Jump to content

Износен ангренажен ремък на АБК


jordanik

Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гледах, че ремъкът на АБК мотор го дават 124 зъба а този на АДА 121. Не знам дали са от значение тези 3 зъба разлика и за това взех отделно ремък и ролка. Но не намерих комплект ролка със шпилка или само шпилка и поръчах от Порше. Струва 3.60


За 2Е мотор е 124, както за АБК. Сега го проверих :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ината с какъв ремък иде?

На мен комплект на ИНА ми дойдоха ролки ИНА и ремък КОНТИТЕЧ,които си е доста добър ремък според мен колеги вие какво мислите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега приключих със смяната. Стана както трябва, ремъкът върви точно по средата на ролката, но имах проблем със ремъка на водната помпа и хидравликата. Развих един дълъг болт с гайка отгоре, който я държи и 2 болта отдолу на механизма за обтягане и хидравличната помпа седеше като заварена. Изобщо не мръдна на никъде. Изкарвах ремъка със сила и така го и сложих. А ми се искаше малко да го натегна, че при запалване присвирва. Аз ли пропускам нещо или механизма е запекъл здраво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз ли пропускам нещо или механизма е запекъл здраво?

Пропускаш.Помпата на хидравликата се разхлабва от три места.Единият от болтовете е на шибано място.На канал или подемник става по-лесно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, един последен въпрос:

 

Има ли алтернативен номер на пластмасата с белега на разпределителния вал - оригиналния номер е 048 109 173? Ходих по магазините из града и навсякъде ми предлагат за VW, утре ще се разходя и из Враца. Този за VW е заоблен отгоре при белега (не че нестава ако искаш да докараш на белези двигателя), но капака отпред на ремъка не може да се закрепи хубаво.

Няма, 20 лв е за АБК. 

Редактирано от Emich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, един последен въпрос:

 

Има ли алтернативен номер на пластмасата с белега на разпределителния вал - оригиналния номер е 048 109 173? Ходих по магазините из града и навсякъде ми предлагат за VW, утре ще се разходя и из Враца. Този за VW е заоблен отгоре при белега (не че нестава ако искаш да докараш на белези двигателя), но капака отпред на ремъка не може да се закрепи хубаво.

 

И аз търсих оригиналната пластмаса, щот моята беше разбита тотално. Естествено обикалях много и не открих, но накрая взех от Фолксваген. Формата е различна, но пък отворите за монтиране на капака на клапаните съвпадат точно. С макетен нож, ножица и клещи секачки поорязах докато се затвори капака, а белега (понеже е на друго място) надрасках с чертилка. Запазих и това, което е останало от старата пластмаса за сравнение. Всъщност и на мен ми предстои смяна на ремъци скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - 19 лв е без отстъпка това ..
15 да дойде ... 
Не е скъпо, защо не си поръчате ... Не е някаква належаща част а каже веднага на момента да се смени !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз съм преминал към ролка от 1.6 и шпилка, но ми се струва че ремъка ми се движи по външния край на ролката. Минал съм малко километри и не мога да преценя със сигурност, но ремъка определено не седи по средата на ролката. Мога ли да подложа шайба или нещо под ролката за да я изнеса малко навън и съответно ремъка да застане по средата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...