Jump to content

Пред дилема съм каква пералня да си купя?


Recommended Posts

 Аз си взех Нео с идеята , че след 3 години като се счупи ще си взема друга. Еми 10 години не ще да се строши вече :hilezh:  Няма почти никакви екстри, ама не ми и трябват, пере си екстра. Наще си взеха някакви Мийле 2ра употреба, съдейки по дизайна е някой модел от 90те - еми и то си пере вече 10тина години без драми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже ще сменям жилището и искам да си направя нещата както трябва, а и съм фен всичко да ми е една марка се чудя на какво да се спра. Мийле ок ама са им ужасно грозни работите, направо не е за вярване. Някоя марка от същия клас, но уредите им да не изглеждат като на фред флинстоун пералнята? Говорим за пералня, миалня, фурна, микровълнова, хладилник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма други в същия клас. Страхотно изглеждат, ходи ги виж в Миле центъра. Ей тази сушилня http://shop.mcm.bg/index.php/sushilni/tkg-650-wp.htmlи ей тази пералня http://shop.mcm.bg/index.php/peralni/wkg-130-wps-td.html са чудесна комбинация. Сушилнята е с парогенератор.

Всичко им изглежда жестоко. Фурна - http://shop.mcm.bg/index.php/furni/buildin/h-4280.htmlмиялна - http://shop.mcm.bg/index.php/sudomialni/buildin/g-6200-sci-ed-cs.html и т.н.

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро с Индезит за 600 лв,предишната,същата марка изкара 14 години и умря за два дни,като цяло доволен от марката,но от Аристон имам много лоши спомени.

 

http://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/indesit/xwe-81283x-w-eu-p177620427/

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България Мийлето се внася от същите места, от които се продава в Германия. Поне при пералните.

Иначе и за Ге-класа и и А ЕМ ГЕ си прав, така се произнасят, ама на немски, я накарай някой хамериканец да не ти каже, че тва е ЕЙ ЕМ ДЖИ :) ...

С произношенията нещата са и така и така при немците. Например немците казват "ибей" на ebay.de , а не "ебай". Докато англоговорящите си го изговарят както е по тяхната азбука, без значение от какъв език идва. Те така си знаят. Накарай някой американец да изговори богинята на победата Нике. Ако ти не каже найк или найки те па на. Това вече не е богиня, а по-скоро марка спортни стоки, но няма зн.

Ние българите също правим транскрипцията предимно на английски, но не ни е проблем и на японски да го кажем щом трябва и знаем че така е редно. Давам пример с холандската компания ING. Колко хора ще ти кажат Ай Ен Джи? 99% :) . А тя е ИНГ. 

 

Освен Бош, хубави перални правят и LG и Samsung. Най-хубавото на мийлето е че е работят много тихо. Имат шумоизолация. Чудиш се работи ли, не работи ли докато си в стаята. Докато моето Candy си е шумотевица, особено на центрофуга.  

п.п. ааа, ако вземеш модел с 1400 оборота, по-добре не я засилвай толкова, защото това съкращава живота на лагерите. Особено ако вътре се плацика някой олекотен юрган, одеяло или дебело яке. Напоено с вода, докато тя се разплиска, това нещо тегне много и евава мамата на машината. 800 - повече не требват.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........ако вземеш модел с 1400 оборота, по-добре не я засилвай толкова, защото това съкращава живота на лагерите. ..........

Абе тука не съм много съгласен с тебе, че са проблем тия обороти така е, но в съвременните перални не лагеруването е късата клечка(все пак и бюджетните въртялки имат датчици за наместване на теглото), а механичното уплътнение, или т. нар. "салник", там при честото въртене на високи обороти се проявява "дефект", чисто и просто си се износва и се почва с течовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индезит и Аристон са страшни боклуци, както и Хотпойнт и Хувър. Смег са добри, но със сервиза мискя ще е тегаво, защото до преди 2 години изобщо ги нямаше на пазара у нас. Neff имат добър дизайн и качеството е на ниво като цяло. Пак са от групата на Бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми за перални и всеки предлага своята. Моята е без значение каква е.За мен

1. Миеле - всичко е тяхна направия от дизайн до последното болтче.

2. Сименс Бош - едно и също нещо, много са добри.

3. Горенье - също като Миеле.Харесва ми че, направиха индукционна фурна.

4. Уирлпул - добри са си няма да си кривя душата.

5. АЕГ - Цялата гама на Електролукс.

За цялостно обзавеждане от-до предлагам Горенье. Пералня и сушилня + миална еднакъв дизайн,печката е добра но би трябвало да има дизайн като на другите уреди.Избора е твой.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде да ми е честито ,продадох току що старата пералня :) до петък трябва да съм решил вече какво ще е ...да,всеки предлага това което е купил преди години и още работи ,преди 12 години майка ми си взе Уърпуул-вече изгни ,но още я къта ,сестра ми преди 12 години Аристон -не е мръднала ....утре хващам някоя за ушите пък след 2-3 години -нова ,явно сегашните са си боклуци и това е ...ако излезе нещо от старите за 300-350 АЕГ ,БОШ може и да склоня на такава с 1 година гаранция пък каквото ще да става ,благодаря за съветите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след дълго обилкаляне из варна реших да взема Bosch logixx 8 edition 100 second hand -сефтосах я -супер тиха е ,не е инвертор -тежи да си е..мамата 1400 оборота 1 г гаранция ...ще се чуе дали съм се прецакал :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наще си взеха някакви Мийле 2ра употреба, съдейки по дизайна е някой модел от 90те - еми и то си пере вече 10тина години без драми

Както се казва, бедна ти е фантаСТИКАТА още колко години ще пере без драми .

На мен една такава вече ми омръзна да я гледам 23 години,  ама как да я хвърля, като си пере . :)

А съм я взел и аз втора употреба и не знам преди това, колко време е прала .

Кой каквото ще да разправя, ама това е пералнята, другите всичките са компромиси .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи се да отремонтирам дъртото немечко AEG.... прсото спря както центруфугираше... Неможах да се стърпя и я отворих.

Последва смяна на 2 лагера + четки ,пИралнята е на има няма 12 години.Доволно време изкара,заплаших я че ако още еднаж ми направи номер ще я сменявам.

МоНчето от магазина каза като купувах четки,че вече дори и AEG не е като от едно време :unsure:  Всичко изкарвало до гаранция ,а даже някои хвърляли котва преди гаранция...

На снимката се вижда новата и старта четка/и ,дали е повъртяла ?

8007883w.jpg

 

8007886W.jpg

 

8007888q.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах го, като гледам старите четки се учудвам, че въобще е въртяла :).Ако нямаш други грижи с нея не я сменяй.Аз преди 6г. хванах за ушите един Hotpoint Ariston с електронно управление и до сега нямам никакви грижи.А на тия думи, че изкарвали само до гаранцията грам не вярвам.Днешно време критерия безпроблемност по-скоро се определя от конкретната бройка, а не от марката на електроуреда.Ако се случи да изтеглиш късата клечка и с Miele може да имаш грижи.По-скоро се гледа функционалност и що горе да е някоя доказана марка, от там нататък господ да ни е на помощ, дето се вика. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как му е изолиран казана при оста, имаш ли снимка?

Нямам :(, врътнах барабанЯ на ръка като бях свалил ремъка.Нямаше шумове и течеове и затова не съм пипал там.

 

 

Бах го, като гледам старите четки се учудвам, че въобще е въртяла :).Ако нямаш други грижи с нея не я сменяй.Аз преди 6г. хванах за ушите един Hotpoint Ariston с електронно управление и до сега нямам никакви грижи.А на тия думи, че изкарвали само до гаранцията грам не вярвам.Днешно време критерия безпроблемност по-скоро се определя от конкретната бройка, а не от марката на електроуреда.Ако се случи да изтеглиш късата клечка и с Miele може да имаш грижи.По-скоро се гледа функционалност и що горе да е някоя доказана марка, от там нататък господ да ни е на помощ, дето се вика. :)

Колкото изкара толкова,аз съм доволен че изкара толкова години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...