Jump to content

Теч в купето - а4 б5


marto_audi

Recommended Posts

Колеги, имам следния проблем - забелязва се влага под мокета на десните седалки. Специфичното е, че под левите е изцяло сухо. Искам да отбележа, че преди около два месеца смених предно стъкло. Всеки съвет и препоръка от къде може да е ще са ми от полза. Поздрави

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вчера съм изфърлил 5 литра вода от левата страна  зад шофьорската седалка , може ли да верно да е от стъклото че и мойто съм го сменял , иначе водата влиза под мокета и отива назад и става живарник за риба :D

Редактирано от Donvankata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде вероятно е да е от стъклото, защото приятел отново покрай градушката смени предно стъкло и имаше същия проблем и отиде да му го сложат отново, след което няма повече проблеми. Явно от бързане не ги слагат както трябва.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам на аудито как е обаче един приятел с голф 4 закъсваше така на автомивки и в дъжд защото жилото на капака .. където влиза в купето на колата нямаше една гумичка и вътре правеше мазало...

и...проверете си казанчето за топлото на парното дето е под таблото.. аз също бях с локвички и тря да го сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, вдигни предния капак, от ляво е филтъра за купето, а под него има едно голямо гумено уплътнение през което влизат тръбите за климатика, провери дали не е от там, при мен от там ми пълнеше вода при проливен дъжд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти влиза вода от тръбите на климатика значи са ти запушени дренажните отвори(под акумулатора и под сервото)цялото отделение се пълни с вода о където намери слабо място влиза в купето,даже може да влезе и в ЕКУ-то на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е тия 2те дупки се беха задръстили с листа кал ,  некви гайки  дори  :huh:

 и сичката вода около 9 л  дето се е събирала там влизаше вътре у купето 

 

P7166070.JPG

 

 

P7166071.JPG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за стъклото, личен опит. При мене течеше от горен десен ъгъл, оправих се с черен силикон издържащ на вибрации и на температура -20 - +50 градуса. Натъпках колкото можах и на следващия ден бой с водоструйката на макс, не протече, подкрепям и мнението за глупавите гумички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

оказа се че е от пластмасата под предното стъкло. Беше също счупена от градушката и я смених, както и смених филтъра за купето, защото беше мокър. От тогава вече не тече, все още  е леко влажен мокета, но мисля с една духалка да го засуша.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вчера съм изфърлил 5 литра вода от левата страна  зад шофьорската седалка , може ли да верно да е от стъклото че и мойто съм го сменял , иначе водата влиза под мокета и отива назад и става живарник за риба

А аз си мислех че само при мен стават наводнения :ertrink:

,едно към едно същият язовир 

само че аз точих водата на една автомивка (хората направо ма съжалиха ) :freude:

с една от ония големите прахосмукачки дето и вода смучат приличат на 30 литрови бидони ,почти са напълни цялата :eusa_wall: толкоз вода не бях виждал 15 санта над глезена ми стигаше басейна ,направо за репортаж си беше :blah:  та получи ли се желания ефект като ги отпуши тия дупки ?

Редактирано от zuzubara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да  там не се събира вода но ми се струва че пак от некъде влиза но много малко или още не изсъхнал мокета  , ще са види в един по голем дъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета вашите мокети меки ли са ? става въпрос като стъпиш на стелката и си е мекичко не като да е постлано с мокета върху голата ламарина а се усеща все едно от долу си има  6 ,7 санта дунапренче ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, дори много : ). Направо ми потъва пръста около сантим.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден искам и аз ад вметна имах ужасен теч в купето,Наложи ми се да махна табло,седалки,барчето,и мокета;И с един маркуч започнах да поливам стабилно от горе и се оказа че не отворите под акумулатора и серовото са запушени ами маншончето на жилото за отваряне на капака се е скасало и от там мощно си влизаше.Та проверявайте си го купих ново смених го и до ден днешен капка нямам в купето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За да ти влиза вода от тръбите на климатика значи са ти запушени дренажните отвори(под акумулатора и под сервото)цялото отделение се пълни с вода о където намери слабо място влиза в купето,даже може да влезе и в ЕКУ-то на колата.

в ЕКУ-то малко трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...