Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

Супер доволен съм от 830-ка континентал, супер безшумни и със страхотно сцепление на мокро. По-добро от чисто новия ми летен мишелин пилот. И то когато беше 15-20 градуса... За мен извод - повече никига мишелин. Размер 245/50/18.

Мхм, 2-3 лета карах с Мишелин Пилот Екзалто 225/55/16 . Първите дни мислех, че ми е извил лагер, после свикнах  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не разбрахте ли, че Continental-а се представят по-добре в нагласените тестове на ADAC (които не веднъж хванаха за манипулирани резултати в тестове и класации...) от колкото на пътя. И вижте им тестовете в сайта и забележете, че във всички размери Continental са на 1во място, което е супер нелепо и невъзможно... Гледайте евроетикетите и няма да сбъркате. Там всеки производител си прави тестове на гумите, и след това минава специална комисия, за да няма изненади. Аз първоначално се двоумях м/у Dunlop Winter Response 2 и Michelin Alpin 5, но след доста консултаций по вулканизаторите, хората ми казаха, че Michelin-а е със супер меки бордове и не са за нашите пътища, защото при по сериозна дупка или става балон в добрия случай или си гърми. За Dunlop и Continental ми казаха, че мн бързо стават твърди. И в крайна сметка всички казват, че най-добрата зимна гума с най-оптимални представяния във всички условия е Goodyear UltraGrip 9 (като ми казаха, че GoodYear не са имали лоша зимна гума). И аз сега през идната седмица мисля да си взема 4 броя от Жижо82 за по 104 лв. с монтажа и баланса! А за доверчивите хора на интернет тестове с Continental :verweis: ще им препоръчам да си закупят Антифони, които ще им останат за спомен от прословутия Continental :hilezh::bia:

Колега Gorad, не съм сигурен, както казва колегата robobug, дали си карал някога с нови гуми, били те и Continental, но явно само си чувал и са ти казвали, без да имаш пряко наблюдение. Що се отнася до тестовете на зимни гуми, аз също ги чета преди да си купя гуми, а това правя почти всяка година, както на зимни, така и на летни, и не чета само ADAC тестове. МОже да погледнеш и други тестове, след което ясно може да видиш, че твоята теория за нагласени тестове, купени от Conti, леко издиша и не издържа от никъде, освен ако Conti не са купили всички издания на зимни тестове, което е абсурдно!!!. Може да погледнеш, при желание, Auto Express Winter Tyre Test, Auto, Motor & Sport Winter Tyre Test, Auto Zeitung Winter Tyre Test, Auto Bild Winter Tyre Test, както и много други. Та, преди да споделиш мнение, дори и само за собствена консумация, може да попрочетеш малко повече, включително и преки коментари от реални купувачи на даден модел гуми и то не само в Германия, и чак тогава да ни обгрижваш с твоя "обективен" коментар в стил ЕМК (един майстор каза). Като например може да започнеш от тук: http://www.tyrereviews.co.uk/

 

пп: за първа година карам с Conti, и тази предубеденост е невярна, включително и за шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е фаворит от евтините гуми. но като цяло цените са паднали доста и понякога е много малка разликата между entry level гумите и по-сериозните марки. За какъв размер става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е фаворит от евтините гуми. но като цяло цените са паднали доста и понякога е много малка разликата между entry level гумите и по-сериозните марки. За какъв размер става дума?

195.65.15 Гледам от сайта бггуми защото ще се на изплащане колега поне 2-3 години искам да ги търкалям , а и иска не само в сняг а на мокър,заледен,киша да са що годе добре,че ми писна все с гуми на 10 години да карам.Втора ръка тоест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам цените:

сава - 86

фулда монтеро 3 - 97

бриджстоун близак лм32 - 98

дънлоп 4Д - 103.....

Е колега ти какво препоръчваш от 1та страница на тоя сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този размер мисля ,че можеш да намериш Континентал 850 за около 110 лева.При положение,че ще го взимаш и на изплащане за разликата от 80 лева за 4 гуми вноската не би трябвало да ти скочи с повече от 10-15 лв. месечно.Да - понякога и 10 лв. са страшно много пари,но сега като ги вземеш ще ги караш няколко зими,а най-важното е ,че ще караш спокойно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих си взел 4д:). Ако разликата от 15лв ме притеснява ще мога да ги продам на 5-тата година по 20лв и ще възстановя разликата. 

 

а ако съм ограничен от първата страница на бггуми, виждам фулда кристал монтеро 3 за 94лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих си взел 4д :). Ако разликата от 15лв ме притеснява ще мога да ги продам на 5-тата година по 20лв и ще възстановя разликата. 

 

а ако съм ограничен от първата страница на бггуми, виждам фулда кристал монтеро 3 за 94лв.

Колега какво е 4д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък напук на разнопосочните мнения, си взех Гислевед юрофрост 5 и засега съм супер доволен , страхотно сцепление имат на сухо и студено, няколко пъти се опитвах да ги блокирам - не става :hilezh:  Макар че то спирачките на Б4 не са кой знае какво де. Четвъртака го дават сняг по софийско ще ги видиме и там как са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PAVKATA26 не мисля, че като си си купувал няколко пъти нови гуми ще си по-вещ от хората, които имат всекидневен допир със всички гуми на пазара, които всекидневно получават мнения от хората за гумите с които са карали и все пак с това си изкрват хляба. Мненията за гуми съм ги получавал както от 2ма приятели с вулканизатори така и от непознати, но интересното е, че на 90% от непознатите мненията им съвпад с тези на приятелите ми. Дадох примера само с ADAC, защото тях скоро ги хванаха в крачка. Гледал съм всички тестове за зимни гуми изброени от теб за тази година и пак не мога да видя логиката всичките да са с различни резултати... Ествствено, че едните ще дадат пари за един тест, от който смятат, че ще получат най-добра популярност и така ще имат повече продажби, а други ще кихнат пари в друг, който ще е по-добрия избор за тях по същата причина или просто няма да искат да дадът толкова пари. А Continental не мисля, че са малка компания и нямат пари да бутнат рушвети в 2-3 теста, защото не във всички те са на първо място! Друг е въпроса, че не съм видял до сега видео от тези тестове, за да видя с очите си дали наистина е така или просто всичко е написано спорет класацията на рушвета. В този ред на мисля, ако мислиш, че всичко това е абсурдно, предполагам, че вярваш и на нашите политици и си много доволен от стореното от тях?! За жалост в сферата в, която работя мн често, ставам свидетел на това как някой дава едни пари на някого, за да стане неговата и той да вземе дадена поръчва и да гушни кинтите, както е в цялата ни държава, за жалост и навън е така, но там хората играят с много по-големи суми от колкото можем да си представим и го правят така, че никой да не разбере, а не като нашите идиоти...

 

Ето ти и едно четиво:

 

Скандалът с ADAC  и  Продължението на скандалът с ADAC

 

П.П. Не ангажирам никого с мнението си просто Ви показвам какви са фактите. :bia:

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз 2 зими карах с барум поларис3 и съм доволен не съм имал проблеми.Сега си взех мишелин алпин и ще видим как са тая зима

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги спрял съм се на.Сава,дебика фриго 2 и барум поларис3.Кои да взема?

 

Ако си го закинал за пари много погледни General Tyre Altimax Winter, Внасят ги Медина Мед, имам такива на Хондата и за парите са си чудесни зимни гуми. Аз лично ги считам за по-добрата алтернатива на Дебица, ако пък не са ти непоносими като пари Сава Ескимо С3 имам и такива и също съм доволен. Савата е предимно за много снежно и кишаво, за мокро може и да не ти се сторят най-добрите но със сигурност няма да те подведат в сняг и лед (доколкото е възможно нещо не лед)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карах с барум поларис3 и съм доволен ....Сега си взех мишелин алпин ...

ще ми е интересно да споделиш мнение. Аз махнах миналата зима поларис2 - бяха много зле,  изтърпях ги защото ги карах на куатро....но не могат да се сравняват с маркова гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поларис 3 са винаги веднага след премиум гумите по тестовете, но нито веднъж не съм чул добра дума за тях от някой който се занимава с гуми а.к.а. гумаджия......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ТС850 със сигурност повече на моя кола няма да сложа. Шумът го преживях, но меките бордове още не мога! Когато изкарат друг нов модел може и да се замисля. Тази зима заложих на Бриджстоун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм старото ауди с барум поларис 2/3 няколко зими...тези гуми никога не са ме подвеждали. Супер са спрямо качество-цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...