Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

12 hours ago, Wizi said:

местя в по-правилната тема!

въпреки че поста ми беше специфично насочен към айфон 10, не можеш да търпиш негативни коментари в темата за бижуто, налЕ? Коментарите там трябва да са само за хвалебствия и обожествяване :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на @HannoSLM и на @redalex мисля, че само те споделят какво ги дразни и какво не... Сигурен съм, че има и други колеги с 10ка и имат някои негативни мнения, но си траят ...ееее нали е IPHONE. И аз съм с айПон 8, но никога не съм тръгнал да обяснавам на някой андроид потребител иос колко е по-по-най...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, HannoSLM said:

въпреки че поста ми беше специфично насочен към айфон 10, не можеш да търпиш негативни коментари в темата за бижуто, налЕ? Коментарите там трябва да са само за хвалебствия и обожествяване :flehan:

 

Мненията ти съдържат не само негативни коментари относно Бижуто, а пряко сравнение кое било по-добро спрямо Андроид, което директно означава да дойде в тази тема.

 

Не се прави на остроумен, задръж добрия тон. За момент ти се получи чудесно, не губи форма!

 

35 minutes ago, Rocko89 said:

никога не съм тръгнал да обяснавам на някой андроид потребител иос колко е по-по-най...

 

То това така или иначе е безсмислено, защото те винаги ще започнат първи да те плюят как си се преевал, колко пари си набутАл и каква пръчка си взел <_< Все едно веган да влезне в стаята, дай му 2 минути и всички вече са осведомени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wizi ок този път няма да спорим за глупости, че пак ще влети некой твой "талантлив" колега да ме банне ;) Как мога да върна айфоня на версия 10? 11ката явно все още е бъгава ..... Има ли възможност да видя кои приложения колко рам гълтат и да ги изключа, ако не ги ползвам? Това background app refresh важно ли е за да работи правилно приложението, или мога да го изключа?

 

Препоръчайте и добър четец за книги, нещо като moon reader за андроид. Вграденото ibooks не показва кои книги съм почнал да чета, няма категории (има вградени такива, които не ми вършат никаква работа), няма последно добавени и най-дразнещото, винаги иска да ми препоръча да си купя книга, когато ползвам search :stupid: Има ли как search-a да търси в свалените книги?

 

Що не мога да затрия safari? С jailbrake ще стане ли?

 

@Spunky къде празнува покупката на айфоня? Дай някоя идея и аз да вдигна празник? :hilezh::flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно веган да влезне в стаята, дай му 2 минути и всички вече са осведомени.

Това въобще не е вярно! Докато обратното е. Винаги можеш да познаеш пипон юзър. Всички звънят по абсолютно еднакъв начин и не че не е разпространено и при андроид и въобще всякакви телефони ама пипона винаги трее се вижда. И ябуката отзад като телефона е с кейс също трее да е видима.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо продължавате да спорите за някакви неща, като кой, къде си оставя телефона, как звъни, или как си го хвали ... някак ми се струва нормално всеки да харесва какъв избор е направил.

Това, че винаги може да познаеш ай юзър може и да е било вярно някога, докато в момента въобще не бих казал, че е така.

Дайте да обсъждаме някакви технически неща, като примерно вчера мернах някаква статия, че следващият Huawei щял да има 3 камери :hilezh: вече започва да става забавно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@HannoSLM Не, не можеш да върнеш която и да е версия назад освен в много малък прозорец след като излезне новата. Примерно излиза iOS 12 и който си я качи някъде в период около 2 седмици Епъл подписват старата и можеш да roll-back към 11, но след това вратичката хлопва. Адски ултра-мега дразнещо от iOS 11 насам е, че постоянно сама се качва на телефона ти през опцията за автоматичен ъпдейт на апликациите (което принципно е готино) и започва непрекъснато да те приканва само да се рестартира за да се инсталира. <_<:wall: Нямаш си идея какво мега старание и Джедайски способности са необходими за да успееш да НЕ ъпдейтнеш, каквито ми трябваха на мен на 6цата. Едвам съм я опазил с 10ка....... Едвам!

 

Не съм сигурен дали можеш да видиш кое приложение колко памет харчи. Със сигурност не и без страничен софтуер.

 

Няма какво да спорим. Нещата са повече от ясни. Тук си лаем и чешем езиците кое е по-по-най. В темата за Андроида и отделно другата за iPhone коментираме конкретни неща по темата. Ти започна чудесно с описание на нещата, които не ти харесват до момента в който не започна да намесваш сравнения с Андроид.

 

А уж е толкова просто, но отново го правим на въпрос :)

 

@ole факт е, че всеки път когато излезе нещо ново от Епъл единствено и само Андроид феновете търчат през глава да списват мнения колко-какво-какъв невероятен шит отново са предложили на балъците. Никой от нас, Айфон заслепените, не е дошъл или си е отворил устата при подобен случай когато примерно Самсунг изкарат нов модел.

 

Това, че смееш да твърдиш обратното е направо смехотворно :)

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В поста ми никъде не твърдя обратното на това, което сега казваш, написал съм други неща. И нормално е да има тази реакция, която описваш, при положение, че истерията дето я има при нов пипон е както казваш "смехотворна" и не се наблюдава при производителите на андроид телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, Wizi said:

:wall:

откакто съм с айфона и аз така се чудя що толкова трудно трябва да стават елементарни неща и защо някои изобщо не могат да се случат ....

 

2 minutes ago, ole said:

В поста ми никъде не твърдя обратното на това, което сега казваш, написал съм други неща. И нормално е да има тази реакция, която описваш, при положение, че истерията дето я има при нов пипон е както казваш "смехотворна" и не се наблюдава при производителите на андроид телефони.

изкарването на нов айфон е истински празник, чудя се как даже потребителите не предплащат (като за нова тесла) за да може предварително да си осигурят бройка от иначе трудния за намиране пипон. След това, датата се празнува задължЕ, с цялата рода и близки приятели :hilezh:

 

А само за твое инфо, айфоните звънят еднакво, защото за да си сложиш custom ringtone трябва да следваш процедура от поне 10 стъпки, да имаш под ръка комп с айтюнс и базови АЙТИ умения :hilezh:

 

за десетката, отлично протекторче:

https://www.aliexpress.com/item/Torras-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-iPhone-X-Ultra-Thin-0-2mm-2-5D-9H-Protective/32832471625.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ItBeeF

 

не придава сивкав цвят на екрана и пасва идеално (изключително прозрачно е). Малко по-мъничко е от телефона и не пречи да се сложи и калъф.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@HannoSLM Дай ми моля те пример за елементарни неща, които си правил по-лесно с Андроид? Наистина ми е любопитно да направим някакво сравнение и евентуално да дадем акъл. Защото за доста неща смея да твърдя, че iOS е доста ефективен, особено в daily tasks.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на рингтон влиза ли :hilezh:

Визи, при андрото може (почти) всичко да направиш по-лесно от на иос-а. Просто защото може всичко да се къстимизира.

ИОС/Андроид е фективен е когато си свикнал с него. Като дам на жена ми Самсунга тя неможе да спре/пусне wifi-то, което се прави с един слайд...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, sweep написа:

Смяната на рингтон влиза ли :hilezh:

 

Факт е че на айфона не можеш да качиш mp3 за рингтон, но при добро желание, и както каза Вици - елементарни базови умения за работа с ПЦ нещата стават за секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли считаш за нормална нуждата от PC за да си смениш рингтона на телефона :hilezh:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли избора/смяната на ринг тон на телефон се изтъква като предимство недостатък?

Последно такива неща ме вълнуваха като бях на 22....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всякакъв допир до iTunes е излишно напрежение, най-вероятно съпроводено от късане на нерви. Така погледнато качване на къстъм ринг тон е мизерия поне и в моите очи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам... трябва да се отличаваме по ринг тона... да не вземе някой да ни помисли за тъпи, обикновени или прости в стадото от ябълко-поклонници ... 

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, ole написа:

Сериозно ли считаш за нормална нуждата от PC за да си смениш рингтона на телефона :hilezh:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Това е истинска трагедия . Отивам да си изхвърля телефона ритуално от моста на Витиня и да си взема един хемороид за да ми е весел и лесен живота при поставянето на мелодийки.

Моля те, обясни ми как става качването на рингтон при "алтернативата"

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, edinak said:

Моля те, обясни ми как става качването на рингтон при "алтернативата"

1. Цъкаш на апликацията

2. Избираш рингтон

3. Download

4. Set as default ringtone 

Качването от pc предполагам няма нужда да го разяснявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Ужасно бавни, грозни, тъпа ОС, не снимат хубаво, не се знае колко ядра има процесора и колко РАМ, почти няма разни "блек маркети" за да си "пазаруваш" на воля.. Въобще - прееб@ли сме се всички с ябълки. А да. Не им се сменя батерията, нямат слот за външна памет и качването на рингтон изисква " Hi level" компютърни умения. Мъка.

P.S. Само любопитствам - колко айфона си имал, или колко време си ползвал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...