Jump to content

Проект - фейслифтинг към 2008+


qnkov

Recommended Posts

Имам роднини брокери, аз самият съм с фейсната кола и ви казвам, че в никоя компания няма да признаят това нещо. Приема се като тунинг за собствена сметка и така. Ако краднат колата, оценката е по шаси и по едни застрахователни таблици. Ако по шаси не си S line... гориш. Абсолютно всичко се гледа така, дори застрахователите комоникират директно с Ауди и се вижда с каквито фарове си излезнал от завода. Както каза и Пламен дори не ти дават пари за оригинален фар ... камо ли за по нов такъв с диоди и т.н :/ Всеки сам си решава кое го кефи и как ще си харчи парите. Колата ти е станала перфектна! Само имай на предвид това с каското, понеже е важно уточнение ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Insomnia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При положение, че дори не плащат за оригинална част, а за алтернативна дори да застраховаха всичко отново се обезсмисля с доплащането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това със застраховането ме спря да направя именно такъв оптичен тунинг......защо реално не са малко пари....да не говорим и за отделеното време.....

Изпратено от моят LG-D855

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеф цена няма!!! На другата си кола съм направил сумати подобрения и ми е кеф, всеки ден като се кача в нея. Важното е, като видиш резултатът от трудът и парите си, да ти става благо на душата :) . Подкрепям с две ръце ( и два крака :) ) начинанието на qnkov. Като имаш нужда от помощ за нещо, с радост ще се включа.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък дори и не съм се замислял за застрахователите. Тези неща се правят за кеф. Ако почнеш да мислиш какво ще стане еди кога си или колко пари ще ти дадат наистина по-добре не се захващай. Това се отнася за всички ретрофити. Почнеш ли да мислиш как ще го избиваш после и, че това няма да вдигне цената на колата като тръгнеш да я продаваш след 5 години...

Между другото сумата поне при мен не беше и чак толкова внушителна защото не бързах и си търсих всичко сам главно от ибей. Да не кажа, че след като продам (доста вече продадох) всички стари части мога и да изляза почти на 0.

А, bsdnikolov го е казал вече преди мен доста точно  ;).

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Пламене за подкрепата  :bia: яжте, пийте и си карайте модифицираните коли докато можете пък квото такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Дилемата за решетките за фаровете за мъгла е следната -> дали да са с хромирани рингове около тях или не. Естествено цената е в полза на тези с хромираните рингове. Замисъла е, че искам огледалата ми да са черни, хромираната лайсна, която е на голямата решетка също (и в момента си е такава) и отзад ще изчистя всички емблеми и ще оставя само ринговете, но искам и те да са черни (може да ми предложите как да ги направя качествено, за да не се обелят и олюпят*).
TxOh8uv.jpg
sUE68kH.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамката на грила ти е черна, няма за какво да блъскаш хром! Няма да се връзва! Audi Exclusive Black пакета е именно черна рамка и никакъв хром.

 

Иначе убеден ли си за черната емблема отзад.....?  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми как стои на сивото. Хрома на моето сиво е кофти...

П.С. возих се в една шкода 2012 октавиа, която е с дъмбо огледалата и да ви кажа при 130+ много бучеше вътре и май беше точно от тях. Забират много от въздушната струя и направо почвам да се замислям дали да са дъмбо или по тънките след 2011. Не ми се иска да бучи вътре заради тях.

gUZ8oPK.jpg

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както всяко нещо - въпрос на вкус :)

За това, че контрастира повече - спор няма. Ама нещо като цяло черна емблема ми седи като открадната и останало само лепенка отдолу или като "What should I tune today" произведение... 

 

Дали не би могло да стане gunmetal или нещо друго в поне тъмно сива гама...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gunmetal сигурно би стояло също добре, но съчетано с други gunmetal елементи, че иначе ще застане като Уепенка. Сигурно е, че хрома на светло сива боя се губи тотално и за мен е безсмислен. Нямам снимка под ръка, но и постнатата от qnkov ясно изобразява вида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гън метал може би ще са джантите, които още не съм намерил. 
Moonland, ти беше проверявал за задните брони - при мен само с дифузьор ще стане ли или не се отделя, а е едно цяло при задната броня?
Някой да знае, къде да ида за емблемите да ми ги свалят и направят после черна задната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неговата е S-line задна броня от преди фейслифта . Щом иска да я сменя предполагам, че иска фейслифтова да слага. Ще трябва нова броня с нов дифузер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не става, но той така или иначе може да сложи само дифизер от S3 на тази броня или да върне стоковия хахаха. Този от S3 не отива на фейслифта, а според мен не отива и на преди фейслифта. Най-добрия вариант е фейслифтов S-line дифузер (+ броня) и си мисля, че точно това иска да сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане само с дифузера нали? Не се маха като отделен елемент и ще трябва цялата?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с обикновена, пред-фейслифтова задна броня, можеш да сложиш S-line/S3 пред-фейслифтов дифузер, но с преправяне! Какво точно е преправянето не знам, но е правено и може!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре една броня направо моята и без това има забележки за оправяне и като се преправи и това ще стсне същата работа.

Още не съм се върнал от чужбина, но след като оправя решетките за мъгла и фароввте се кодират нацяло, си мислех дали да не се опитам да обезшумя малко купето. Необходимо е да си оправя арм реста на шофьорската врата и корите ще се свалят така или иначе. Пламен ми даде малко материали на едни манияци, които са слагали шумоизолоращи вати и др. Иска ми се да е малко по безшумно вътре, доколкото това е възможно.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм по въпроса за обезшумяването на няколко места, има и снимки... ;)

Само че по отношение на външен шум няма да помогне - стъклата няма как да налепиш :) помага за минимизиране на шума от колелата и двигателя и най-вече за подсилване на аудиото ;) аз съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това целя защото ми се струва шумно откъм колелата особено. Ще потърся да ги намеря сега.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Готови сме вече. Колегата bsdnikolov свърши страхотна работа като свърза и адаптира фаровете + north american режим. За инфо СЕМ ми е индекс F и поддържа би-ксенон и дневни. Решетките пристигнаха най-накрая, беше доста трудно да се определят едната е с индекс K, а за другата страна с AF. Ето и малко снимки от гаража, нямах време през деня. Очарован съм много от фаровете, светят страхотно. А ЛЕД-овете ми спестиха включването от ключа на габарити, тъй като се включват още със завъртане на ключа,
YiOOTgX.jpg
OqmDKN4.jpg
GlBoXSm.jpg

- DIMMED:
E3ZIeJ2.jpg

 

X1PpxhW.jpg

uSLJvSZ.jpg

2KJIzEo.jpg

Pr3FUeg.jpg


Така:не мога да намеря все още емблема за отзад - черна. От ибей има в САЩ, но не изпращат, а и разбираемо - 30 долара доставка.... Ако някой мерне някъде да каже. Огледалата май ще остана с тези засега и ще се боядисат черни. Стоповете ще ги търся след нова година да ги сменя.
Има и още няколко неща, които съм замислил, но нека не издавам всичко отсега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно огледалата ще ти предложа да им поръчаш едни карбонови капаци,става в пъти по-ефектно и елегантно от просто боядисани такива :-) По поръчка струват около 200лв комплекта (+/- някой лев)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-1

Всякакъв карбон и имитация на карбон седи като евтин тунЕнг на кола, която е доста различна категория от тези с карбон от завода. Просто лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...