Jump to content

Проблем с копчета ел. стъкла


Gangsta88

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам странен проблем с копчето за ел. стъклото от шофьорската страна.

От доста време ми прави впечатление,че си прави каквото иска.

Когато го сваля няма проблем,но при натискане да го вдигна тръгва на долу.

Така когато искам да го вдигна,на 2 пъти слизаше на долу и на третия чак се вдигаше.

Вчера го отворих,но не очаквах да не мога да го вдигна,доста цъках копчето но нищо.

Сетих се да пробвам с комфорт модула,така няма проблем вдига се.

Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегънато уплътнение вътре във вратата или наченки на преплитане/скъсване на въжета. Някъде нещо запира и прави напрежение и за това не се вдига ами слиза надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли проблема да е в копчето,понеже щом комфорта го вдига без проблем аз мисля,че моторчето е ок.

И все пак,май ще трябва да сваля кората.

Притеснявам се,че не сам правил тази процедура.

Може ли някой да помогне със снимки или да опише къде има болтчета и къде щипки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето ти е ок на 99%, проблема не е в него. Нещо му създава напрежение и затова сваля прозореца когато натискаш да го качва. За свалянето на кората съм сигурен, че ще се включи някой колега с подробно описание :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък залагам на копче. По-късно, като имам време ще дам ел. схемата. По нея колегата да пробва, прескачайки бутона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......................................................

Когато го сваля няма проблем,но при натискане да го вдигна тръгва на долу.

Така когато искам да го вдигна,на 2 пъти слизаше на долу и на третия чак се вдигаше.

.........................................................

 

Много е важно колегата Gangsta88 да уточни, дали директно тръгва на долу, като за подадена команда - на долу, или тръгва на горе за малко и после усещайки препятствие - слиза.

Първия симптом показва грешна команда към Driver Door модула, докато втория показва механичен проблем във водачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като имам същата кола със същия проблем ще се включа пак. При мен беше проблема в подгънато уплътнение вътре във вратата, а след това се задълбочи и сега и въжетата са за смяна, но ще видим като взема колата от сервиза. Водачите си бяха наред. Смених тези на шофьорската врата профилактично.

Горното не пречи разбира се при теб да е друг проблема. Може и в копчето да е както каза bsdnikolov, а може и водачите да са за смяна.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос (и без шеговити коментари, карам 4 врати). Защо на ел. схемата ми вади бутони за задни прозорци???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не схванах въпроса....? 

Ако караше 3-вратка щеше да е ясно защо не се връзва, ама като караш 4 врати искаш да не ти вади бутони за задните прозорци? (не е шеговит коментара, просто не схващам какво питаш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен въпроса е защо на ел схемата, която гледа за 3-вратото Ауди на колегата му вади бутони за задните врати. Пояснението, че той кара 4-вратка е за да не му се смееме, че пита такива въпроси ;). Ако правилно съм го разбрал нямам никаква представа защо вади бутони и за задните прозорци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Бавно и напоително.

Отварям ELSA; В нея задавам: Ауди, 8Р1, 2004, BKD;

И за мое учудване, за тривратото А3 8Р на ел. схемата ми вади и бутони за задни прозорци.

Та въпросът ми бе, имат ли ел. задни стъкла (аз не знам, защото съм с 8РА).

Така по-ясно ли е или да направя нов опит?

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е 6! Явно имат бъг. Смених годината на 2006-та и всичко заспа. 

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  Няма задни ел. стъкла.  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или в твоя случай, електрическата схема е тази:

 

Screen_Shot436.png



Различните команди за даден прозорец, се задават посредством различно съпротивление спрямо маса, към модула на шофьорската врата.

-----------------------------------------------

Примерно:

Автоматично до горе - 500 ома

Селективно на горе - 100 ома

Селективно на долу - 0 ома (short to ground)

Автоматично до долу - 1 кило ом

 

Държа да подчертая, че стойностите на съпротивление са примерни. Нямат нищо общо с реалните. Чрез тях, само обяснявам принципа.

----------------------------------------------

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........................................................................

И все пак,май ще трябва да сваля кората.

Притеснявам се,че не сам правил тази процедура.

Може ли някой да помогне със снимки или да опише къде има болтчета и къде щипки. 

 

DSC00855.jpg

 

  1. Махаш декоративната лайсна.

DSC00858.jpg

 

2. Развиваш трите болта с торкс Т20 (два под лайсната и един в долния край на кората).

 

DSC00859-circ.jpg

 

DSC00860.jpg

 

3. Откачи кората от щипките.

 

DSC00863.jpg

 

4. Откачи сивия конектор.

 

DSC00864.jpg

 

DSC00865-1.jpg

 

DSC00866.jpg

 

Откачи "жилото" на дръжката на вратата.

 

DSC00867.jpg

 

DSC00870-Copy.jpg

 

Готов си.

 

Ето и разположението на щипки, и болтове:

Оградено в жълто: щипки

Оградено в зелено: винтове

Оградено в червено: счупена щипка  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

DSC00872-circ.jpg

 

Ако се случи да счупиш щипка:

8P0 868 243 - частта на вратата

8E0 868 243 - частта на кората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че няма препядствие понеже при команда на горе не тръгва първо на горе и после на долу. А директно на долу и то така при 2 команди,чак на 3ят път тръгваше на горе. Благодаря на отзовалите се колеги. За кората разбрах,а копчетата как да сваля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жиците са си на кората (lock/unlock) и са изведени в снопа към сивата букса.

Така че, ако не е решил да изтръгва цялата инсталация от кората, свалянето е 1:1

 

P.S.

От опит го твърдя. Свалял съм си кората. Когато сменях крушките с нажежаема жичка със светодиодни такива на подсветката под на вратата, "изпуснах" буксата към плафона вътре. Единствения начин за решаване на проблема бе със сваляне на кората. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам как е описан проблема, мисля че е абсолютно идентичен с моя и съм 99.9% сигурен, че проблема е в копчето! Отдавам го на лош контакт някъде. Миналата година отварях кората, понеже стъклото пропадна и слагахме нови водачи и жило, така че проблема не е в механиката или моторчето. 

 

Копчето работи когато и както си иска. Няколко седмици си вдига и сваля по команда, няколко трябва да го натисна по- силно за да тръгне, а други, стъклото тръгва надолу, след команда нагоре. Но винаги, когато натисна auto- вдигането, тръгва нагоре. По едно време лятото си спомням, че имах и подобни случки с пасажерското стъкло при командване от моята страна, но беше за кратко. Така, че най- вероятно има някакво износване при контакта, при по- леко натискане на копчето. Аз така си го обяснявам. Дали подлежи на ремонт, ел. спецовете могат да кажат, но ме съмнява да са връзки, модул и кабеляци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти как реши проблема колега? Ново копче? И ако е така каде може да се намери и колко струва. Евентуално и препоръка за маистор който може да ми обърне внимание в гр.Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още си нося в портмонето една 1 доларова банкнота, дадена ми от човек с Октавия. Отворих му модула с копчетата (елементарно бе) и му почистих контактите. Контактите бяха с графитни пъпки, същите като при елките. На платката ясно се виждаха и SMD съпротивленията (от къде според Вас знам за тях :hilezh: ). След почистването го сглобих и върнах на човека. На следващия ден цъфна благодарейки, защото не е можел да си вдигне джама и за това е мислел да я даде в гаража на приятел да спи. Но след почистването, всичко тръгнало. Казах му, че за мен това е временен кърпеж и да се насочи към нов ключ. И тъй като това не ми е работата и го направих от любопитство, отказах му парите. Той ми даде доларчето, защото все пак държеше да плати нещо. Баси лиричното отклонение  :stupid: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел ме прати при човек който се занимава с ел.услуги. Събота ще погледне но по негови думи е копчето. Ще пробва да почисти ако не нови копчета...а ако се случи това от каде мога да ги набавя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...