Jump to content

S3 8L - Revo или Superchips


Recommended Posts

Колеги решил съм да чипосвам S-3ката. Спрял съм се на Revo или Superchips. Моля ако има някой, който да има опит с някое от двете да сподели. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За такава дърта кола ходи по-добре в Маднес Моторспорт в Пловдив или при Тони ТСТ Рейсинг във Варна. 

Ако беше S3 8P или S3 8V можеше да се замислиш за някакъв вносен ремап МТМ, Revo, APR, Superchips и т.н. и т.н. , ама за 8L дето има стотици чипосани по-българските пътища си е загуба на средства  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такава дърта кола ходи по-добре в Маднес Моторспорт в Пловдив или при Тони ТСТ Рейсинг във Варна. 

Ако беше S3 8P или S3 8V можеше да се замислиш за някакъв вносен ремап МТМ, Revo, APR, Superchips и т.н. и т.н. , ама за 8L дето има стотици чипосани по-българските пътища си е загуба на средства  :zustimm:

Дърта чанта ама лачена :eusa_angel: ....

Обмислям и Маднес и ТСТ също, но все пак ме инересуват и ремапите на Revo или подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ghost dog продаваше ЕКУ с истински софт на МТМ или АБТ, поинтересувай се и за този вариант.

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=164948&hl=

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е представител на Revo или Superchips за България? Как става поставянето на файл от тях, ами ако колата има проблем, който може да се появи след чип тунинг, кой ще му обърне внимание? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разните му Рево, Мево, Абт или МТМ, стават, ама само за маса, да се хвалиш пред аверите. Иначе на пътя ще те намери някоя мапвана тука от наш'те хора, ще те разстреля и ще те вкара в размисли за парите, които е можело да инвестираш в OMV 100 или в нещо друго по-смислено по колата, пък ти си ги хвърлил за "марков" чип.  :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разните му Рево, Мево, Абт или МТМ, стават, ама само за маса, да се хвалиш пред аверите. Иначе на пътя ще те намери някоя мапвана тука от наш'те хора, ще те разстреля и ще те вкара в размисли за парите, които е можело да инвестираш в OMV 100 или в нещо друго по-смислено по колата, пък ти си ги хвърлил за "марков" чип.   :hilezh:

Може и да си прав...не знам. Ревотек-ната Октавия RS Stage1, ме направи "спрел" ама това е др въпрос.Може и да не мога да карам :nixweiss: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в БГ само бегачки, да те е страх да караш.



Незнам да има официален представител на REVO в БГ, но ако има, слагай и не го мисли. Stage 1, ще се отрази добре, но всичко зависи от общото състояние на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айриш приятелю, въпроса не е дали в БГ са само бегачки или не, а дали за тия пари дето ще изсипе за "марков" чип, ще получи нещо повече от това, което тук могат да му предложат. Сега по-ясно ли ти стана?   ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми стана ясно още в началото. Има и доста хумор вложен в изказването ми. :)

 

Колко пари е едно мапване в БГ? Питам, защото незнам. Но знам колко струва тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават ги че имат представител в Бургас

http://www.revotechnik.com/dealer-locator

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми стана ясно още в началото. Има и доста хумор вложен в изказването ми. :)

 

Колко пари е едно мапване в БГ? Питам, защото незнам. Но знам колко струва тука.

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=138102&page=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават ги че имат представител в Бургас

http://www.revotechnik.com/dealer-locator

До колкото знам Дидо им е представител.

Ника му тук е Performance99

Имат и подробен сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,stage 1 на рево е 250-265 коня според саита им,колкото вадят наще мапери и все пак толкова ли е голяма разликата междо марков и наш ремап/чип?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разните му Рево, Мево, Абт или МТМ, стават, ама само за маса, да се хвалиш пред аверите. Иначе на пътя ще те намери някоя мапвана тука от наш'те хора, ще те разстреля и ще те вкара в размисли за парите, които е можело да инвестираш в OMV 100 или в нещо друго по-смислено по колата, пък ти си ги хвърлил за "марков" чип. :hilezh:

Това е така, щото наш'те хора мапват на макс, а другите го правят по пестенко за сметка на малко повече сейфти за железата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност в България има мапери които са много напред с материала и много добре знаят какво правят. Но пък от друга страна Revo са мапнали в световен мащаб повече С3-ки от колкото всички аудита мапнати в България...така, че разликата според мен е на първо място в двойната цена, друга разлика между наш и марков просто не виждам, да не говорим за голяма такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен с горното мнение.

 

Аз съм говорил с тяхен представител няколко пъти, по местните VAG сбирки и изложения, и идеята им, не е да се бута всичко на МАХ, колкото повече наливаш коне/нютона, толкова повече трябва и хардуерно да се налива.

Абе за всеки влак си има пътници. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема дали ще е Рево, мрево МТМ и така нататък. Важното е който ти прави автомобила, да не налее софтуера за 5 минути, да ти вземе 900 лева  заради марковия чип и да те пусне да си играеш ;)

Защото, повечето С3-ки са с проблеми (заради възрастта). Къде свещи, къде бобини, къде помпи, къде изпуска въздух, къде меки гейтове. И накрая си дал едни пари за .... и ти не знаеш за какво, за името може би. За да кажеш... аз съм патрон щото си правя "марков" чип, а не по някви измислени сервизчета и гаражчета. А реално те е страх да застанеш до някой с чипче от гаражче с динце, защото такива шамари ще ти отфука, че ще ти е болно доста дълго време ;)

 

Какво значи сейфти при тия маркови чипове, и какво значи стедйж 1 на 260 коня на С3. Колко ще е стейдж 2 без кулери, хибридки и така нататък??? колко повече ще натовариш смешната к04-ка, за да извадиш повече конски сили без да е бараш. Или ще те качат на едно Дайноджетче или мустангче, ще ти покажат 300 коня на 1.5 на сток турбинка?! :)

 

Аз с моя не "марков" чип и на 1.55 пик, карам вече над 60 000 км и о боже, тя се движи безпроблемно! искам да излезе едно Рево или МТМ-че, да си поиграем малко :D

Редактирано от devil_vas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Stage 1 нагоре  на Revo всичко е с хардуер. Кулери мулери и т.н. присъстват в следващите нива. И реално и без чип не ме е страх да застана до никой....дерат си ме всеки ден. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че колите които обсъждаме са на годинки и наистина е по добре да се мапне на дино за да се види какво става, за двойно по малко пари.

Но ако наистина ти пращат по пощата марковият чип за 1000 пара не си заслужава. Ако го намериш втора ръка на прилична цена, можеш да го пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам те, че влизаш остро, затова ще те запитам. Дали има причина софтуерите на MTM, ABT и тн да могат да се ползват в нови коли без опадане на гаранцията? Винаги бих предпочел софтуер от такава фирма пред такъв от някой локален тунер намапил колата на макс, за да може да се похвали, че неговите коли "раздавали шамари" на мапнати от гореспоменатите фирми.

Хайде слез на земята, то бива бива биене в гърдите, но чак толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има причина! Има договорни отношения и тунинг подразделения, които ремапват новите коли и гаранцията не отпада :) Също, което ни предложиха от Порше БГ. Чип тунинг/повер бокс (не помна марката) на около 2000 лева, с който гаранцията остава! Всички тези фирми правят софтуери (добри подчертавам) и са така навързани нещата, че като си купиш Ауди (например) НОВО, да нямаш избор ;) Не, никой не казва, че са лоши марковите софтуери. просто за коли извън гаранция е чиста комплексарщина да платиш 1000+ за нещо, което го има в същия вариант, но по-евтино и с далеч не по-малък ефект :) Естествено всеки има право на избор! Това е като с авточастите - дали искаш ОЕМ или афтърмаркет или от Евро07 :) и трите варианта биха ти свършили работа, но като си купиш ОЕМ (или като си купиш МТМ/ABT/Revo софтуер) сигурно се чувстваш по-спокоен, че си направил правилния избор :)

П.с. Това за чип втора употреба наистина ме разби! Имаме клиенти с Фиат Турбо (няколко броя). Един плати за чип тунинг и после само се препродаваше измежду тях :) и се чудят защо едната кола върви, втората не толкова а третата е ок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли беше трудно да го напишеш така още в началото, преди да започнеш да раздаваш шамари на чуждите коли?

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...