rockett

Проблем с интервалите на чистачките

Recommended Posts

Здравейте колеги :)

Имам много странен проблем с интервалите на чистачките. Когато искам да си измия предното стъкло и дръпна лостчето към волана помпата започва да помпи и да пръска течност по стъклото, но чистачките не тръгват, докато не бутна лостчето чак на най-високата скорост. Проблем прави също така когато искам да пусна най-ниската скорост, пак по същия начин, минавам през най-високата скорост и после се връщам на първа степен, но понякога дори прави едно почистване и пак спират... А когато натисна лостчето надолу, ако тръгнат, започват да чистят и вмомента на пускането на лостчето и те спират независимо къде, тоест за да направят едно почистване и да се върнат, през цялото време трябва да задържам лостчето. Някакви идеи от какво е този пробелем, колеги? Поздрави :)

Релето на чистачките ти е заминало.Мисля че беше номер 53 на позиция 9 .Стърчи над другите.

Можеш да го замениш и с реле 99..То е с регулиращ период на интервала.Много удобна екстра е.

Edited by drido

Може и да не е релето , при мен се наложи сваляне и почистване на моторчето.

и аз си мисля че може да е моторчето като се пуска на по бавна скорост то не му пуска 12 волта и не може да отлепи а като го пуснеш на макс отлепва и после го връщаш на бавна и то работи.

Преди години , когато имах същия проблем , смених първо релето , след това отворих и почистих и моторчето. Оказа се , обаче , че лостчето е заминало. Чистачките работеха точно по начина , по който е описал колегата.

От моторчето или спира чистачките не където трябва или върви трудно но всепак върви на 1 и 2.

От лосчето е възможно но едва ли ще му изчезне всичко изведнъж освен 2 скорост която е вързана директно и е единствената коато не минава през релето.

Знам защото съм попадал на всички тези проблеми.

Edited by drido

Имам много сходен проблем като автора на темата.

На първо положение на лостчето чистачките работят постоянно.

На второ положение на лостчето чистачките пак работят постоянно.

На трето положение (най бързата степен) пак работят постоянно със същата скорост като на предните две положения.

Като използвам пръскалките чистачките минават два или три пъти и спират където им падне.

Като дръпна лостчето надолу уж да минат един път и да спрат само тръгват и спират веднага.Трябва да задържа лостчето докато не направят целия оборот.

Пробвал съм моторче,реле и лостчета от друга кола на която чистачките работят коректно,но на моята не работят  :nixweiss:

Ако някой има идея ще черпя,че това е единственото нещо по колата което не работи  :wall: .

Edited by swetli4ko

Моторчето ти е проблема сваляш чистиш смазваш после слагаш и зацепваш имаше една тема точно за това аз по нея сега е като ново всичко

Както писах по горе сложих моторче от кола на която работеше,а на моята не работи.

Не вярвам докато съм го местил да се е повредило.

Ще се налага да провериш цялата инсталация, по късно ако искаш мога да ти пратя схема, за б4 е ,но би трябвало да свърши работа

И според мен имам проблем в инсталацията.Ако не ти проблем дай някоя схема (не че им разбирам много на схемите,но все пак).

Цитиране на предходен пост!

Edited by VBI