Jump to content

Клониране на сим карта - Е ли възможно?


Recommended Posts

Прави ли го някой това, досега съм видял само една оферта на Ментел http://www.mtel.bg/mtel-extra-sim но аз съм на Свиваком :)))

За една година и половина това ще ми е 4-я смартфон, просто се налага да оцеляват при доста тежки условия и немарлив пoлзвател :D  

Искам да имам освен телефона и едно Нокия фенерче дето ще зареждам два-три пъти в месеца и да го ползвам през деня със същия номер, а Андроида да си почива в джоба...

Сега се навивам на нещо по-скъпичко и ако(като) даде фира след 4-5 м. ще заболи вече :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно пренасочване на повикванията няма ли да ти върши същата работа освен, ще ще трябва да плащаш някаква такса за 2рата карта.

Send from my HTC One by tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане това дето искаш, но пък всеки оператор предлага втора СИМ под една или друга форма. Нямам представа за Вива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно пренасочване на повикванията няма ли да ти върши същата работа освен, ще ще трябва да плащаш някаква такса за 2рата карта.

Send from my HTC One by tapatalk

Е нали ще плаща пренасочените разговори ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо смартфона не е с друга карта и да го ползваш като таблет, а фенерчето - за разговори? За разговори аз ползвам антична Х2, за лигавщини- на жената смартфона (доскоро и дузина служебни ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се във Виваком и ги питай за Extra SIM - не ми се вярва, че е възможно да не предлагат. Това ти е най-доброто решение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ще плаща пренасочените разговори ...

именно, затва нещо не ме кефи тоя вариант.

 

Днес реших кардинално и бързо въпроса - влизам във Виваком може ли да ми клонирате картата, или да ми дадете втора карта със същия номер, как ли не им го обяснявах за да съм сигурен че разбират за какво става дума. Отговора беше НЕ.

Нахълтвам в Мтел, разбраха ме от една дума, предложиха ми некъв план за 80лв. неограничени разговори в БГ със всички (включено е 10ГБ як нет, после по-бавен..., аз не ползвам повече от 1ГБ на месец, ма здраве) А вивакомската дето ми я знаят от 10г. ще я направя(ще видя колко лесно ще стане) на некъв план минимален(ако имат за 1.90лв :D ) и двете карти на Нокия фенерче, а скъпото тилифон в жоба/Хаудито с калъфчи и денем без звук  :nixweiss:   :supercool:  и го вадя(кат' другата ралта) само когато са ми чисти ръцете  :hilezh:

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нали можеше да се прехвърлят номерата (да минеш от един оператор на друг и да си запазиш номера). Така би могло и номера да си запазиш?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Вадя от праха тая тема.

Трябва ми СИМ карта за интернет само, със минимална такса, примерно 5 лв на месец и 3-5 ГБ трафик може и по-малко.

Нашите велики оператори не предлагат такова нещо. Всичко започва от 10 кинта нагоре за 2 ГБ макс.

Такива пари не ми се дават само да имам гугъл мапс в колата или за хотспот... (5 лв давам, но 10 не! :verweis: )   :hilezh:

Та питането ми е, има ли някаква възможност да се клонира друга СИМ, същата като моята която ползвам ежедневно, но само да черпи от интернет трафика на оригиналната карта?

Естествено операторите казват "няма такова животно". Аз пък си мисля, че това трябва да е нещо елементарно...

Какво пък толкова има в една карта, че да не може да се копира на друга???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не можеш ли да си купиш предплатен мобилен интернет и да си го доплащаш като свърши лимита? 

Напр. Ментел (А1) предлагат 50 ГБ за 50 лв. При 3-5 ГБ/месец си го ползваш 1 година и като свърши зареждаш.

При другите оператори предполагам също има такива услуги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, zhelyazA6 said:

Вадя от праха тая тема.

Трябва ми СИМ карта за интернет само, със минимална такса, примерно 5 лв на месец и 3-5 ГБ трафик може и по-малко.

Нашите велики оператори не предлагат такова нещо. Всичко започва от 10 кинта нагоре за 2 ГБ макс.

Такива пари не ми се дават само да имам гугъл мапс в колата или за хотспот... (5 лв давам, но 10 не! :verweis: )   :hilezh:

Та питането ми е, има ли някаква възможност да се клонира друга СИМ, същата като моята която ползвам ежедневно, но само да черпи от интернет трафика на оригиналната карта?

Естествено операторите казват "няма такова животно". Аз пък си мисля, че това трябва да е нещо елементарно...

Какво пък толкова има в една карта, че да не може да се копира на друга???

 

Мисля че вече не може. Сим картите използват алгоритъм наречен COMP128 който защитава против клониране. Първата версия обаче беше кракната преди 2 или 3 години и имаше един период когато можеха да се клонират. Обаче повечето оператори минаха на втората версия COMP128v2 (сега има и трета - COMP128v3), при които клонирането е невъзможно.

 

Също ако твоя оператор използва COMP128v1 и успееш да я клонираш, няма гаранция че няма да я деактивират ако я засечат че се закача към 2 клетки които са делеч една от друга.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Един_Луд написа:

 

Напр. Ментел (А1) предлагат 50 ГБ за 50 лв. При 3-5 ГБ/месец си го ползваш 1 година и като свърши зареждаш.

При другите оператори предполагам също има такива услуги.

10 лв за 10 дни

30 лв за 30 дни

такива безумия ми предложиха. Няма пакет с неограничено време, щото нямат кирия кавалите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говоря: http://www.a1.bg/predplaten-mobilen-internet-50gb

Няма договор и срокове - предплащаш и ползваш, докато ги изразходваш.

 

Сори, не съм видял в условията 

Цитат
  • Включеният трафик е за ползване в мрежата на А1 България и валиден за 30 дни от активирането на картата.

 

Т.е. не става, както си го представях.

Преди години имаха таква безсрочна услуга.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.a1.bg/pomosht-a1-extra-sim

 

Тва не става ли?

 

Пише следното:  "Месечна такса за използване на интернет през 1 допълнителна SIM карта - 3 лв." 

и още: " Услугата Ви дава възможност да използвате един номер с до три устройства...." 

 

Тва баж на клониране ми прилича и то се предлага официално от доставчика...тоест не се налага сам да се чудиш как да клонираш картата и дали няма да бъде деактивирана. Ако съм схванал правилно ще ти струва 4 лева на месец допълнително и ти влиза в бюджета от 5 лв. 

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам карта към ментел и не смятам изобщо да имам.

Жалко че теленор не ми предлагат подобна екстра....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние преди месец вадихме в А1 втора сим-карта за детето за един смарт-часовник. Няма проблеми, и телефона и смарт-часовника си работят. Теленор наистина не го предлагат това, затова прехвърлихме номера на детето в А1 и след това направихме втората карта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само А1 предлагат услугата Х-трасим ... 1 номер на 3 сим карти мисля,че беше.

Очаквам и Виваком някога да пуснат услугата,най-вече за мобилния в колата,ама ... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, след обикаляне по операторите, най-разумно ми се стори да активирам една друга карта (в групата), с минимална такса 7,20 - някакви минути и 300 МБ интернет на макс скорост. След изчерпване, скоростта пада. Като гледам досега, черпя около 20 МБ дневно, така че няма да ми стига ако ползвам мапса постоянно както сега. Хубавото е че има опция да ме пита всеки път като тегли данни. Тепърва предстой да видя дали бавната скорост ще ми върши работа с гугъл мапс. Мисля, че да. Освен ако не карам супер бързо, че да не сварва да тегли данните за терена напред... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...