Jump to content

Маховик-симптоми


sharanabatko

Recommended Posts

При потегляне на топъл мотор се разтриса колата,клатене на ообороти на празен ход,дрънка при гасене на мотора ,всичките симптоми заедно не съм срещал,по скоро напиши какво те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно ме интересува за клатенето на обороти ?

На какви обороти се случва ?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с тръгнал маховик и симптомите при мен са на загрял двигател лятото,в задръствания при потегляне се разтриса цялата кола.Няма чукане при гасене и др.Така я карам от 4-ри год. и все не остава време да го сменям,щото не го прави постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с тръгнал маховик и симптомите при мен са на загрял двигател лятото,в задръствания при потегляне се разтриса цялата кола.Няма чукане при гасене и др.Така я карам от 4-ри год. и все не остава време да го сменям,щото не го прави постоянно.

Усеща ли се много това разтрисане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А3-та на сина маховика вибрираше едва доловимо.Мисля си аз:"Тръгнал е,но нека да се разтрака още и ще го сменя."

И какво се оказа?Сина покара около 3 000км. и блокира четвърта скорост.

Казах си:"Така или иначе ще сменям кутия,ще сменя и съединителя.Пълен комплект.Свалям кутията,свалям и целият съединител и какво да видя,маховика почти няма ход.С една дума-блокирал.Разбит маховик съм виждал,но блокирал видях за първи път.Сложихме нова(втора употреба)кутия,пълен комплект съединител с демпферен маховик и..........нема такъв кеф.Педал мекичък,колата потегля мазно,вибрациЙ нула.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А3-та на сина маховика вибрираше едва доловимо.Мисля си аз:"Тръгнал е,но нека да се разтрака още и ще го сменя."

И какво се оказа?Сина покара около 3 000км. и блокира четвърта скорост.

Казах си:"Така или иначе ще сменям кутия,ще сменя и съединителя.Пълен комплект.Свалям кутията,свалям и целият съединител и какво да видя,маховика почти няма ход.С една дума-блокирал.Разбит маховик съм виждал,но блокирал видях за първи път.Сложихме нова(втора употреба)кутия,пълен комплект съединител с демпферен маховик и..........нема такъв кеф.Педал мекичък,колата потегля мазно,вибрациЙ нула.

И няма грам вибраций така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве, ти сега разби мечтите на всичките слагачи на "твърди" маховици из форума, рискуваш линч. :hilezh:

В интерес на истината бях пред дилема твърд или демпферен маховик да сложа.Разликата в цените на комплектите е едни бързи 300лв.Предпочетох демпферният комплект.

И няма грам вибраций така ли?

Преди да го сменя когато колата е на свободна и подам леко газ скоростният лост започваше да вибрира.Да не кажа,че и цялото купе имаше леки вибрации.Сега лоста си седи кротко без да мърда.

Eто нещо интересно:

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Разликата в цените на комплектите е едни бързи 300лв.Предпочетох демпферният комплект...

 

 С какъв двигател е колата, колега и колко излезна този маховик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е помпа дюза,74kW с код ATD.

Комплекта е на Закс и включва маховик,притискателен,феродов диск и аксиален лагер на скромната цена от 985лв. като всичко беше сглобено.Само трябваше да го монтирам на коляновият вал.Имаше и нови болтове на маховика за монтаж към вала.

Комплекта с твърд маховик,който беше другият вариант е на Валео и е някъде около 700лв.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е АФН,и мисля че е нормално да си има леки вибрации-защото все пак не е помпа дюза или комън рейл ?

Някой да каже нормално ли е при АФН да има леки вибрации ?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах вибрации на празен ход, скоростния лост се клатеше леко, във волана и навсякъде се усещаха леки вибрации. Смених меката връзка и всичко изчезна.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се преструвам, че моя маховик е добре. Усещат се вибрации във волана, педали и седалките дори. Има леко почукване на празен ход и в по топло време тресе цялата кола при потегляне. За момента трябва да задържи този маховик. Ще се сменя на пролет... Коя е тази мека връзка за която говорите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудеса творите пичое, сменяте мека връзка и ХОП, вибрациите изчезват :hilezh: .

Мечтите са хубаво нещо......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...