Jump to content

Смяна на ключа за фаровете


birolino

Recommended Posts

1. Махаш целия ключ. (Натискаш навътре, завърташ в обратна посока и дърпаш навън)

2. Махаш пръстена с маркировките. (Натискаш с отверка четирите пластмасови таба които се виждат на твоята снимка).

3. Бутона се държи на два пластмасови таба в позиции 3 часа и 9 часа.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Разглобих целият ключ, но до централната "врътка" нямам достъп:-(

Май ще трябва да се троши! За сега смених само външния пръстен.

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от напъване я строших.Най-лесно е да я изрежеш от страни и има две зъбчета(виж на новата къде са),които са много проклети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се мъчих доста време с разпробиване на малки отвори за да достигна до чопчетата но така и не стана и накрая с голямо свредло разпробих докато не се разпадна старата централна част, но както е казал колегата горе най-добре да се среже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някой има ли представа дали могат да се сменят диодите/крушките на ключа.При мен светят символите на халогените+самият ключ,но тези за габарити и къси не.Някак половината свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Я някой ако може да постне снимка на ключ със изпрано осветление.Моя го гледам и си мисля,че още нещо трябва да му свети,като например изображението на крушката в долната част на врътката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа дали могат да се сменят диодите/крушките на ключа.При мен светят символите на халогените+самият ключ,но тези за габарити и къси не.Някак половината свети.

Това ще е от полза и за мен.

Само дето аз имам малко по-различен проблем - при включване на светлини не ми светят символите на самото копче, а когато издърпам за халогени - светват. При леко натисване премигват, което ме навежда на мисълта, че някъде по окабеляването имам недобра връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Я някой ако може да постне снимка на ключ със изпрано осветление.Моя го гледам и си мисля,че още нещо трябва да му свети,като например изображението на крушката в долната част на врътката.

Не съм сигурен, че моето осветление е много "изпрано", но ето ти една малко размазана снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/742/8465742j.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на моя има две светлинки, които не светят.Ше проуча дали се ремо нтира подсветката

След това сподели с нас.  :les:

Не съм сигурен, че моето осветление е много "изпрано", но ето ти една малко размазана снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/742/8465742j.jpg

 

Моето е А4 В7 ако има значение, понеже май твоето е В6 - проучи и дали са еднакви и дали са взаимозаменяеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених направо целия ключ, че моя трудно се въртеше. Взех си нов от аутопро за около 30 лв. Мисля че беше за пасат4,но пасва идеално, и свети всичко. Единствената разлика е, че врътката е малко по-тънка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,вече ми свети всичко.Трябва да се пипа много внимателно,че пътечките са миниатюрни.

Къде беше това "аутопро"

https://www.here.com/directions/drive/mylocation/%D0%90%D1%83%D1%82%D0%BE-%D0%9F%D1%80%D0%BE-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%9E%D0%9E%D0%94-%D0%B3%D1%80.%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD:43.4167,24.6167?map=43.41634,24.61584,16,normal&fb_locale=bg_BG 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,вече ми свети всичко.Трябва да се пипа много внимателно,че пътечките са миниатюрни.

Къде беше това "аутопро"

Бифшия аутоплюс,срещу автогара север,до бифшия трети клон на кирков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай една снимка да видя какво му е различното.Сега пак си отворих ключа,че нещо на новите диоди не съм уцелил канделите,и са бая по ярки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различното е,че това което хващаш да включиш фаровете е малко по-тънко.Старото е около 12мм,новото около 8.Снимки

 

19c2e4fa2387faf86cb541d22ebf194e779884c4-старо

 

2550359_45388568_small.jpg-ново

Редактирано от герги
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...