Jump to content

Кое е най-удачно като 2DIN мултимедия за Ауди А4 (B5) Facelift


MAPTO7007

Recommended Posts

Сдобих се със тъй наречения Двоен Дин за въпросната кола.

След като завърша профилактиката на автомобила ще се заема с избора и монтажа на централната конзола.

 

Основния проблем и чуденка е следния.

Колата е произведена с окабеляване за афтърмаркет плеър.

Плеърите като

- Chorus

- Concert I

- Symphony I

- Audi Navigаtion System RNS-D

не захранват задните говорители ако нямаш оригинална музика с усилвател отзад без значение аудио системата на автомобила дали е BOSE или не.

 

Трябва преправяне на инсталацията ако искам да монтирам някое от въпросните Ауди медии.

Аз исках да монтирам обаче по новата медия именно Audi MMI RNS-E

Тя също като горе изброените неможе да захрани задните говорители без да имаш окабеляване за заводска музика.

Няма да продължавам с обясненията.

 

1. Pioneer AVIC-D3 - стара медия като модел но с хубава изчистена визия.

2. Clarion NX-404E - нова медия като модел с голяма функционалност,наследник на NX501E

3. Audi MMI RNS-E - хубава,заводска с перфектен външен вид и среден вариант като функционалност.

 

 

Първите две медии са Болт Он за монтаж.

Последната медия на Ауди иска доволно интервенци,за поставянето си в въпросния модел Ауди.

 

Очаквам вашите мнения и гледни точки.

 

P1080116.jpg

nx404-1.jpg

b5s42.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа какво е моето мнение. Ако аз съм пред твоята дилема за автърмаркет мултимедия бих избрал такава без хардуерни бутони. Просто погледни бутоните на автомобила и бутоните на плеърите които си посочил. На мен ми грозят яко. Оригиналните плеъри на ауди(като третия който си посочил) ми се връзва най-добре. За жалост аз като си търсех плеър имах изисквания към наличието на определени изходи, които ги няма при оригинално вгражданите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали си гледал продуктите на ерисин - аз съм се замислил за едно такова - в момента ги има във вариант с андроид и с уин 8 и са точно за модела. Специално това с андроид ме впечатлява много - проблем е, че в България го продават на двойна цена. Говорих директно със съпорта на Ерисин - казват, че могат да го пратят и от склад в Англия, като така няма да се плати мито. Ето вариантите:

1. андроид - http://www.erisin.com/erisin-es9784a-7-android-42-car-dvd-gps-sat-nav-audi-a4-s4-rs4-8e-8f-b9-b7-seat-exeo_p518.html

2. Уин 8 - http://www.erisin.com/erisin-es7078a-7-car-dvd-gps-sat-nav-3g-bt-radio-audi-a4-s4-rs4-8e-8f-b9-b7-seat-exeo_p535.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми допадат предложенията на Ерсин.

А пише и че не са за В5 гамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RNS-E пасва ли на мястото на RNS-D  без нужда от преправяне и смяна на определени елементи по окабеляването?
На снимките изглеждат с доста различни форми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,РНС-Е (A4 B6,A4 B7,A6 C5) не пасва никак си без преправяне и рязане и куп други галимации в 2ДИН на А4 (B5)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RNS-E от А6 пасва почти перфектно в 2ДИН на А4 Б5. Почти :)

Иначе по темата:

http://www.aliexpress.com/item/2014-Exclusive-Pure-Android-4-2-2-1-4G-Dual-Core-1024x600-IPS-Capacitive-Screen-Car/1889328259.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекратих проекта.

Иначе темата може се ползва някой евентуално ако му се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Мога ли да запитам по знаещите.

 

Къде освен в Порше (което не е сигурно защото навито не е оригинално с тази кола) може да ми отключат RNS-D

За колко пари?

 

Кой кабел или букса от снопа с кабели на оригинално сложена такава навигация или (Chorus.Concert.Symphony в В5,С5,D2,8L) е сигнала към ФИС дисплея и изобразяваните данни там за станция,трак и прочие?

 

И има ли шанс да се изкарат от заводската букса - два чинча + Remote Control за да си закача активната туба с вграден усилвател?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

Но тука къде и да питам се гушат и незнаят за какво им говоря - съответно май не са го правили това с отключването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади му се. Попаднах случайно на него в английски форум. Питах го за вадене на код на Concert II+. Иска ти само серийния номер, не го носиш никъде, не се разхождаш. Ето и отговора му, като го попитах как седят нещата:

-------------------------------------------------------------------------------------
Здравей приятелю,
Всички кодове са от база данни Vw,Audi и съответно не са фрее!

Твоя модел е 20лв, при интерес 0878775702 Антон
-------------------------------------------------------------------------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парите по сметка ли се превеждат?
И сега като зачетох за навигации ... и кодировки.

Когато е кодирана за БОСЕ система какво значи?
Когато е кодирана за НЕ оригинална музика какво значи?

 

Изобщо подробно описание за това как се кодира и за какво къде мога да намеря - защото тая мистерия с пиновете отзад ме нервира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодирането за Боссе или обикновено аудио се извършва по диагностичната система на автомобила, както можеш да прекодираш таблото за дизелов двигател, така и централното, така и "радиото".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парите по сметка ли се превеждат?

Обади му се. Принципно по PayPal (в английския форум така процедира), но все пак сте от една държава. Ще се разберете.

 

А относно BOSE, кодировки, VCDS и т.н., позачети. Има доста изписано. Инфото ще ти избистри доста неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...