Jump to content

Висок разход А4 B6 1.9 AVF


C.Georgiev

Recommended Posts

Моля за съвет, насока, помощ. Проблема е следния. Колата не беше карана 2 дена, днес цял ден карам из София, средния разход по борд компютър не падна под 8/100 ( говоря в положение 1 на средния разход). И се увеличава и спада според, все едно гледам моментния разход. Колата не пуши, пали от раз, върви, не играят оборти. Няма привидни проблеми, чека и той не свети. В петък заредих 20 литра нафта от ОМВ, г/д трябва да стигне за 350 км, а в момента минах 180 км и почти съм в резарвата. Колата ми дава попринцип разход зимата към 6,5 - 6,8, а лятото към 5,8 а сега с тоя 8 - 8,5 все едно карам бензинова кола. Говорих с дизел центъра на ИПО, които са представители на Bosch и не можаха да ми кажат адекватен съвет освен да сипя нова нафта от др бензиностанция и да пробвам с добавка, защото и да я закачат с тяхна диагностика, щом не свети чек-а няма да ми кажат нищо. Насочиха ме към някъв "тесен" специалист, някъде около Илиянци, които ми казва, да си купя оригинален ремонтен комплект за дюзи с болтове, които крепят дюзите за главата :shocked: и там било проблема явно, защото ме пита няколко пъти, как съм стегнал болта на дюзата. Аз тези О-пръстени ги смених перди 6 месеца, уж взех на Бош от Ауто+, тоя ми вика, че били боклуци. Моля за съвет, ако някой е имал подобен проблем, ще съм му благодарен за отговор. :icon_sad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог ти дават 7,5л разход в града. 6,5 може да го докараш ако въртиш само по околовръстното преди изгрев и след залез слънце  :hilezh:

В нормални условия, трафик и умерени задръствания под 8 е трудна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не си измислям, карам доста бавно попринцип. Според мен изобщо не е нормално, особено средния разход да скача, все едно е моментен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда няма да е лошо някой да даде идея за сваляне на разхода под 6.И аз се мъча да я сваля мойта но под 6.2 градско не пада ,ще опитам следващата седмица със смяна на тея гумички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средният разход зависи от изминатото разстояние, колкото повече се изминава  при еднакъв режим , толкова по -малка е промяната в числото за изразходвано гориво. При първият километър от отчитането средният разход може да се промени плюс-минус 2-3 литра, в зависимост от ускорение, червен светофар......

ТРАФИКЪТ променя всички статистики - и заводски, и форумски ... :)

Моята е AWX  - във Варна си прави 8/100

 

А и с това "карам доста бавно попринцип" дано скоро  не пишеш ,че колата забива, няма мощност ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормален разход. Моята е AWX и в софето винаги ми е около 8....иначе "селско" каране в провинцията си живея е около 5.5-6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е quattro-to е друга бира, до сега си играх с ваг-ком и с един познат говорих по телефона, който е от Пловдив,  работи в Порше, и ми каза, че колата по, тези данни които изкарва е наред :Х. При условие, че разхода ми е 0,4 л/ч часов разход на място, и данните от дюзите, съм направил реглажа на дюзите като хората, не би трябвало да има проблеми. Ще карам до последно с тая нафта, после ще взема добавка да видя, какво ще стане. P.S: Някой знае ли каква е тази дименсия при показанията на дюзите mg/str , mg - милиграма ама str - ?! , както и mg/H ?!, Гугъл ми откри, че H - Хенри, мярка за индуктивност ?! Какво е общото между mg - гориво и индуктивност ?!  ? защото стойностите поне според мен са предварение на впръскване, ако някой знае, моля помощ с Ваг-КОМ :(
Pbfi1431372218c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средният разход зависи от изминатото разстояние, колкото повече се изминава  при еднакъв режим , толкова по -малка е промяната в числото за изразходвано гориво. При първият километър от отчитането средният разход може да се промени плюс-минус 2-3 литра, в зависимост от ускорение, червен светофар......

ТРАФИКЪТ променя всички статистики - и заводски, и форумски ... :)

Моята е AWX  - във Варна си прави 8/100

 

А и с това "карам доста бавно попринцип" дано скоро  не пишеш ,че колата забива, няма мощност ....

Няма, свалях турбото да го чистя преди 2 седмици, а и си я карам събота неделя по магистралата, компенсирам за през седмицата :) Иначе благодаря ти за отговора :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с AVF, от Плевен съм и при моето каране си ми гори 8,5-8,6, на ден въртя между 70-80-100+ км :) Така че и аз бих проявил интерес към сваляне на разхода под 8/100 :D

Редактирано от ceckoguide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле какъв е този разход дето обявявате :shock: Ако колата ми дава близо 9 нафта в града бих я сменил веднага, поне да беше повече коне. Ще снимам средния разход и изминати километри с 21 литра гориво, приблизително за 50 лв, след няколко дни, за колегите които си мислят, че преувеличавам. За сега мисля да взема добавка от ХАДО, за да прочистя системата, пък ще видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам предимно градско и разхода варира от 6,5 до 7,5 зависи колко ми тежи дясното стъпало. Но при нормално каране ми е трудно да надвиша 6; 6.5/100 градско! То и тука не са кой знае какви трафици,но все пак. В София, в големите задръствания ми е давала 7,5 с климатроник и четири магарета в колата. Трудно ми е да си представя как ще гори 9 градско, нафта.

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя AVF с quattro градско под 8.5 трудно правя. На дълъг път съм 6-6.5. Понеже повечето хора съм останал с впечатлението, че са с подобен разход, съм го приел за нормален. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колко да е разхода те толкова го дават по каталог,ето това е снимка на талона с който моята еузлязла от заводаattachicon.gifIMAG1857.jpg

Тея от Ауди са се объркали :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги засичате под 7.5 разход в града... Аз от 6 години карам колата и най-често ми се върти около 8-8,5 че и до 9 понякога зимата.

Извънградско е друга работа.

Това е по колонка. На борд не вярвам.

Редактирано от Audi addiction
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва е то....аз тоя разход дето го пишете 6в града го правя извънградско.Лично аз не смятам,че 8-8.5 е висок разход.Между другото ако не вярвате мога да снимам другата част на талона ,където е дадено теглото на автомобила готов за пътуване,демек зареден,масла, течности,резервна гума и т.н.т...е 1680 кила е...никак не е малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-8.5 е супер разход за този автомобил и тази нафта....

Колегата да не се засяга ама 6.5 граЦко-Софийски разход а дано ама на дали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 години с авф, често в задръстванията 8-9.

Отвън 7, с по 160 на темпомат.


8-8.5 е супер разход за този автомобил и тази нафта....
Колегата да не се засяга ама 6.5 граЦко-Софийски разход а дано ама на дали!

 

то 600 кубиковия смарт харчи повече....

стига измишлиотини, ще ги прочете някой дето не знае и ще се обърка

б6 е кола с 10 километра кабели, консуматори и тн, за вървежда разхода й е супер =)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...