Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Първо, научи се как се пише "задавам" или си сложи spell checker на Сафарито да не стават недоразумения (ако има изобщо) :)

Отварям го през Chrome Desktop. Да ти направя ли скрийншот или сам можеш да го провериш? За Apple може да е нормално да ползват чужд енджин за търсене на ТЕХНИТЕ магазини, за мен е меко казано несериозно.

Sent from my All Series using Tapatalk

Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В магазините им влизат всякакви хора и тестват хардуера. Дори и теб са те пуснали, значи критерии няма или е минимален. Доста глупав довод.

 

 

В тоя ред на мисли на андроидчетата да поговорим за гаранционно обслужване, магазини, възможност да получиш съвет, аксесоари и тн. на едно място каквото предлагат магазините на Apple по белите държави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смотан ти е компютъра, просто.

При мен си върви перфектно и на firefox и на хром.[/quote.]

Еее, остави да си мисли ,че е от браузъра...На Опера също плейва без грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задъхва си се хромчето определено на 4К видеа и това се вижда в таск мениджъра. Малки са ви телевиорчетата, не лаптопа ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква видеокарта си...На Lenovo Thinkpad Е520 и Аcer Aspire 8935, нямам никакви проблеми, едното е с HD, другото с FullHD дисплей. Мога да пробвам и на още един Асус,Ейсър и 2 Самсунга...и пак ме съмнява да има проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д-р Енчев, я кажи на какви критерии трябва да отговарям, за да вляза в магазин на Apple да знам дали ще мога да си купя новото чудо с най-модерния и бърз OS или ще се наложи да пускам онлайн поръчка, понеже няма да ми дадат да припаря до магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпек, оривай се, на тебе файда да се пише никаква. MBP i7 Retina 2014. На тъндърболт монитора като го подкарам фул скринн с хром лагава, със сафари не. Предполагам е от резолюцията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tap (почукване)...При Епълските девайси се нарича така, след като го джейлбрейкнеш, може да си отключваш телефона с почукване по дисплея. При Андроид го има сток при новите модели, заедно със knock code,  почукваш на определени места дисплея и телефона ти се отключва, както и подобни "бързи команди" за камерата, плеъра и т.н. Например рисуваш някаква фигура на  дисплея при заключен тел. и се включва дадена функция. 

 

С ръка на сърцето си признавам че никога не ми е минавало през акъла че слайд ънлок-а на apple е кофти и трябва да го отключвам с почукване...... отделно от това защо ми е да рисувам нещо на дисплеа за да ми отвори камерата при положение че е на 1 слайд нагоре разстояние ? 

ГолЕма екстра неам думи.....  :flehan:

 

Аз откакто съм с Google устройство (Nexus 5) съм забравил какво е да ми забива телефона или приложенията. Телефонът работи супер бързо и без никакъв лаг. 

 

П.П. Тоя спор има смисъл да се продължи като излезе финалната версия на Android L и стане ясно колко назад всъщност е iOS. 

 

 

тва що ли го чувам всеки път преди да излезе "новият" андроид...... 

всъщност дори хардкор андроид феновете с леко смущение признават iOS за по-добър.....какво по-назад какви 5 лева ? 

какъв хардуер ще е нужен да върви ? Кво праим с устройствата които са над 2 години и за които ъпдейт най-вероятно няма да има ? 

 

Забравих да ви питам - как сте с картите в iOS 8? Има ли надежда да изкарат нещо дето да се доближава поне малко до Maps-a?

 

Apple Maps-a работи точно толкова добре колко и Google Maps-a имаше проблеми като излезе 5-цата и то до първият ъпдейт на iOS 7.0 после всичко е ок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Андроид имаш право на избор. При ИОС или си част от стадото и го харесваш или не...Най-голямата екстра е точно тази- право на избор ! Да си избереш устройство, което смяташ , че ти допада най-много и да си персонализираш телефона до такава степен, че това да си е твоя телефон...и да не прилича на никой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хромчето да отвориш на каквото искаш 4к видео, примерно от тубата :)

 

 

В къщи на лисицата върви както трябва.

Прозореца е инсталиран на 22.12.2012 .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тествах клипчето у дома.

Ми, с хромеца (Версия 38.0.2125.104 m) се лее леко и меко като коприна. Даже и аз се изненадАх.  :nixweiss:

 

Апропо, на телевизора (като втори монитор) в това време си вървеше друго 1080р за детето... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Андроид имаш право на избор. При ИОС или си част от стадото и го харесваш или не...Най-голямата екстра е точно тази- право на избор ! Да си избереш устройство, което смяташ , че ти допада най-много и да си персонализираш телефона до такава степен, че това да си е твоя телефон...и да не прилича на никой друг.

То, и при иОС, ако ти се занимава - джейлваш и се "персонализираш" докато не свърши света, ама нужно ли е?

 

Според мен, обаче, масово хората не си купуват Дроид защото могат да го "персонализират", а защото е преди всичко евтин. Проблемът идва тогава, когато започнат да си мислят, че са открили някаква манна небесна и започнат да си вярват, че е по-добър и са направили един вид "хитър избор". 

 

Дроида от икономическа гледна точка е все едно да пуснеш някаква мега-евтина, китайска кола 500 коня (която да върви като ГоУф 250 коня), ама платформата да е такава, че и в гаража да трябва да я достроиш, нещо като полу-лего@ИКЕА, и след 2 години да спре да работи, щото тогава вече няма да има части и ъпдейти за нея. А, през тия две години, да ти носи риска да се самозапали докато я зареждаш. Евтино и качествено са две различни неща.

 

Темата е чудесна, само да беше Петък :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът идва тогава, когато започнат да си мислят, че са открили някаква манна небесна и започнат да си вярват, че е по-добър и са направили един вид "хитър избор". 

 

Според мен това важи и за двата вида потребители.

 

А всъщност - истината е персонална.

Всеки да си ползва каквото му харесва и му върши работа. Да, при потребителите на андроид постигането на нирвана явно е по-трудно. Но аз успях. На старо устройство, с 4.4.4 постигнах еквилибриум. Всичко, което ми трябва, работи както искам.

Толкоз.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това важи и за двата вида потребители.

 

 

 

НО нито 1 iPhone потребител не е влетял в ANDROID OS темата да ви обяснява как сте се прецакали и колко спряло ви е устройството щото неговото е 3х по мощно като хардуер и 2х евтино като цена. 

 

 

 

Както казва един приятел - "Научавам за новостите около apple от Андроид юзърите".

Имам даже леки съмнения че на стриймовете/представянето на нови устройства на Apple по-голямата част от гледащите ги са Android-аджии готови да стартирам хейт-а точно секунди след обявленията. 

 

:zustimm:

 

 

 

 

@mitsubishi стига с тия персонализации  сигурно 80% от андроидаджиите нямат идея какво е руут а просто си ползват телефоните без да ги персонализират....нали не твърдиш че всеки ползвател си персонализира телефона до безкрайност и т.н. ? Повечето хора които притежават смартфон андроид са си го взели само и единствено заради цената и тъч скрийна..... ама ако ги питаш телефона им е много по-добър от ейпъл и са еВали дявола У въздуха.

 

Ако apple започнат да бълват устройства за по 100-200-300$ андроида ще заема сигурно 10 пъти по-малък пазарен дял.... 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви руутове говориш, влизаш в гугъл маркета, сваляш един лаунчър и тел. ми се превръща в ИОС...или в каквото пожелая...

 Защо пропускате и момента с огромния избор на устройства ? 

Iphone4  и 5  съм имал нееднократно възможност да притежавам, на цени в пъти под пазарната на втора употреба...но не бих  ползвал, пък нека да е заради цената...(това към Алекс ) Бих си купил 6+ , но на нормалната за това цена, на които се продават аналогични Андроид устройства със същите показатели . Защо да дам двойно повече пари за нещо, което работи със софт , който работи и на тел за 100лв и реално какво повече предлага ? Има нещо сбъркано в това ценообразуване ! 

 Защо не искате да възприемете, че има хора, които не харесват Епълските продукти и заради липсата на избор на устройства. 

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв точно лаунчер сваляш за да превърнеш android в ios  ? Прехваленият Nova launcher или ?

Аз цената я споменавам единствено с ясната идея че андроид е по-разпространен точно заради това....има милиони хора които дори нямат идея че ползват андроид и че имат нещо наречено google play.....просто си подноявяват договора и им подават някоя пръчка за 2-3лв/месец или 100лв кеш..... нормално е устройствата с андроид да са в пъти повече, все още няма iphonе за 70$ примерно. 

 

 

 

 

 

Защо не искате да възприемете, че има хора, които не харесват Епълските продукти и заради липсата на избор на устройства. 

 

 

А вие защо не искате да възприемете че огромният избор на устройства е може би проблема на прехвалената ви open source система ? 

 

6+ няма как да си купиш на цена на аналогичен андроид по простата причина че не съществува андроид който дори леееко да се доближава до 6+....  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е заради цената, ама не си купуваш 6+ Заради цената му :) как па не те взеха да правиш ценообразуването на Apple да се видят под пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не е заради цената, ама не си купуваш 6+ Заради цената му :) как па не те взеха да правиш ценообразуването на Apple да се видят под пари :)

Ами 4 и 5 никога не са стрували 2400лв извинявай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и 6+ не струва 2400. Отвори английския амазон и провери. Идват след 3 дена телефончетата, отключени, новички с гаранция, по-евтининот "офертата" на мтел с договор дето още нямат и бройки :) преди новия модел се зимаше за към 1000 лв колкото може да си намериш и 6 в момента. 6+ е логично да е по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zlobil: За мен превъзходство iOS имаше над Android някъде около версия 2.x. Очевидно не разбираш разликата между оптимизиран OS за определен хардуер и OS, който върви на всякакъв хардуер. Lollipop ще бъде пуснат за Nexus 4 и Nexus 7 2012. Google не отговаря за съпорта от страна на OEM-ите. Ако OEM-а реши да пусне Lollipop за всичките си стари устройства - SDK е публикуван, прав му път.

Картите ви са зле. Липсва Street View, пишеш имена на улици на кирилица, нищо не намира, ако отида в Лондон и се придвижвам с градския транспорт, вашият Maps няма да ме оправи и т.н. и т.н. Няма какво да се хабя да ти обяснявам повече, очевидно ползваш премиум слушалката за ало-ало и толкоз.

Не знам кой къде ме е нарекъл шпек, ама регистрацията ми в тоя форум е от лето 2003, така че тука има грешка...

@Alex: Пич, ти сериозно ли отъждестви корпорацията Google с евтина китайска кола? Темата е чудесна, само че не е за теб... Лека вечер!

@zlobil: Не съм си руутнал телефона и не съм му избацал някой от хилядите ромове. Точно по тази причина работи супер стабилно. Дразни ме, че все се намира някой хардлайнер от вашата секта да ми обяснява как това не е така. Не било възможно?!

И да, лично аз се кефя като виждам как Google създаде супер прогресивна платформа, която всеки ден задминава това, за което много хора са готови да платят много над реалната му себестойност, а някои даже си продават бъбреците, за да се сдобият с най-модерната играчка.

Sent from my All Series using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...