Jump to content

Поставяне на дизелов мотор на Competition


bambuleo

Recommended Posts

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

само да вметна ,идеята на колегата не е лоша,но  излишно скъпа,относно дизела ,20 години карах бензин,от 6 дизел,още не мога да разбера къде ми е бил акъла,20 години се тормозя с глупости,колата ми не върви, а мн върви за размера на двигателя и теглото,а инвеститциата е 500 лв ,друго турбо,тия дни ще минавам покрай теб Ивчо,ша са повозим  малко, да даде отзиви

 

пп добро утро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме Ауди Б3 със стоков мотор 1.6ТД 80коня,който след множество ремонти по главата се замени с АФН,скоростната кутия си остана.Шега или не това животно прави брутални ластици,вярно скоростната кутия идва къса и ти позволява здравословно каране (за мотора) до 140-160 макс,но до 140 главата си слагам,че няма начин ACE да му се опре и това изхожда от една гонка,която се развива на аспарухов мост гр.Варна с E36 318IS (на бензин естествено),направо останахме шашнати.След някой друг ден същото се случи и с един Прелюд 2.0 16V. Исках да го споделя с вас,колеги не за да претендирам с нещо,то не че има,но TDI-то е много пъргаво и съм убеден,че може да направи ластици на атмосферни бензиновци със същата или близка кубатура и/или коне.Стана въпрос,че бил умрял и максималната скорост била ниска и/или ограничена ако е присаден,но за градски условия си е супер.Това,че се превключваше на високи обороти следващата предавка беше добре за турбината (заради късата скоростна кутия),понеже имам трима приятели,чиито АФН-и влизат постоянно в авариен режим заради задръстената турбина,но те честно казано ако могат и на 1000 оборота ще сменят,докато с Б3-ката го нямаше този проблем.Разхода при нормално каране си беше 7-7.5/100. Успех ! :)

Редактирано от denis22
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж скъсяването на скоростите повишава ускорението! Това е физика пред която сме безсилни, дори с пари не можем да променим. Но АФН според мен при равни условия може и да падне от бензин АЦЕ/АБФ.

 

Горе го казах ще го повторя като тоя път ще пиша само данните:

- 1-ви мотор 145 коня и 345 нм 

- 2-ри мотор 150 коня и 186 нм 

Сега по ясно ли ви изглежда???  :hilezh:

 

Жокер единия е засилен с 300лв. А на другия и 3000 хиляди не знам дали ще помогнат :zustimm:

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия дни ще минавам покрай теб Ивчо,ша са повозим  малко,

Айде, айде, айде  :hilezh: 

По темата ...

С кекавото ми АБК съм се пускал със сток 1З и го биех ..

Вече моднати и такива разни АФН - никакъв шанс ...

Бензин и дизел в една и съща кола - дизела е по-бърз ..

Голф3 с 2е и сток АФН - АФН бие .. 

Същият АФН с АБФ пак в Голф 3 - кантар ..

Моднат АФН и същият АБФ - АФН бие ...

Това говоря преди няколко години, трима мой познати спореха на кой му върви повече Голф-а  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свидетел съм как купето на Цани с АСЕ на предно наби шамари на едно А4 AFN quattro с чип,аз бях отзад в TDI-то и снимах видеоклип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше преди да ревизира мотора,ще го потърся и с негово позволение ще го покажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да ви убивам безсмисления спор ама...нали за ежедневна "кола" си говорим??? Ако ще правим драг кралица, да се купува едно 3076, две гарнитури, една мега, малко скраП от морга, и да се почва  :hilezh:

 

Без значение какви са резултатите, дойде ли чукар АЦЕ/АБФ или лютеница или спира. С печката само натискаш до теникията и се чувстваш като във съвременна Тойота дизел Д4Д  :hilezh:  :steinigung:  :wall:  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо с АЦЕ се прави постоянно сравнение?Нали бил бъгав,невървящ с кантари,топузи и т.н.

Явно много са останали разплакани на капака АЦЕ-то като ги оперка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъкаа, мъка... Поддържайте си колите в добро здраве и ги карайте с кеф, не се занимавайте с глупости  :stupid: . Който иска да кара бързо да си купи бърза кола  :zustimm:  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...