Jump to content

Проект - фейслифтинг към 2008+


qnkov

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Малко ъпдейт: онзи ден сложих радиаторите в радиаторния панел, без да го закачам на дупките на краш бара, защото както съм оградил на снимките, трябва да се отреже това декоративно перо на буфера, което при новия радиаторен панел е излишно. Другата седмица ще се мъча отново със заоблените болтове/торксове на десния калник, също така и предния капак се очаква да пристигне и да мога да го взема до петък.
wGQ2mcx.jpg

LcnrNfE.jpg
0EU13lJ.jpg

Крушките за би-ксенон -d3s са доста скъпи и в момента търся добра оферта. Към тях трябва да се купят и едни рингове/клипсове, които ги захващат:
KaJJI6D.jpg
CGIjcw4.jpg

Този ринг в Порше изток струва -37 лв/бр 8P0941621
В ибей има за 9 долара от US, но доставката е 45 долара.....

Остава да намеря - предна броня и решетка, по възможност s-line. И не на последно място central electric module.

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Капака пристигна благополучно от Германия и не издържах да го пробвам, дали ще пасне на старите панти за отваряне и затваряне. Всичко си пасна, въпреки леките разлики по снимки от колегата Мoonland (на който благодаря много). От едната страна дори стои стария калник и капака се затваря без да опира и си мисля, че ще мине номера и със старите панти.
SlY9mBr.jpg
9R2QR8G.jpg
9RNwgcd.jpg
Sy8rXGy.jpg

Ето и на любопитните, как изглеждат фейслифтовите панти (долу в основата има извита част от където с хваща горната част на пантата и леко в горното крайче на ръбчето)
S5mbjfn.jpg
yccnhmV.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми доброволец да развием болтовете заоблените на калника че имам и купувач за него, а и проекта не може да продължи. Ще дам някой лев на този който се навие ако трябва просто да се приключи с това веднъж завинаги.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бронята е осигурена, чакам я утре да пристигне (С-лайн). Още един баласт ми остава за единия фар и ел. модула. Някой може ли да ми препоръча тенекеджия - който да сглоби и напасне добре детайлите, тъй като аз мога да ги сглобя грубо, но иска човек който разбира как трябва да се случат нещата за да изглежда добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето кой пристигна днес :D решетката е с черно фолио направена, което е добре защото първоначалния ми замисъл е хромираната част да бъде черна - нещо като black edition с черни огледала и задна емблема черна.
След около седмица, когато се прибера че ще имам работа извън града ще се започне със  сглобяването и все още търсим препоръки за майстор, който да напасне детайлите!

828T49B.jpg
srhnosJ.jpg
pGFREfz.jpg

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето и няколко изненади - подводни камъни. Следните детайли са необходими също към дългия списък с части:

 

 

Moonland - прие отново присърце моите терзания и ми откри нужната информация. Цитирам:

Да, трябва ти това, струва около 75лв. ново.

Обърни внимание обаче, че има 3 разновидности - за стандартна броня, за S-line и за S3...

До колкото си спомням ти слагаше S-line така че ти трябва номер 8P0 807 233 A.

 

fHOwzXy.jpg

 

 

 

Цитирам:
Този омекотител/пълнеж, за който питаше е с номер 8P0 807 550 и няма разлики между S-line и нормална броня. Цена - около 50 лв.

sM6L8ZE.jpg

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ще ги боядисам в Сливен при мой приятел, че тук не ми се експериментира. :D
MCHWWr3.jpg

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам 1 брой огледало - дясно. Не мога да намеря и ляво ел. ,прибиращо се... Другото което е, с колегата bsdnikolov вчера гледахме модула ( и ми помогна за други неща да се нагласят за което съм му много благодарен) какъв е и се оказа, че ще поддържа би-ксенон и ЛЕД-овете (може би след като се прокарат два кабела към централ ел. модула), но не е съвсем сигурно дали модулите ми на вратите, които са ще са с функция за мигачи. За момента имам само къси светлини, което е ок да се придвижвам. Оказа се, че съм се изложил малко като съм продавал радиаторния панел е трябвало да си сваля краш сензорите/датчиците, защото са заминали с него, а аз дори не знаех или не видях че има нещо там... Трябва да потърся за парт номера да ги видя колко струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като, нещо не можах да ги намеря в ЕТКА-та, направо ти щракнах снимка на моите. Предполагам са ни еднакви:

 

8E0 959 651 A

 

IMG_20150725_172532.jpg

 

Закачат се точно там, където ти показах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега прехвърлих е-вау на две, на три. По около 50-тина лева бройката са използваните. А на теб ти трябват два. Дано са по-читави цифри из БГ моргите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има различни номера обаче с индекси - А, В и още едно Р накрая ама не знам дали за заменяеми или е обвързано с еърбега ако е двустепенен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краш сензора е обвързан с AIRBAG модула, който при теб е с номер 8P0 959 655 H. За това според ЕТКА, трябва да използваш crash sensor с номер 8E0 959 651 A. Не е дадено да има взаимозаменяем номер. Само за инфо, според ЕТКА, цената на нов в Порше е над 200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам тази седмица да я боядисат. Въпреки, че на мен много ми харесва с тази разцветка в момента има някакъв спортен чар  :hilezh:

vKTsYm1.jpg
U3gWR53.jpg
7NBpuB7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам малко подробни снимки, които съм ползвал, за да разбера, кое се сваля и как стои и т.н. Може да са от полза на повечето. Добре е да видиш нещо преди да си го свалил  :hilezh: 
п.с. Някои са се опитвали и може би успешно да оставят старите калници - явно са ги преправяли, за да стане всичко.
IjHzyAF.jpg

FATTpGC.jpg

75aAIn0.jpg

0ns3ygE.jpg

BeapyuV.jpg
9thP0HE.jpg

O1hH3Jj.jpg
yUJld46.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cRgghjL.jpg
jGo7asc.jpg
Номерата на решетките за фаровете за мъгла са:

8P0 807 682 K -T94 мисля че беше индекса за лакирана пластмаса и хром рингове, защото има и такива, които са матираната нормална пластмаса и без рингове. Цената на лакираните е 127лв на брой, на матираните 75 лв на брой. Няма да бързам, че са много пари за решетки и ще търся от ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...