Jump to content

Какъв размер гуми 17 цола да избера?


Aleksiev

Recommended Posts

Колеги взех си S-line джанти 17 цола за аудито и сега съм пред дилема какъв размер гуми да му сложа.Колата ми е с доста високо окачване и това ме кара да се чудя - 225/45/17 дали няма да стоят постно и дали няма да поломя джантите с тях?Другите варианти са 225/50/17 или 55/17 ,но дали няма да опрат отпред в някой носач?Само едно е сигурно,че ще са 225 ширина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш зимни слагаи 225\55 R17 не се притесняваи няма да опират както казва колегата, мои приятел

 има А6 Ц5 авант със същия размер гуми и няма проблеми, моите също са 225/55 R17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и от някой джип да станат, ако става въпрос за ставане, ама дали е удачно е друг въпрос. Най-важното при смяна на цолаж и размер гуми е да се спази външният диаметър на колелото. Предавателни числа на диференциал, предавки на скоростна кутия са сметнати да работят точно с този диаметър колела.

Ако става дума за C5-цата от подписа ти - 1,9 TDI, тя излиза от завода с 205/60 R15 (или 205/55 R16), външният им диаметър е 627мм. Ако сложиш 225/45 R17, ще останеш максимално близко до оригиналният диаметър, а ако сложиш 225/50/17 ще увеличиш диаметъра не с милиметър - два, а с 3 см - доста извън нормите, а ако сложиш 225/50/17 отлиташ на 5 см, извън всякакви норми.

С това ще си спечелиш тромава кола, повишен разход, грешен скоростомер, грешен километраж и супер грозна гледка на джантите.

 

Ако ще слагаш зимни слагаи 225\55 R17 не се притесняваи няма да опират както казва колегата, мои приятел

 има А6 Ц5 авант със същия размер гуми и няма проблеми, моите също са 225/55 R17

Твоите са такива, защото серийният размер на ALLROAD е точно този. При него ще се получи все едно ти да сложиш 225/65 R17, че и отгоре. Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните са ми 16 цолови с гуми на 2месеца така,че говоря за лятни гуми и май колегата bokouser е най-точен в отговора си и точния размер за мен е 225/45/17.Някой от вас кара ли с такива,внимателен шофйор съм,но все пак да не изправям джанти всеки месец?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 235/45/17 не опирам никъде и возията е добра.

П.п винаги ми е било интересно защо б4,а4 и с4,с5 са с еднакви размери гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните са ми 16 цолови с гуми на 2месеца така,че говоря за лятни гуми и май колегата bokouser е най-точен в отговора си и точния размер за мен е 225/45/17.Някой от вас кара ли с такива,внимателен шофйор съм,но все пак да не изправям джанти всеки месец?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Не е особен проблем карането с 225/45 R17 . Моите впечатления относно возията са следните:

Колата ми е същата като твоята и когато преди години минавах от 16 на 17 с въпросният размер бях скептично настроен и очаквах едва ли не да придобия каруца. Нищо подобно, почти никаква промяна откъм возене. От миналата година съм с 225/40 R18 и тогава все едно, че минах някаква граница, наистина стана каруца. Но въпреки това не съм си помислял да увеличавам височината, респективно диаметъра, още повече че е 1,9 TDI

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ц5 1.9тди с 225/45/17 и са ми перфектни, а и обичам да си спазвам диаметъра на колелото, дразня се от разликите в километража. Зимата карах със 195/65/15 и не усетих някаква разлика във возията спрямо 17-ките.

Редактирано от AsK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги това с размера на колелото ми стана интересно, можете ли да ми кажете какво е за а6 ц5 седан или откъде да ги погледна. Аз съм с 16ки какъв е най-удачния размер за тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...