Jump to content

Recommended Posts

Значи бях си взел масло Mobil1 10w40,но стана фал с масления филтър и ми изтече всичкото масло(чисто нова туба 4л=46лв).Собственика на магазина от който взех масления филтър излезе точен човек даде ми нов филтър и понеже нямаше Mobil1 ми даде масло Vaico 10w40,каза ми че е по-добро от мобила.Та ако някой има впечатления от това масло да ги сподели.Иначе на опаковката си пише че покрива vw стандартите(мисля че беше 500 и 505 или нещо подобно).Ами това е хубавото е че на двигателя му няма нищо само целия е в масло.Спрях веднага след като изпищя зумера и светна лампата за маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В елит кар продават също такова

казват че е добро -не зная ,но цената му наистина е хубава,немско е карам със същата марка части по предницата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко UP на темата. Карам със същото масло А3-ката и за 10к грам не мърда и се държи отлично. Vaico - това е всъщност заместителя на маслото Lemforder, за което тея казват, че е спряно от производство. Сега пак ще сложа същото пък да видим :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно от къде ги намирате такива масла?

Вайко - Майко. Ясно е че такова масло няма. Това е ОЕМ нещо друго. Без пари ли го дават?

И "нашия човек" излезе от тубата, забърса мазния бритон, изплю се и заключи:

ПО-ДОБРО е от МОБИЛ!

Ебаси и хАНАЛизатора.

По 5 лв/литъра ли е?

По-красива е тубата ли?

Ето ви ЛИНКЧЕ за да не кажете че не съм го търсил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ми обясниш как ще си недоволен ша та разбера?

Като ти гръмне скоростната кутия?

Като "звучи" по-различно?

Като харчи по-малко?

Или ти става по-бърза колата?

----------

Под такова масло няма - имам предвид следното:

Фирмата Х купува наливно масло от производител и го бутилира под своя марка (етикет). Справка майонеза АРО, НАША МАРКА .... които са все ОЛИНЕЗА.

Няма известно масло ВАЙКО в света. Продава се само в България. Айде кажете колко струва когато ТОТАЛ е 10лв/л и е от производител който е ясно че може да направи масло.

Или ако ви пусна ГРИЗЛИ (опакован КАСТРОЛ) ще се изтрепете?

Айде като толкоз ги разбирате да ми посочите къде е рафинерията на МАЙКО - ВАЙКО - ТАРАТАЙКО?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............................

Айде като толкоз ги разбирате да ми посочите къде е рафинерията на МАЙКО - ВАЙКО - ТАРАТАЙКО?

Е, мечо, тук се изложи! Да не знаеш дека е рафинерията на МАЙКО - ВАЙКО - ТАРАТАЙКО!!!!

Ами че у мазата на село бе чиляк! :bia:

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНого просто скоростите влизат перфектно няма излишни шумове.

За кола на 17г. Golf2 какво масло да сложа от 50лв. литъра ли :bia:.

Маслото не е лошо кой го бутилира незнам пък и все ми е тая всичко написано в поста преди мен важи за всяка марка масла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш с "НИВА"? Или "ПАПАС"?

Гарантирам "много мазна" смяна на предавките първите 3 месеца преди да блокират завинаги.

И не казахте колко е "изгодно"? 5лв/л? 10лв/лв 15лв? 20лв? 25лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама като си се хванал за това Вайко, няма пускане. Не всеки може да слага качествени масла от известни фирми, някой слагат по евтини и съвсем не-маркови. Това е въпрос на възможности и отношение към притежавания автомобил. Пък де да знаеш, може да сипеш Вайко и после да не се Вайкаш...знаеш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй.

При условие че "качествени масла от известни фирми" струват 11лв/л и ПРИСТА (българско от неизвестен произход) струва 8лв/л (говоря за 10В40 полусинтетика) колко струва ВАЙКО?

Познах ли? 9лв/л?

Ахааа, и "бедняците" спестяват 4лв от 4л и с тях си плащат бензина до маслара? Ахааа. Ето как се става богат.

Най-скъпото масло за скоростна кутия на КАСТРОЛ с отстъпка излиза около 26лв/л

Най-смотаното масло за скоростна кутия което бих сипал е 18лв/л

Разликата е 8лв/л за 2.5л = 20лв. Мда 20лв е много пара. Особено като си сменям маслото веднъж в живота на колата. По-добре не го сменяй изобщо тогава.

Знам че много хора за 5лв са готови да изгорят бензин за 10лв ама ми се струва прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са различни, някой хич и не сменят масло, и...докато изкара. Някой пък, сменят на 5-6 хиляди. Някой с Мотул, Кастрол, други с Нива и Олинеза, личен избор си е, а пък и нали като отидеш в Пловдив да ти сменят горивото/че маслара е по хубаф от този на 50метра от вас/, ще позагубиш време с мисълта, че вършиш добро дело...и не е само за разходката, всички сме хора, какво да ни правиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв. литъра 100% СИНТЕТИКА.

Стига излишен спор, маслото не е лошо преки наблюдения.

Сменям на 40-50 хиляди , а сега де <_<

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са различни, някой хич и не сменят масло, и...докато изкара......

Е аз съм точно от тия хора, но по отношиение само на скоростната кутия. От както я имам съм и навъртял около 50 хил., а преди да я купя един господ знае колко е карана и въобще нямам намерение да го сменям. Всичко това ще го правя на собствена отговорност, защото:

1. Имам слонското доверие на човека, които ми подържа колата и дори неговото уверение, че това не е необходимо при Ауди 80 В3 (за В4 не сме дискутирали, защото не ме интересува). При счупване заради масло на скоростите - следващата кутия е от него.

2. Поради факта, че никъде в инструкциите за този модел кола не пише да се сменя - а единствено да се проверява нивото му на всеки 30 хил. км. пробег. Единственото ми притеснение беше в това, че и никъде не бях срещал черно на бяло да не се сменя....... поне до скоро, докато не попаднах на това:

Цитат:

"1.5.10. Масло МКПП

ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ

Коробка передач и главная передача объединены в одном корпусе. Для их смазки

используется трансмиссионное масло с гипоидными присадками, которое не требует

замены."

Да това е точно инструкцията за "Ремонт и експлоатация на Ауди 80/90/Купе 1986 - 1991", която съм изтеглил от линк даден в този форум <_<

3. Защото най-важна е практиката, а от нея разбрах, видях и се убедих какви могат да са последствията от една такава смяна.Само знам и се радвам, че не съм го правил.

Пък последствията са си само мои. Пък и лекото превключване на скоростите в силните студове, при незагряла кола, си остава пак за мене, докато този симптом при познатите ми изчезна, но пък за сметка на това им се появиха повредени синхронизатори най-често на първите две предавки........ може би е по-добре така.... знам ли.

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв. литъра 100% СИНТЕТИКА.

Стига излишен спор, маслото не е лошо преки наблюдения.

ОК! Убеди ме.

Дай сега един линк да видя че ВАЙКО знае че произвежда такова масло моля. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анджък де. Там НЯМА такова масло 75В90. Ма изобщо няма. И в Гугъл няма.

Само при Вашия маслар го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателното полу-синтетика SAE 10W40 60-0013 (което отговаря на VW505.00) си го има както на сайта им, така и по магазините. Щом с тая марка са почнали и ментета да правят, значи не е толкоз зле <_<

Темата BTW не беше ли първоначално за двигателните масла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анджък де. Там НЯМА такова масло 75В90. Ма изобщо няма. И в Гугъл няма.

Само при Вашия маслар го има.

http://www.amero-r.hu/ch.htm

вносител:

http://www.daskalov.com/

Пак казвам не е най-известната марка , но лично на мен ми харесва повече от ARAL.

За 26лв. пълна синтетика едвали на кастрол, по скоро масло на синтетична база.

ПП темата одавна е ала мохабед да става

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то такава тема си е само за моабет.

Пак казвам не е най-известната марка

Имаш предвид че е абсолютно неизвестна марка (ЛУКОИЛ е 1000 пъти по-известна) но си се изказал любезно?

Имам подозрения какво седи зад тази марка ама не признават официално гадовете.

А за този унгарски сайт шапка свалям. Как па го намери?

И понеже съм добре с унгарския, там срещу снимката на 75В90 пише:

Ez a termék nagyteljesítményы váltóolaj, amely szintetikus technológiával készült az olyan tengelyekhez, kihajtáshoz, kézi váltókhoz, kormánymы rendszerekhez és segéd hajtómыvekhez ahol magas az igénybevétel. Alkalmazható személyautókban, haszongépjármыvekben és motorkerékpárokban. A 60-0040-es Vaico váltóolajat ott lehet használni, ahol a magasabb viszkozitású egyfokozatú API GL5 (SAE 80W, 85W-90) folyadékok tengely- vagy váltóproblémákat okozhatnak.

Много интересно е това подчертаното....

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме бъркай Гризли, аз не бих сипал масло от неизвестна марка, поне докато имам възможност. Да си призная Вайко не бих сложил, карам момента с Арал 40-10w и мисля че е прилично масло.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж има онлайн преводачи ще останеш изненадан за болдваното.

Верно останах изненадан. <_<

Този произведение висок - сила vбltуolaj , кой? съчинение in tecnology АЗ was p.t. и p.p. от make определителен член такъв axes kihajtбshoz , ръчен премествам - ключ , управлявам - механизъм система и famulus hajtуmvekhez къде висок определителен член ударение. Приложим szemйlyautуkban haszongйpjбrmvekben и motorkerйkpбrokban. ОПРЕДЕЛИТЕЛЕН ЧЛЕН es Vaico vбltуolajat там мога бъда употреба , къде определителен член висок viscosity единствен - сцена API SAE 80W, 85W-90) течност градинска беседка - или vбltуproblйmбkat okozhatnak.

Същият транслатор изплю това на аглийски:

This product high-power váltóolaj , which compositive in tecnology I was made the such axes kihajtáshoz , manual shift-key , steering-gear systems and famulus hajtómvekhez where tall the stress. Applicable személyautókban haszongépjármvekben and motorkerékpárokban. THE es Vaico váltóolajat there can be use , where the taller viscosity single-stage API SAE 80W, 85W-90) liquids arbor - or váltóproblémákat okozhatnak.

Не е истина просто. :flehan:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами просто мо го препоръчаха и не е за да спестя левчета цената е 10.8лв за литър 10w40,отговаря на спецификациите на ВАГ,карам с него от 3000км,не е мръднало и двигателя мърка.Препоръча ми го приятел собственик на магазин за масла,който също кара с него.Не всяко нещо което не намираш в интернет,не съществува.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...