Jump to content

Мнения относно конкретна обява AUDI A4 2.5 TDI 163hp. Tiptronic


Recommended Posts

Има 100 теми за мултитроник кутията,с каквато е тая кола от обявата по-напред.

Ако не си ги гледал,виж ги-обслужване на тоя вид автоматична кутия,на какви километри какво се прави и т.н.

Най-много я скапва въртящият момент на мотора-при тоя точно от 2004 година е 350N.M.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой си държи е така 5 бона за очаквани проблеми по колата, що пишете глупости?! Конкретната е хубаво оборудвана и според мен си заслужава. Караш докато не хвърли котва и после купуваш от Спас или Жоро един окомплектован Тръц, насаждаш и продължаваш да караш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола като модификация и визия е просто супер, ако не искаш непременно да минеш възможно най-безпроблемно си струва да се прегледа и купи евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 100 теми за мултитроник кутията,с каквато е тая кола от обявата по-напред.

Ако не си ги гледал,виж ги-обслужване на тоя вид автоматична кутия,на какви километри какво се прави и т.н.

Най-много я скапва въртящият момент на мотора-при тоя точно от 2004 година е 350N.M.

Значи мултитроник при 1.9 131 коня е по-добре, заради по-малкия въртящ момент?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при него не е много малък-310N.M. ;)

Явно ти се кара кола с автоматична кутия,която да не е quattro.

Дано случиш на гледана и пазена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кара ми се автоматик с куатро, но те са 3.0, а това е вече много скъпо за поддръжка. Данък, гориво, масло само 8л. събира и т.н..Има и 2.5 куатро ама пак е 180 коня и пак големи разходи...не знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11436177230010873&slink=a0z3aa

 

А какво мислите за тази обява(като махнем резюмето отдолу ;д)?

 

 

като му звъннеш на този, го питай какви лекарства ползва :)

 

Защо не разгледаш бензинови варианти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за "B" кодовете наистина, някой го беше написал някъде, затова и аз го драснах - нямах представа кой с какви валове и кобилици е. Сега се поразрових и аз малко в нета и излиза, че BFC отива към "А" група (AFB, AKE, AYM и AKN), а с по-модерните конструктивни решения са двигателите, които е писал колегата coresnet (BCZ/BDG 163к.с. и BAU/BDH 180к.с.)

 

Това са моторите 2.5тди:

 

150к.с.

Най-стария - AFB, следва AKN

 

После:

155к.с.

AYM

 

163к.с.

BFC - все още старите валове

BCZ/BDG - новите (кухи, с набити гърбици)

 

180к.с.

АКЕ - старите валове

BAU/BDH - новите + ролкови кобилици (доста тихичък и приятен звук, спрямо предишните версии)

 

Куатро - само при 150 и 180 коньовите.

 

-=-=-=-=-

Типтроника качва доста разхода, прекалено фрапираща разлика (над 30%), спрямо ръчката (става дума за 5HPxxxx кутиите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типтроник в градски условия прави брутален разход. Семейната кола на родителите ми е с мотор 2.5 тди 180 коня, куатро, типтроник. Баща ми е доста спокоен шофьор, но въпреки това градско под 13 /колкото е и по каталог/, не пада. Ако се навреш в задръствания и/или тесни улички, със студен мотор, скача и до 16-17. Зимата съм виждал и 18 на 100. Извънградско, ако се кара нормално, пада и до 7.5-8.0 на 100. 

Иначе откакто е при нас, не сме имали никакви проблеми с мотора. Обслужва се качествено и навременно и да чукна на дърво, всичко е наред. Минусите са му висок разход и скъпа поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не преувеличавайте :) Еднакви коли на ръчка/типтроник - разликата е до 1.5-2л макс

Скоро в подписа ми ще стане видно, маршрута и карането е едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сравниш твоя BAU куатро автомат трябва да направиш шофиране и засичане със същия, но ръчка :) 30% отгоре на 11-11,5 (колкото е заводския разход градско) си отива на над 14/100. Разликата автомат/ръчка е не повече от 2л градско, извънградско по-малко от половин литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако визираш мен, изобщо не преувеличавам, а ти казвам наблюденията от семейната кола, която се кара вече доста време и от спокоен шофьор. Сигурен съм че ако се кара по същия начин, от същия шофьор, но с ръчни скорости, разликата в градския разход ще е доста повече от 1.5 литра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това като вземат да пишат тея екстри  се оливат чак.много ме дразни като пишат нещо и половината от това което пишат го няма.не че е голям проблем че няма измиване на фаровете автопилот и хладилна жабка,сензор за дъжд .иначе колата може и да е читава ама такива дребни шмекерии не ми харесват на мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...