Jump to content

Масло за 2.8 AAH quattro - препоръки!


Recommended Posts

Здраве желаем другари,

 

би ли било добре да налея 5W/30 или кое е оптималното масло за тоя мотор?

Колата е А6 с газов инжекцион!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5/40 502.00 в книжката също пише,а и на бая места из форума и из нета .Дет са вика мотора е само двадесет и няколко годишен .С 10/40 ,както е каран досега ,на по-чести смени от твоя страна също няма да се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато взех колата беше с 15/на нещо, боза голяма!

На предната кола с 2.6 слагах 10/40 и не доливах от смяна до смяна!

Реших и на тази да налея такова, но май не й понася, за 1000 км долях 0,5л.

При по-големи натоварвания на мотора, отзад пропушва!

Възможно ли е от неправилно масло да го изгаря в такива количества или проблема е по-сериозен!?

Някой ми спомена за маслообирачи, гарнитури на глави, сегменти и др

В същото време мотора работи много гладко и мазно, без вибраций, има тяга на всички обороти!

 

В онлайн каталозите за масла ми препоръчват най-вече 5/30,

да пробвам ли с такова, да видя дали ще има промяна? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега белия пушек не ти е от маслото.

На 2.8 мотора ми също пише 5/30 но в упътването на колата и ясно си пише, че ако температурите се покачат над 30 драдуса целзии мисля беше се слага вискозитет 40.

Лично аз съм пробвал с 5/30, 10/30 и 5/40. Последното ми се стори най-добре и колата при студен двигател запалва звучи най-добре от другите. Почти всеки ден при запалване се влушвам в мотора колко време му отнема да качи масло, така че според мен слагай 5-40

А ти сигурен ли си, че кода на двигателя е AAH, щото 96-та година дели AAH и AFC, който е почти идентичен, но не точно. Иначе разлика в маслата им няма :)

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пушека е синкав! Не съм го видял лично, но приятел, когото изпреварих по-рязко, ми каза че е пропушила!

Мотора е 2.8 12v ААН

Редактирано от audi a4 2.6 v6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушека е синкав!

Има само един начин да стане така.И едва ли е виновно маслото.Гумички или сегменти.Най-вероятно ще караш още мноооого,докато стигне разход 1литър на 1000 км.,както го дават по книга. :hilezh:

 

 

В същото време мотора работи много гладко и мазно, ... има тяга на всички обороти!

 

Как няма да работи мазно и да има тяга,маслото уплътнява всички хлабини,все още.Като почне да не може да уплътнява ще разбереш.

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да споделя какво се случи..

 

Смених скъпия Кастрол с евтин Мобил 10/40, и останах приятно изненадан!

За 2000 км нивото не е мръднало, мотора работи все така гладко, при първо палене няма шумове!

Маслото си е все така бистро и чисто, за разлика от Кастрола, който малко след смяната беше черен!

Честно казано не очаквах нещо да се промени с новото масло, но е факт!

 

И за пореден път, изводът е, че не винаги високата цена и марка означават високо качество!

Не казвам че Кастрол не е добро масло, явно съм попаднал на менте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е било менте.....просто ти е "изчистил" двигателя....затова сега "новото" не го пипа....По ме притеснява факта,че новото ти още е бистро.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако решиш да слагаш 5/40  обърни внимание на това масло, направи ми впечатление, че е с много по- добри характеристики от други марки. http://travel.eni.com/catalog/products/documents/001023_1_en_IT_1_101.pdf

Редактирано от miteto77b
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Искаш да кажеш че Кастрола, от който доливах по половин литър на 1000км и беше като мазут, е нормално,

а Мобила, който не е променил нивото и цвета си, е притеснително!

За себе си съм почти убеден че Кастрола не беше истински!

 

 

Колега ако решиш да слагаш 5/40  обърни внимание на това масло, направи ми впечатление, че е с много по- добри характеристики от други марки. http://travel.eni.com/catalog/products/documents/001023_1_en_IT_1_101.pdf

Мерси за предложението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не влизаме във вечноте дебати....щом за 2000 км. не си е променило цвета и не го харчи двигателя.....карай си с мобила и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почерняването на маслото най вече зависи от 2 неща - чистота на двигателя и измиващите свойства на маслото.

Основните свойства на двигателното масло са смазване, топлоотвеждане и почистване, в този ред на мисли едно масло на 15 годишен двигател което почернява е по добре от такова което не почернява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Прави сте :zustimm: , има логика...

Кастрола е измил мотора, затова е чернеел.

Въпроса е защо го гореше в такива количества?

Редактирано от audi a4 2.6 v6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото е ментак, и аз съм слагал кастрол, гори го като ламя! Забравил съм вече за тази марка, явно в България не може да се намери истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотобул, Ес и Си Любс - това са официалните вносители, от никой от продавачите във форума не бих си купил Кастрол, 2 пъти се наиграх на моята си кола така с евтин Кастрол уж от Германия.
Освен това дистрибутори са Тех-ко, Ауто Хелп. И двете фирми пазаруват от някой от двата официални вносители. Лично аз си го купувам от Ауто Хелп и нямам никакви драми нито с харчене, нито с повдигачи.

Маслото на бензинов мотор ще потъмнее ако има почистващи качества. Тоя Мобил явно няма такива. Моя мотор съм го отварял за пълен ремонт и беше супер чист и въпреки това Кастрола потъмнява след около 10 000 км. А колата се кара на газ и моторът е още по-чист. За около 15 000 км доливам литър, но има теч от единия капак на клапаните. Карам с Магнатек 5W40.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пазарувал съм не един път Кастрол Магнатек 10/40, от фоумен мембър, и не съм имал проблеми, нито с доливане, нито с повдигачи! (това за предната кола с 2.6 мотор)

В случая най-вероятно мотора е бил пълен с мизерия, която Кастрола е разтворил и е почернял брутално!

А тоя Мобил си е най-обикновено евтино масло, без особени измиващи свойства, което ще сменя в скоро време! 

Питането ми е към хора, обслужвали същия мотор, каква марка и вискозитет масло са ползвали?

5/30, 5/40, 10/40

Редактирано от audi a4 2.6 v6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги здравейте. За да не пускам нова тема ще ползвам тази. Наскоро си взех една б4ка с ааh мотора 2.8. Искам да и сменя маслото обаче много се двоумя какво да бъде. В един сайт видях, че за този мотор трябва да е или 5/40 синтетично или 15/40 минерално. Аз бих искал да и сложа 5/40, но всички ми казват че е много стар този мотор за това масло, то било за по млади двигатели на по-малко км и така. Та първия въпрос ми е какви масла според вас ще са най подходящи за този мотор и 2рия въпрос - колко литра събира, защото като я взех показваше на пръчката, че няма масло и аз доливах всякакви боклуци от бензиностанциите. Долях към 2 литра и все така показва на пръчката че няма масло, докато стария собственик не ми каза, че пръчката била от друга кола и да не и доливам повече.  Та си нямам идея колко масло има в момента и колко да и сипвам при смяната.... на таблото не са ми светвали контролни лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я на безценица, пък и мотора си работи доста добре, не пуши, ауспуха е чист, мисля че не пипа маслото. Пък и досега не е светвала лампата, а ако наистина няма масло както показва на щеката все щеше да се разбере. 

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си една оригинална щека. Не го мисли толкова. Но не рискувай без да знаеш актуалното инфо за маслото.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, venomcorp написа:

Поръчай си една оригинална щека. Не го мисли толкова. Но не рискувай без да знаеш актуалното инфо за маслото.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

От къде мога да поръчам? До сега каквато и част да съм търсил за тази кола, никъде няма афтърмаркети..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...