Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

34 minutes ago, Spunky said:

 

Те и S6 и S7 бяха същите, не че и S8 е някаква голяма стъпка... Отделно, няма как да очакваш всяка година тотално нов редизайн, освен ако не искаш телефоните да струват колкото два айфон Х (ХХ?) или ако не се върнат на шприцовани пластмаси.

 

Единствения смисъл за нов дизайн, би бил, както каза, повече дисплей отпред, но все още не са там технологично.

 

С6,7,8 са направо различни от всяка гледна точка, сравнено с айфоните 6, 6с,7,8...

Х е доста грозен и недодялан на дизайн телефон. За 2.3к + няма нов модел 4 години... Във фирма с баси инженерите и бюджета, това е подигравка с клиентите.

Но Саш, дай цена на лично. Имай в предвид, че не бързам и след месец ще заръчам от щатско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ти да видиш... Направо нямат нищо общо. За твое инфо, понеже го споменаваш, 6 и 6С са подобни, но различни от към размери и материали. 7 е тотално нов модел, както и 8. На вид изглеждат подобно, но от произведствена гледна точка са много по-различни от S6/S7, че дори и S8. 

 

androidpit-samsung-galaxy-s6-vs-samsung-

 

Samsung-Galaxy-S7-vs-Samsung-Galaxy-S6-7

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, знаех си, че не си ги виждал и хващал тея модели на гнусмаса... защото ако беше, нямаше да го говорим дори.

А това за 6,7,8 може да си го разказваш преди лягане. 

 

Не ме разбирай погрешно, ползвам ай продукти и като потребител на такива дизайна и цената на Х си е подигравка. След 4 години един модел да ми прозведат това и то на тази цена...

Не ми отговаряй, няма да цапам темичката повече.

Без това никога няма да приемеш, каквото и да е от написаното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, sweep said:

ползвам ай продукти и като потребител на такива дизайна и цената на Х си е подигравка. След 4 години един модел да ми прозведат това и то на тази цена...

Напълно на същото мнение съм, и аз ползвам ай продукти.

Редактирано от Чебурашка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, sweep said:

Мда, знаех си, че не си ги виждал и хващал тея модели на гнусмаса... защото ако беше, нямаше да го говорим дори.

А това за 6,7,8 може да си го разказваш преди лягане. 

 

Не ме разбирай погрешно, ползвам ай продукти и като потребител на такива дизайна и цената на Х си е подигравка. След 4 години един модел да ми прозведат това и то на тази цена...

Не ми отговаряй, няма да цапам темичката повече.

Без това никога няма да приемеш, каквото и да е от написаното.

 

Едно, че имах S6, отделно че все имам някой с S7/8/Note8 около мен, но това няма значение. 

 

Няма какво да разказвам преди лягане, казвам ти фактите. От производствена гледна точка, 6-7-8 са различни устройства, дори по-различни от последните 3 галаксита. 

 

Това, което аз не мога да разбера от подобни коментари, като 

Quote

 

Очаквам нов дизайн всяка година, като го оставя на масата да се знае, че съм оставил 2к :hilezh:

Очаквам дисплея да покрие още по-голяма част от телефона. 

 

 

колкото и да се шегуваш, много народ не се, искам да питам какво значение има физическия дизайн на нещо, което си е стигнало оптималната форма, за същестуващите днес технологии? 

 

Като цяло, ежегодишното изкарване на нов модел е безумно, но така ни свикнаха и сега всеки е недоволен, каквото и да излезе, все едно някой им е длъжен.

 

Причината да харесвам толкова ифон Х, е че направиха телефона такъв, какъвто трябваше да е от началото, но нямаха нужните технологии и отделно, че направиха телефона такъв, какъвто ми се искаше от както излезе плюса, който до последно ме дразнеше с размера си, но пък беше хем с по-голям и остър екран, със значително по-голяма батерия и с по-добрата камера система. Нищо, не мога да измисля сега, което директно да направи Х(или новия С9, който дано да е по-малък ноте8) по-добро устройство. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Spunky said:

какво значение има физическия дизайн на нещо, което си е стигнало оптималната форма, за същестуващите днес технологии? 

 

Ти си зомби ! Честно ! 

Що не си купИ бемве 5 от 93-та. То също си е стигнало оптималната форма!

Ай стига глупости, че ставааш меко казано смешен ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Чебурашка said:

Ти си зомби ! Честно ! 

Що не си купИ бемве 5 от 93-та. То също си е стигнало оптималната форма!

Ай стига глупости, че ставааш меко казано смешен ! 

Кво очакваш от човек, който вдига празник при покупката на телефон ...

 

@sweep много точни и правилни коментари! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вкус и по цвят...

Аз съч на мнение, че Х е супер телефон. Тия дни взех 7цата на жената - направо се изненадах колки дървен и гаден ми се стори.

Единствено ми е леко тесен за рЪките..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@redalex, сторил ти се е дървен и гаден? Как бе, според Спънки това е оптиманлата форма? 

Ако нямаше потребители, които изисквата еволюйране на телефоните ябъл щяха да ни продават Iphone 4 и до ден днешен.

 

п.п. Не си ми пратил оферта за Х-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7цата ми се видя гаден след като ползвах Х 2-3 седмици. Иначе преди това беше ок. Най-вече се изненадах колко малък ми се видя екрана на 7чето. Реално Х има около 30% повече екран.

Оферта не стм ти пратил, защото не знам какво да ти кажа - дори не ми е зор да го продавам. 2300+400 застраховка съм дал... мога да ти сваля 200 лева примерно, ама не ми е зор да го продавам :) не съм и сигурен, че 8+ ще ми допадне...

А и Х на фона на плюс версиите е готино, че не се чудиш къде да го сложиш в колата ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле как са те наказали с цената ..... естествено, че ще ти се струва по-добър от старите айфони, тъй като най-накрая е нещо различно. Все едно последните 3 поколения октавии да изглеждат еднакво външно ....

 

При сравнение с едж дизайна от самнянг, десетката изглежда много по-зле (особено тая вежда е ебаси наказанието) ....

 

@sweep по-добре изчакай следващия модел айфон, сегашния хич не си заслужава парите - грозен и с бъгав софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42 minutes ago, HannoSLM said:

Леле как са те наказали с цената ....

 

грозен и с бъгав софтуер.

Много ме наказаха - направо ме биха и пистолет ми завряха в гърлото, за да го взема ;)

 

А за грозен и бъгав - :stupid: :hilezh:...ама ти си знаеш :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@HannoSLM Нямаш жена нали :hilezh:

Те искат всичко и веднага. Ще отложа покупката с месец, за да го викна от щатско на 1.65, че 2.3 ще се обеся, но няма да дам.

Предлагам й С8-цата да вземе аз да мина на С9... Нище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, sweep said:

 според Спънки това е оптиманлата форма? 

 

 

Ако говориме за форма, почти всички актуални телефони в момента са с една и съща форма със заоблени всички ъгли, което стана възможно след като корнинг почнаха да изкарват заоблените, "2.5" стъкла. На Алекс му се струва гаден 7, заради малкия дисплей, а формата си е същата. 

 

Имаше тенденции за по-остри ъгли и също по-тънки телефони, но пазара ги отхвърли, за всеобща радост. 

 

7 hours ago, redalex said:

А и Х на фона на плюс версиите е готино, че не се чудиш къде да го сложиш в колата ;)

 

такъв кеф е, че ми се събира пак в поставките за чаши телефона! Отделно, БМВ явно са чакали Х, та са направили мястото за безжично зареждане тамън за него и 8+ не се събира :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което съм пропуснал като минус на 10ката - не може да се отключва в лендскейп позиция - фейс айди работи само, когато телефонът е “прав”

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другото дразнещо на фейс айди-то е, че ако си на семинар/лекции или пр., не можеш да отключиш телефона бързо и лесно, докато го държиш на нивото на джоба (както би било с отпечатък) и трябва да го чакаш да ти каже, че няма фейс айди и да въведеш пин-а .... така едно бързо препращане на емайл/смс или пр, вместо да стане с 2 движения за 5 сек без никой да разбере, става за 1 мин и се набиваш на очи.

 

недодялана и недоизмислена работа ;) 

 

А относно бъговете, почти на всички приложения има нещо, което не работи правилно:

 

- бек бутона не работи в алиекспресс и понякога в whatsapp

- на някои игри, не ми отчита когато цъкна (примерно да пратя емотиконка в клаш ройал :hilezh:)

- на хроум браузера, няма начин с един клик/суайп да затворя току що отворен нов таб (на андроид това става с бек бутона)

- в опознай бг не ми зарежда близките обекти

- снимките ми ги подрежда, слагайки най-новите най-доло? При андроид е обратно и ми се струва много по-интуитивно

- клавиатурата често е с различен цвят и понякога има некъв розов отенък, когато се появи върху нещо червено (примерно ако въвеждам нещо в браузер)

 

Страшно много ме дразни, че много бавно ми зарежда социалните мрежи и ютюб - по 2-3 сек, докаот на с8цата, като цъкна иконката веднага се появява (под 1 сек)

 

ПП

след няколко щракания на мют бутона звука ми се оправи :nixweiss:  И каква е логиката при включен мют, ако увелича звука да пише, че е увеличен, но всъщност да няма звук на половината приложения?:stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е поредният дълъг пост с негативи за айфона. Защо продължаваш да го ползваш ве, мой ?

Нещо, което не ми харесва, гледам да го разкарам колкото се може по-бързо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото като дойде ми се случиха хубави неща и сега си мисля, че ми е на късмет ;) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодът аз лично успявам да го въведа за 2-3 секунди - не знам на теб защо ти отнема минута да препратиш мейл :) Плюс, че можеш да си направиш фейс ИДто да работи без да се взираш директно в екрана... и не е никакъв проблем телефонът да ти е под бюрото и да го насочиш към лицето ти, за да се отключи :)

 

Другите неща които си описал са или проблеми при теб или проблеми в апповете.

 

Това с отенъка на клавиатурата подозирам, че ти е проблем в окото или в телефона - пробвай да го изпуснеш още 3-4 пъти - може да се оправи ;)

"интуитивно" е дума, която очевидно нямаш идея какво значи щом я ползваш за подредбата на снимки :flehan: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оня ден пак се хлъзна от леглото и падна доста звучно .... :hilezh: Добре, че е в калъф. Фейс айди-то не работи, ако телефона е отдалечен от лицето, или поне при мен не става. И при самнянга е така, трябва да е на определено разстояние.

 

свикнал съм най-новите снимки/файлове да са отгоре. Много ми е тъпо, че на айфоня се показват обратно и не виждам опция това да се промени? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 метра съм и телефонът ми се отключва от поне 50-60 см дистанция съвсем спокойно... т.е. седя на бюро и телефонът е под бюрото обърнат към муцуната ми.

Влез в Фейс ИД настройките и си ги нагласи на "по-ниско ниво" на сигурност ...вервам, че ще се ориентираш :)

 

Не виждам никакво значение дали снимките са отгоре надолу или от горе надолу - важното е, че като влезеш във Фотос виждаш последните... на къде ще скролваш ми се струва все тая. Въпрос на навик, който се променя за 1 седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че са били подредени така в айфона, преди изобщо да има Андроид?! И може би в желанието си Андроид мастърите да бъдат различни и оригинални, са ги обърнали наобратно?! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...