Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

В определена степен - да. Въпреки че аналогията не е пълна. Реално андроид устройствата имат много повече възможности от епълските. За да не питаш какви - най-малкото може да си смениш ОСа по избор със стоков или някакъв друг. Както и има широка гама от устройства каквато липсва при Епъл.

Демек можеш да си сложиш windows ? При апъл има от 3.5 до 5.5 инча. И се поддържат официално, не ти ли стига като избор?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз и за това те плакна, щото носиш (все пак си морски) :hilezh: ,..............

Днес къв дъжд ма прааааа :hilezh: .

Между другото честитка за математика, да реши Фермито и да оглави ЦЕРН-а! :bia:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек можеш да си сложиш windows ? При апъл има от 3.5 до 5.5 инча. И се поддържат официално, не ти ли стига като избор?

Мога да си даунгрейдна лолипопа ако ме дразни нещо което при Епъл не става. И съвсем до скоро нямаше избор на 5". Ама изобщо. Според един приятел айфон ако не е джайлбрейкнат е неизползваем. Затова и кара с 5С. Ограничената памет (говорим за 5ца). Да не говорим че да пръднеш се плаща. Колко приложения от 800 000 в апстора сте си купили? Или не ви трябват?

Е, ХД снимането знаем че не ви трябва, Абе всъщност всичко което е забранено от Господаря не ви трябва. Знам, знам. Толкова много излишни неща. Музиката и блутута сьщо са ненужни.

Добре че излезна 6ца да живне малко горкия юзер и да не е се чувства изостанал от конкуренцията. (т.е. да не го е яд че не си е взел андроид)

grizzly да каже, че андроидските имали много повече възможности, без да е пипал апълски дивайс, пак попада в комедийните коментари 

Така като сравним Galaxy S4 vs Iphone 5S вероятно разликата в размерите и пикселите на екрана не е важна? До излизането на шестица се считаше че 5 има ПРАВИЛНИЯ размер. Да умреш от смях.

Естествено влагомера и барометъра също? Е, те не са важни за Епъл юзерите които всъщност не знаят за какво да ги ползват. Количеството СМЕНЯЕМА памет която е винаги на разположение също е безинтересна. Пък и за какво ли ти е памет като не можеш да я напълниш. Стерео звука при видео също е излишен. Ах да, има фингърпринт сензор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Кажи сега ти колко епъл устройства ползваш и какво не им харесваш.

 

 

По спомен беше разглеждал айфонЯ на приятел на по бира и не му харесал...... :flehan:

 

Не ползвам епълски устройства и няма да ползвам. Не ми харесва да съм зависим от "мозъка" на централата майка и да ползвам каквото тя нареди. Това че си попаднал на трите неподходящи за теб устройства от 800 вида на пазара не ги прави лоши. Просто лош избор.

 

 

Мога да си даунгрейдна лолипопа ако ме дразни нещо което при Епъл не става. И съвсем до скоро нямаше избор на 5". Ама изобщо. Според един приятел айфон ако не е джайлбрейкнат е неизползваем. Затова и кара с 5С. Ограничената памет (говорим за 5ца). Да не говорим че да пръднеш се плаща. Колко приложения от 800 000 в апстора сте си купили? Или не ви трябват?

Е, ХД снимането знаем че не ви трябва, Абе всъщност всичко което е забранено от Господаря не ви трябва. Знам, знам. Толкова много излишни неща. Музиката и блутута сьщо са ненужни.

Добре че излезна 6ца да живне малко горкия юзер и да не е се чувства изостанал от конкуренцията. (т.е. да не го е яд че не си е взел андроид)

 

Бате, като техничар абсолютно съм те признал, ма на телефони си толкова бос че просто нЕма на къде..... приятел бил му казал  :hilezh:

При положение че новите самсунзи както и повечето производители се отричат от великите sd карти при вас не се ли получава същата работа с “ограничената” памет ? Или ако е при андроид си е плюс.....  :nixweiss:

Тва за приложенията iOS vs Android, даже не вярвам че го мислиш....приложенията за iOS са към 1230-1239-920345 пъти по-добри и най-важното.... работят  :hilezh:

 

 

За пореден път.....абсурдно е да плюете система над която нямате РЕАЛНИ наблюдения....а тва е при 95% от андроидските юзъри....чули тук-там че ябълките ограничавали и се повтаря едно и също като мантра без реално да се вложи мисъл дали наистина е така.   :steinigung:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се зомбирал. Като си засравнявал, що не отчетеш колко по бавен е самсунга? Не може една игра да изиграеш без да насича. Един пдф документ като отвориш лагва. Фингърпринта няма какво да го споменаваме, ясно е колко им трябваше да покажат подобен. За сд картата е супер бавна и ти трябва руут за да може там да инсталираш приложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А относно големият избор на дивайси при роботчетата да сте се замисляли че може би това е основният проблем на андроид ? Щото всеки производител пуска телефон и почва да пълни и без това тегавата OS с още боклуци...... ма е хуу да има избор..... кво като не работи като хората  :hilezh:

 

 

 


случката очевидно е гаф на някоя рекламна агенция, чиито служител очевидно не познава тлефона си. А това много контрастира с обясненията в началото на темата за технически гурута, които си избират телефоните според възможностите им, а не според марката  :)

 

Няма никакво значение, дали този служител ползва епъл, хтц или китайски телефон. За него всичко работи еднакво.

 
Заклевам се че неАм идея за какво говориш......  :nixweiss:
Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

юзъра да се чувства изостанал от конкуренцията? На него конкуренция ли? Юзъра ако се чувства изостанал, веднага ще скочи в по-евтината и хубава алтернатива. Обаче това само по приказките може да стане. В живия живот, хубавите неща се плащат, били те андроид или иОС. Имало и евтини, но не били хубави  :hilezh:

 

Също така, сме в средата на 2015та година, какви 5С какви С4, какви СД карти. Имам няколко стотин GB място в облака, имам 10К мои си песни достъпни по всяко време на телефона ми или на който искам дивайс, имам няколко десетки хиляди снимки по същата схема. Имам хиляди филми и сериали на разположение веднага на което и да е устройство. А ти живей в миналото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва за приложенията iOS vs Android, даже не вярвам че го мислиш....приложенията за iOS са към 1230-1239-920345 пъти по-добри и най-важното.... работят 

Голяма част от използваните приложения имат версия за различни ОС. 

На телефон не съм инсталирал безразброни  приложения, но на ипад - да. И положението не е по-добро, отколкото при плей-стора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха..... а с рекламките как сте ? Антивирусна хубава да препоръчате за андроид ? 

Качественият контрол на плей-стор-а е като контрола на КАТ.....всички знаем че го има ма реално нищо....  :hilezh:

Май само аз не съм се хванал да напиша приложения за великата неограничаваща система.....добре че наскоро ви пуснаха поне Facebook lite та поне той да не ви лагва  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Бате, като техничар абсолютно съм те признал, ма на телефони си толкова бос че просто нЕма на къде..... приятел бил му казал  :hilezh:

При положение че новите самсунзи както и повечето производители се отричат от великите sd карти при вас не се ли получава същата работа с “ограничената” памет ? Или ако е при андроид си е плюс.....  :nixweiss:

Тва за приложенията iOS vs Android, даже не вярвам че го мислиш....приложенията за iOS са към 1230-1239-920345 пъти по-добри и най-важното.... работят  :hilezh:

....

 

Да бее, мноу са яки епълските приложения. Нали ги пишат същите шит девелопери и за андроид. Я кажи за вайбъра и тапата да се посмеем за стабилност. Какво стана с онова бъгче дето със СМС ти ребутва нам кво си? Или за новите хот ъпдейти на системата които кърпят бъгове и правят нови? Относно СД картите да те светна - няма акции в Самсунг и телефон без СД карта не купувам. Следващия ще бъде пак внимателно избран по моите критерии. Пък Самсунг ако щът айос да си инсталира ме бОли фара.

Добре си се зомбирал. Като си засравнявал, що не отчетеш колко по бавен е самсунга? Не може една игра да изиграеш без да насича. Един пдф документ като отвориш лагва. Фингърпринта няма какво да го споменаваме, ясно е колко им трябваше да покажат подобен. За сд картата е супер бавна и ти трябва руут за да може там да инсталираш приложения.

Верно ли е по-бавен? Не знам твоя как е, моите игри работят перфектно. Да, миналата седмица ми се наложи да отворя един 30 мегабайтов ПДФ, верно лагва. Да ти го пратя да видим дали ще го отвориш изобщо? На СД картата приложения се инсталират още от 4.4 стоково без руут. И ти не си виждал С4 май пък си пееш по спомени от баба тилифона модел 2007г.

И какво ли помага фингърпринт след като може да бъде изключен (разбирай откраднат) дори с фингърпринт. Което уби цялата секюрити идея на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от използваните приложения имат версия за различни ОС.

На телефон не съм инсталирал безразброни приложения, но на ипад - да. И положението не е по-добро, отколкото при плей-стора.

Имат но версиите не са еднакви, заради фрагментацията при андроид програмите са добре изглеждащи и вървящи на 2-3 устройства.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@grizzly....при нас също има бъгчета.... тва е неоспорим факт, ма поне няма security пропуски като при Самсунг примерно с който да ти краднат целият телефон без изобщо да разбереш....ма тва викаш е дребно бъгче  :hilezh:

 

Фингърпринт-а е в пъти по-удобен от слайдера.... ма тва няма как да го знаеш щото пак предполагам само си го виждал в тубата, те и колата могат да ти откраднат във всеки един момент, що не я оставяш с ключове на таблото ? 

 

 

 

пс : запасявай се с телефони с сд карти че като гледам им е изпята песента  :zustimm:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, виж как може да се разбираме. Както знаеш съм много далече от ЕЖК и съм направил своя избор. Напълно съм наясно че няма как измислена оня ден система да не страда от известна "нестабилност" както я наричам. Независимо от марката зад нея.

В даден момент съм съпоставил някакви критерии и съм избрал Самсунг. Това е било тогава. След време ще му мислим. Далеч съм от желанието да си сменям вещите с всеки нов модел.

Преди 3 дни ми дойде "лолипоп" ъпдейта и ми се ... такова такованката. Все едно имам нов телефон. И не е за по-добре. Ще видим нататък как ще се държи. За момента съм разочарован. Нищо не е каквото беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат но версиите не са еднакви, заради фрагментацията при андроид програмите са добре изглеждащи и вървящи на 2-3 устройства.

Има устройства с различни резолюции под всички системи.

 

....Така и не разбрах какво значи "фрагментация"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батките го ползват като понятие за описание на устройства с различен хардуер, най-вече с различни по резолюция дисплеи което е безспорна задръстения. Не е като да избацаш 3-4 битмапа за програмата а трябва да преизчисляваш образа за всеки различен екран. Напоследък се научиха да правят универсални екрани които да са независими от конкретната резолюция. За щастие и резолюциите се вдигнаха и стана по-лесно в известна степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде сега. Освен резолюцията естествено има и много други проблеми с многообразието от хардуер. Много видове процесори, сензори и какво ли още не.

Докато Епъл правят 2 модела годишно и имат примерно 12 модела телефони през това време за андроид има произведени 18 000. Представи си че си написал готин ап който ползва акселерометър на еди коя си фирма който подава 10 измерваия в секунда. Ама еди кой си китаец е сложил друг който е по-евтин и подава 1 измерване в секунда. При това фалшиви. Всъщност да направиш програма която да се държи еднакво добре на всичките тези 18000 устройства е практически невъзможно.

 

Ето един стар коментар за фрагментацията.

http://gizmodo.com/what-android-fragmentation-looks-like-its-growing-1624662310

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се зомбирал. Като си засравнявал, що не отчетеш колко по бавен е самсунга? Не може една игра да изиграеш без да насича. Един пдф документ като отвориш лагва. Фингърпринта няма какво да го споменаваме, ясно е колко им трябваше да покажат подобен. За сд картата е супер бавна и ти трябва руут за да може там да инсталираш приложения.

На едно мнение сме, аз, ти и моя хубостник, който го измъчих с апарат (СГС3), като на гризли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всъщност да направиш програма която да се държи еднакво добре на всичките тези 18000 устройства е практически невъзможно.

Ето защо ИОС (айфон)  е много по добър от от андройд. Стария айфон го ползвах 4 години и се държеше прилично (като ниска серия хемеройд). 

недей мъчи децата, щЪ намразят :hilezh:

Да, да първи клас и с ябУка 6-ца, аз да не съм чичо Динч.  :hilezh: До година мисля да го ъпгрейтна (батЮто).

Ами да .......да им вземе 6-ци на Самсунг

Sent from my Lenovo A5500-HV using Tapatalk

Да да и като забие, как ще му сваля батерията да го рестартирам?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...