Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много съм доволен от една марка, която остава малко в сянка - Vredestein. Тая зима съм със Snowtrac 3 и мисля, че това е перфектната гума за България.

 

 

Да, това са едни перфектни гуми.

Аз имам две зими с такива на предишната ми кола, Citroen C4 Grand Picasso, и занапред ако си купувам зимни гуми за А4-ката, ще са пак такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От онея дни , като беше по-топличко към обяд 15-18 градуса сигурно, слушам на доста коли им свиреха зимните гуми. А моите не свирят ... Демек са по-твърди ли да разбирам ? :nixweiss:

Редактирано от dimithur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обух В4-ката на баща ми в чисто новички Vredestein Snowtrack 3. Аудито си вдигна цената с 25%, а и тъкмо заваля  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Нямам търпение утре да изляза на пистата с шейната  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги понеже малко закъснях с зимните гуми и в понеделника ще взимам се двуомя и ще помоля за съвет, защото след като прочетох темата се обърках тотално всеки пише различни неща. Някой хвали един вид, а друг казва, че са пълни боклуци което е нормално де всеки си има мнение :D
Ориентирал съм се към Michelin Alpin 5 или Goodyear ultragrip 9, защото мястото от където ще ги купувам и имам отстъпка имат тези, а другите които харесах ги нямат (на Continental ts850). Бях решил твърдо да са Michelina след прочитане на това ревю http://www.graifer.bg/news/michelin-alpin-a5/ (струва ми се, че ще са доста добри при всякакви условия.Гледах и клипове с гумите и не знам до колко са нагласени, обаче ми се струват че ще се представят добре), обаче ми излезна следния въпрос след прочитането на темата :D Някой казват, че били меки и лесно правели балони или направо се пръсвали наистина ли са чак толкова калпави ? При Goodyear има ли пак такъв проблем и в крайна сметка цената е горе доло еднква мишелина ми излизат с по 2-3 лева повече на гума което е нищо.

Нямам много време да мисля и трябва да избера дали да взема Michelina както бях решил или да се насоча към Goodyear. Всяко мнение ще ми е от полза. Размера на гумите ще е 205/55/16 ако има някакво значение пожене и в ревюто на мишелина пише "На новия модел производителите са дали още повече ламели. В зависимост от размера - до 16% повече (при 205/55R16). " 
Така, че и размера сигурно е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да пипнеш гума от избрания размер, ще прецениш сам коя да вземеш. 

Като качества, щом ги дават еднакви по тестове, едва ли ще намериш разлика. Ако ще ги слагаш на лека А3-ка няма и голямо значение колко са им меки бордовете.

 

А личното ми мнение е, че аз досега добър мишелин (с изключение на праймаси ХП и пилотспорт) не съм видял - енерджи и "чистите" праймаси се пързалят като регенерати на мокро, старите алпини се държат като всесезонни, пилотспорта е с най-мекия борд от всички високоскоростни гуми. Принципно не ми харесва и V-образната шарка - по-подходяща е за магистрала и киша, отколкото за заснежен планински път.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и това аз загледах понеже карам предимно в София и обикновенно вече няма затрупвания от сняг(последните години си чистят горе доло прилично), а е предимно киша и заледяване (карам сутрин рано и вечер късно предимно това ми е работното време). Мишелина по европейския стикер като устойчивост го дават "B" една идея по-добре от Goodyear (него го дават C) като разход мишелина пък е една идея по зле в категория "E", докато гоод-а пак си е C, обаче по-важно за мене е устойчивостта на гумата отколкото разхода за това и се ориентирах към Michelina. В представянето на тестовете в по-горния линк който съм дал пише, че Michelina се е представил много добре на лед освен на сняг.  И за това много се чудя извънградско почти не карам излизам сигурно 3 пъти максимум през зимата. Предполагам, че които и да взема няма да сбъркам и ще съм доволен, но ще се радвам да чуя още някое мнение. И да на А3 sportback 2005 година ще са 1425 кг е колата не е много тежка и принципно гледам максимално да пазя от дупки колкото и да е невъзможно по нашите пътища така, че предполагам няма да ги сцепя или да им направя балони.

 

ПС: Като гледам шарката и на Goodyear е подобна на тая на мишелина само грайфера някакси ми се струва по дълбок 
http://www.graifer.bg/news/goodyear-ultragrip-9/

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих заложил на Goodyear  карал съм с няколко поколения  5.6.7.8 зимни от тях и понякога идентични коли \служебни\ с различни гуми..... Мишлена впечатлява със скъпотия  освен да се вдърви фрапантно още на втория сезон друго "хубаво" не съм видял..

Хвърли поглед и на нокиан   карам от доста години само на задно и се справят доволно за предназначението си а и цената обикновено е по-ниска но не за сметка на качеството...

 отворих линка  :hilezh:  май са ме взимали в комисията по оценяването   :blush:http://www.graifer.bg/news/gtu-test-2014/

 

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз вече започвам да се ориентирам към Goodyear, макар че съм сигурен че и Michelina ще са добре. Nokiana и Continental ts850 ги няма вече оттам откъдето ще ги купя с отстъпка за това се двуомя между Goodyear и Michelina. Иначе щях да взема нокиан и аз съм чул само хубави неща за тях. Ако все пак има някой който кара с Michelina и съответно Goodyear ще се радвам на още мнения да каже в реална обстановка как се държат.

 

ПС:Сега намерих някаква тема от БМВ форума понеже знам, че имат известни проблеми зимата тези които са само с задно :D и минали години има бая доволни от Michelin като марка явно предимно там карат с такива. И двама бяха писали за Goodyear ultra grip 8 (предния модел от миналата година), че бил много доволен и май наистина ще взема ultra grip 9 -ката би трябвало да е още по-добра. За мишелина другото което прочетох пак в едно мнение наистина, че били добри, обаче след 1-2 години не стават много много както и ти каза, а имам намерение да изкарам 3-4 години с тия гуми.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=112&t=312459&sid=1fdcf33691ed3cee98d66379d66ce413 - ето и темата

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата модела този на Мишлен АП5 и този на УГ9 са лекичко ширпотреба и не са висок клас, нещо като голф така да се каже, нещо като добре забравено старо, но в нова опаковка за да вървят продажбите в средния ценови сегмент, Конти ТС 850 въпреки че е по-старо като модел /защото излезе по-новия и аз карам с такъв/, е далеч по-висок клас от тези двата нови модела.

Бих ви препоръчал Pirelli Sotto Zero 3, но сигурно ще са по-скъпи от всички други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега е сложил мишелина и вика за 600 км до Боровец и Сърбия е карал, останал страшно доволен и думите буквално са му "През цялото време се караше на кофти време върху снеголед в коловози с 100км/ч и колата не мръдна нито 1 път" Бил страшно доволен ама все пак няма как това са си висок клас гуми и гоод-а и мишелина и нокиан и пирелито и континентала както казваш (аз още съм с някакви летни континентал хубави са доста и в момента на леда и по снега колата върви по-добре от половината коли в София с зимни гуми :D ). Ще видя май наистина ще взема нещо което е по изгодно и ако ми дойдат на добра цена мишелинките ще ги пробвам тях.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе със 100 при минусуви температури не бих карал , щото ще се нахакаш някъде на сух лед и директно в канвката :unsure:  Инак оня ден си разходих из София гиславедките, още не бяха разчистили спокойно си перках с 70-80 през кишата . За моя стил на каране повече не ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам аз където мога и в София карам с 70-80-100 даже в момента с летните гуми ама където има възможност и все пак мислиш и гледаш къде е заледено.(ако караш разумно не е опасно вече ако не мислиш тогава стават белите) Просто е много изнервящо да се влачиш с 40-50 особено по двулентови булеварди, камоли извънградско с хубави гуми с 100 си е напълно нормално. Ако не мога да ги взема мишелинките на добра цена може и да взема миналия модел на Goodyear ultra grip 8 (хората са супер доволни от тях) има ги на промоция за 600 лева с безплатен монтаж. Аз трябваше и мишелина да взема на тия пари уж, ама може и да не стане, а да дойдат на 720 само гумите без монтажа.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Лютов, миналата зима бях с едни изпечени зимни Pirelli (с доста грайфер, но кел файда), понеже бяха на колата като я купих, и на светофара на автогарата във Варна от 100 метра натискам спирачките, защото беше червено и добре, че нямаше чакаща кола на светофара и си минах на спирачки на червеното... До скоро и последно и аз се колебаех м/у GoodYear UG 9 и Micheln Alpin 5 и в крайна сметка се обух с GoodYear-а. А преди това се колебах и м/у Nokian, Continental и Dunlop, но Conti-то и Dunlopa доста гумаджий ми казаха, че се втвърдяват много бързо, а Conti-то се представя блестящо само в тестовете по интернет, на които доста хора за жалост вярват лекомислено. Колата ми (A3-ка) сега взе да вози 2 пъти по-хубаво с новите гуми и по магистралата карам 130-140 без проблем.

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така е аз наближи ли светофар намалявам от далече, защото ми се е случвало и на мене да спирам така едвам едвам с зимни гуми на 6-7 години с сумати грайфер ама изпечени сега с летните е същото те са като стари зимни :D Така си позволявам да карам на места които минавам всеки ден и знам къде какво има(светофари ,пешеходни) иначе малко по-бавно :D Утре ще видя кои на колко пари ще дойдат и ще си преценя кои си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ми е било чудно какво ще стане ако се набие задна в такава ситуация?

Пързалка колата не ще да спира, задна с леко газ и въртене на геврека в обратна посока.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадан съм, че колегите със служебни баничарки и "гуми за мъгла" не го знаят и практикуват отдавна тоя номер със задната... :hilezh:

 

 

По темата: ако не бях почти 100%-во убеден, че китайските гуметки нямаше да дойдат НОВИ и яйцевидни във всички посоки още от завода - бих лупнал и NANG KANG дори.

БоУи мА фаУа за скапаните ви ПРЕ-НАД-ценени марки ВЕЧЕ!  :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка днеска купих Michelin alpin 5. По 164 лева ми излезна на гума за 205/55/16 общо 656 лева за 4-те :) Като цена са добре, а като качество ще разбера като покарам ама си мисля, че ще са екстра :) Супер мек е каучука иначе на пипане дано да залепва добре по земята, снега и леда :D :D  :)

 

ПС: Сутринта с летните гуми съм паркирал около 20 минути пред блока изхабих 5 кила нафта :D Такова затъване и въртене не ми се беше случвало през живота мина 1 метър затъна едвам излеза после пак мина още 1 метър и същото хаха ама между блоковете е много кофти отдоло лед яко и отгоре върху леда сняг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ултрагрип9 на мястото на ханкоок W300 с добър граифер но 2009-2010. Много по добро тръгване, спиране, стабилност в завой, все едно съм бил с летни до сега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...