ауди което е 164hp.

Една кола се движи от двигател и когато двигателя е дроб сам си прави сметката.Колкото и да е добре визуално.

Както писах бях по работа в София,иначе да бъхтих 500км от Варна,добре че не тръгнах специално за огледа.

 

Относно това с диагностиката,изтриха се грешките и пак се появиха след това.

 

Да ти кажа със тези забележки няма да пусна кола за такива пари,защото ще гледате как и тази кола ще се продава поне една година.

 

Това какво продават по авто къщите е горе долу ясно,че не са уред много неща.Но там както се знае коментар на цената винаги се прави и то достатъчно голям.

 

Всеки си има виждания,какво и как да си купи.

Редактирано от hohomot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF: Леле, и моята я взех след проба 20 метра в една немска автокъща на първа скорост. Не можело на шосето че на бензиностанцията (точно отсреща) имало камера и ще ме глобят яко. Да видим какво съм поправял по нея ... хм, задни амове, предни и задни накладки, масло, филтърчета, 3-4 крушки смених, след 4,5 години акумулатор си взех :)

Рекордът ми за варел бе една фиеста стояла на плета в една трева към метър. Задните гуми бяха блокирали от престой. Австриеца извади един чук и го засили към задните джанти, докато аз ръгах първа-задна да отлепи. Задна лява вежда я нямаше до гърловината за зареждане, гърнето до половината и 1100- кубиковия двигател бръмчи като рали бегачка, задни гуми слик :hilezh: . Това нещо беше за клиент и се прибрах с него (отидох с автобус малко на гости). Викам на австриеца - тва ще ме откара ли и той ме погледна учудено и каза - даже ще те върне обратно тук. Като изключа липсата на стерео, трещящия кюнец и 3-4 ненадейни дрифта по едни планински пътища с остри завои в дъжда, не беше толко зле  :hilezh:  Друг път я гледаш, избираш, тестваш и финансовото ти състояние се разклаща на 5-та степен по Рихтер.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...