Jump to content

теч върху усилвателя на музиката,нямам ММI


todor parakozov

Recommended Posts

Здравейте,

подобна грижа с наводняване от шлангчето за задна чистачка имах и аз.Появи се утечка дето за една вечер смъкваше акумулатора до 0%.Така 3 дни докато се сетя за този банален проблем.Но при мене само с измиване и подсушаване на усилвателя се оправиха нещата.

И аз съм с БОЗЕ,което е навързано с телефона,навигацията,парктроника....сигурно има и още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой има ли схема как се разглобяват панелите в багажника на комбито, за да се види от къде тече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В оторизиран сервиз на Ауди и Волксваген вземат 120лв. за ремонт на това нещо.

По-добрия вариант е,отколкото да строшиш някоя кора или скобите.

Сваля се панела под прозореца и този на Д-колонката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли схема как се разглобяват панелите в багажника на комбито, за да се види от къде тече.

 

В 90 % от случайте тече от тръбичката за течността за чистачки. Ауди имат акция за подмяната и. Обади се и питай за твоята рама правена ли е акцията, ако не свали си само горния панел на тавана (трябва да развиеш един винт намиращ се под плафона и дърпаш назад към теб като леко освободиш гуменото уплътнение преди това)  и от там ще видиш тръбичката за задната чистачка (от страната на водача ).

Ако е сменена ще е един гумен маркуч. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е сменян, защото предишния собственик ми каза да не ползвам миещото на задната чистачка, тъй като капе върху усилвателя дивидито и така нататък. Той един път вече се е изръсил заради този проблем. А а тази акция какво ще рече, че го оправят безплатно заради това че е заводски дефект или ще трябва да си платя 120 лева както е писал колегата по горе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Звънни и и ги питай. На моята го бяха сменили година по рано защото го видях в историята на колата и беше записано като акция ..., но нямам представа за чия сметка е била.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сервизна акция за това, приготви си vin-a на колата и се обади на Порше. Американците даже имат сайт по вин да си провериш ама в Европа трябва по телефона...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. А а тази акция какво ще рече, че го оправят безплатно заради това че е заводски дефект или ще трябва да си платя 120 лева както е писал колегата по горе?

Да колега извинявай че забравих да ти спомена че може и да има още акция

провери си първо за акциите(безплатна е смяната),защото аз си платих целия масрав без да ми кажат че има акция,дори преди два месеца имаше акция за смяна на някакви реленца на перката на вентилатора на радиатора.

Та,аз смених маркучите за задната чистачка във Волксваген а след това ходих в Ауди и там ми казаха че има акция за смяна на този маркуч.....

Но аз не разбирам,как след като са отчели това като фабричен дефект и знаят какви поражения могат да станат от тази тяхна недомислица,защо с тази акция не сменят и пострадалите от дефекта елементи.........в моя случай изгоря усилвателя на музиката.....интересна е и цената му като нов при дилъра....2500 БОСЕ лв. и 1400 обикновения.

Така че вземай мерки докато е време......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравей колега,

Ако си сменил усилвателя, преди да се кодира от Ауди бодва грешка component protection също така някои път при ъпдейт " When updating the firmware to 5570 it is possible that the CP will kick in, usually causing the bose amp to run on one side only."

Ако имаш грешка component protection записваш час в Ауди сервиз и си готов

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да потвърдя, вчера дадох на един колега да си ъпдейтне MMI-а, че ще маха CD-то да го сменя с AMI и му се случи точно това. Още преди да ъпдейтнат са видяли, че е вадило грешка как усилвателя е сменян и не е оригинален или нещо такова (демек не е минал през ауди), но си бачка. Ъпдейтват до 5570 и почва да свири само в ляво. Попринцип е с босе музика, но не знае в момента усилвателя всъщност какъв е. Тези дни предполагам ще мине през ауди и ще споделя дали всичко е минало ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги и аз смених усилвател Bose заради теч. И сега ми свирят само левите говорители а и нямам бас. Някой ако може да сподели как е решил този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Мдааа...вече обучаване на протекшъна е 100 кинта...а беше 42 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро питах в Порше Пловдив и ми казаха 56лв.а в Стара Загора го направих за 64лв.В Бургас пък искат 180лв.

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен след като си ъпдейтвах MMI ми се включи СР и в Порше Запад ми го махнаха за около 80лв, явно цената зависи от това в какво настроение се е събудил приемчика :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 28.02.2015 г. at 19:26, djaleksei написа:

Някой има ли схема как се разглобяват панелите в багажника на комбито, за да се види от къде тече.

Ето го маркучето снимал съм къде се скъса при мен. Впоследствие босето замина.

20160926_161053.jpg

20160926_161032.jpg

20160926_161038.jpg

20160926_161042.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив ми казаха 100 в София 90  в Стара Загора 66 :hilezh::hilezh: изроди...аз пък си го направих без пари  :dance:.Четеца на навигацията(ДВД-то) дали имаше компонент пр че не си спомням :nixweiss:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте, колеги. От два дни имам Ауди А6 3.0д 2007г. Когато го купих имаше постоянно прекъсване на музиката. Спираше и тръгваше. От вчера спря тотално и вече не се чува нищо. Озвучаването е BOSE. В момента на навицията излиза Mute, сякаш е мутнато. Пробвах да го махна, но не се маха. Издирвам някой от София, който може да помогне да оправим проблема. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...