Jump to content

Съвет при избор


Recommended Posts

Здравейте, поздравявам ви за хубавият форум... А сега по темата. Мисля след нова година да си взема автомобил до 12 000лв. Основно се колебая между следните модели:

-AUDI А6/С4 2.5tdi(140hp) ако е възможно 96 или 97 година

-AUDI A3 1.9 tdi (110hp)

-VW PASSAT (3B2) 1.9 tdi (110hp)

-Ford Focus 1.8 tdci 115hp

Прочетох доста теми за четирите автомобила, и май най съм впечатлен от А6-цата. И малко ми е чудно как толкова луксозен и надежден автомобил иам толкова евтина поддръжка(пък и разхода ми изглежда доста нисък от мненията ви) . Двете Аудита са на почти една цена за една и съща година. Пасата е малко по-нов ама и той е същите пари. Форд-а е в листата може би само заради Common-Rail двигателя, и годината на производство (което не знам дали си заслужава, май не).

Та въпроса ми е какво бихте ме посъветвали да взема. На месец може би ще навъртам около 2000км (800 градско, но града е Плевен, така че и това не е проблем) и за това съм се спрял на Дизел. Повече харесвам и големите коли, а А6-цата с това ускорение е невероятна... И поддръжката ако може да е на по-приемливи(ниски) цени . Знам че колите са различен клас и няма много база за сравнение, но нека да сравнението да става на база разход-гориво, поддръжка, задължителни годишни разходи. Ако А3-ката излезе че е най добра ще се примиря с малкото вътрешно пространство. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам си аудито - 2.5 140 коня каквото търсиш :o .Иначе както си ги избройл са много различни категории, пасата и а6 са си големи семейни коли, докато а3 и фокус са в нисък среден клас. Та си зависи за какво ще ти трябва де :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав....различни са много колите...ако преобладава извънградското голямата кола си е за предпочитане. А6 разбира се :D Ако е предимно градско и то в Сф.. А3-ката...но избора си се върти все около марката Аudi !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, поздравявам ви за хубавият форум... А сега по темата. Мисля след нова година да си взема автомобил до 12 000лв. Основно се колебая между следните модели:

-AUDI А6/С4 2.5tdi(140hp) ако е възможно 96 или 97 година

-AUDI A3 1.9 tdi (110hp)

-VW PASSAT (3B2) 1.9 tdi (110hp)

-Ford Focus 1.8 tdci 115hp

Прочетох доста теми за четирите автомобила, и май най съм впечатлен от А6-цата. И малко ми е чудно как толкова луксозен и надежден автомобил иам толкова евтина поддръжка(пък и разхода ми изглежда доста нисък от мненията ви) . Двете Аудита са на почти една цена за една и съща година. Пасата е малко по-нов ама и той е същите пари. Форд-а е в листата може би само заради Common-Rail двигателя, и годината на производство (което не знам дали си заслужава, май не).

Та въпроса ми е какво бихте ме посъветвали да взема. На месец може би ще навъртам около 2000км (800 градско, но града е Плевен, така че и това не е проблем) и за това съм се спрял на Дизел. Повече харесвам и големите коли, а А6-цата с това ускорение е невероятна... И поддръжката ако може да е на по-приемливи(ниски) цени . Знам че колите са различен клас и няма много база за сравнение, но нека да сравнението да става на база разход-гориво, поддръжка, задължителни годишни разходи. Ако А3-ката излезе че е най добра ще се примиря с малкото вътрешно пространство. Благодаря.

вземаи а6 преди 2 г. имах такава дадох я на приятел навъртял е около 80000км мога да ти кажа че почти нисто не е сменил само обичайните консумативи сега е около 350000км. не мраднала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че за тези пари А6 ще ти е найдобрия избор,виж горе.Пасат за тези пари ще е доста дотрепан и от първите години,читав такъв от 99/00г. намира се от 14-15к нагоре.

А3 или Фокус,определено А3 макар и с 2-3г. да е постаро от Форда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По колата си Станислав (стани76) вложи бая пари и много неща са сменени. Направо ми иде да го напляскам, въпреки, че сме приятели за това, че я продава. :stupid:

За Форда е всеизвестно, че губи много бързо цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии сам ще си се возя в колата (и най-много някое гадже:stupid: ) , ама съм фен на големите коли, така че май ще е А6-цата. А тези двете които ми предложихте наистина са много добри, ама на мен не ми се иска АVANT, пък и ще я взимам след Нова Година (с надеждата поне малко да паднат цените).

Може ли да ми кажете дали има смисъл да включвам в списъка АУДИ А4(може би 1.9tdi 110hp), или поддръжката ще е по-скъпа от на А6-цата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че не - поддръжката на такова A4 110 кс. е подобна, всичко зависи от това в какво състояние е колата, до какво състояние искаш да я докараш ти и колко пари имаш възможност да налееш в нея :stupid:

Само че, от това 1.9 не може да извадиш 170 коня, както от големия 2.5 TDI

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...