Jump to content

Избор между Conti TS850 и Nokian WR D4 в размер 195/65R15


Recommended Posts

Аз приключих, днес се сдобих с чифт Конти-та DOT 2815 за стотинки под 200 леФа от Медина-та. Доволен или ще видим колко доволен след първата кишлявица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мда, даже на сайта им бяха по 106+ лева а пък на мен ми ги дадоха по 99+ лева. Почуствах далаверата.... :hilezh:

 

Утре ще се опитам да си намеря някъде да ги монтирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Да не пускам нова тема  - изправен съм пред точно същата дилема Нокиан или Конти размера е 195/65/15. Днес на един завой по Беклемето (Троянския проход), колата ми поднесе жестоко едвам я овладях на зиг заг няколко пъти, отсреща други коли в противоположна посока, с две думи бая приключение. Само за инфо самия завой е с обратен наклон аз влизам в него от спускане, по завоя нямаше лед а само вода от сутрешната слана. Обвиних и напсувах мислено недоизмисленото зимно окачване на Б4-ката и докато правех оглед на завоя и настилката един Сивик 7-ма генерация поднесе по същия начин, като мен. Та стигнах до извода че е възможно това да се е случило от старите гуми, а не толкова от скапаното задно окачване. Предните ми гуми са Дебица Фриго 2 с много грайфер но на 6 години, задните са Клебер крисАлп ейч пи 2 пак с предостатъчно грайфер на 7 години. На "пипане" и четирите са сравнително меки, но явно като съдържание на каучук вече не стават. Карал съм ги само и единствено в зимния сезон. Та спешно трябва да взема 4 НОВИ зимни гуми. От постовете дотук виждам че е 50:50 от мненията.

Някой случайно Гуд Иър Ултра Грип 9 да изкаже впечатления. Решил съм да взимам висок клас гуми и решението ми е да е между трите марки. Всички съвети са добре дошли.

P.S. Това , което най-много ме интересува е да си запази качествата зимната гума максимално дълго време. За пример давам Дебицата, която до миналата година беше отлична, тоест 5 години гумата се държи добре на мокро и сняг. Дали е така положението с високия клас гуми като Ултра грип 9, Конти или Нокиан. Защото ако след първия или втория сезон станат на пластмаси не бих се спрял на тях.

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно време чувам стабилни отзиви и за Нексен-а зимния, така че не го изключвай от сметките.

 

Поръчал съм чифт всесезонни за на жената квазимодото ако се справят с лизгоча ще останат те ако не се справят както искам заминават отзад и качвам отпред две Нексен-ки. Чудих се тях или Сава-та но мисля да пробвам с Нексен-а.

 

Аудито остава наказано с чифт старички А3 отзад а отпред са си миналогодишните контита, защото иначе горкото е съвсем жалко без куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, избора ми е точно между тези 3 марки гуми, Нексена може да е много добър но съм решил да сложа нещо марково и да не правя компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих conti 860 winter , за 3 -4 дена каране съм доста доволен, отлично спират, много добро

 странично водене в завой, предстои да видим и на сняг, но засега им пиша 6, Предните бяха goodyear ultra grip 7 , на тях им пиша 4.

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С Появи се оферта и за Ултра Грип 9 и са съм пред много сериозна дилема.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно?......:hilezh:

 

Пак казвам не подценявай марка която е тръгнала според мен да се налага на европейския пазар. Обикновенно тогава се случват попаденията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно и аз незнам, чудя се още ще ги пробвам на пипане, която е с по-мек каучук тя ще да е. А ми се иска да е маркова щото с това задно окачване с тая цела греда отзад, поне гумите да са добри..................иначе гледам че Нексен ги слагат и на Е60, явно наистина не са толкова зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E60 е вече сравнително евтина кола, но със скъп размер гуми. По-скоро е явно, че много хора са си накупили коли, които не могат да поддържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо - взех Нокиан WRD4, малко корава на пипане ми се видя, произведена в Русия. Пробвах доста марки на "пипане" Гуд Иър И Мишелин с дот 30-40 седмица на 2016 са нема такива пластмаси, останах очарован от Фулда Кристал Монтеро 3 И Фалкен уникално мек каучук, но за съжаление произведени в Турция. Знам, че методът на "пипане" не е обобщаващ за една гума но при Мишелина дори отделните ламели не се отделяха дори с натиск, Това на минус 5 незнам как ще е. Разбира се и Нокиан-а не е най-доброто но мисля че е компромисен вариант откъм цена и качество. За впечатления още е много рано да изкажа въпреки че минах около 150 километра с тях днес и по Шипка по завоите се държаха повече от блестящо, вярно е и обаче че асфалта беше сух и времето топло за сезона.Нямам търпение да ги пробвам на мокро,и сняг. За съжаление нямаше Конти да ги видя как са и те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокианките са си супер са може да не харесват на аудитата ,ама тия на задно се справят и то само със средно големи бордюри в багажника :hilezh:... goodyear  винаги са имали много прилични зимни гуми и не вярвам с последната генерация да са се изложили демек особено за малък размер и колица на предно са добър избор ....Даже на бащата кочинката \а6\ е с 8-ци на 3-4 сезона и каза че е по- доволен от тях пред конти 830 ли беше модела:nixweiss: от нови......Контито са супер избор за летни поне  АЗ мисля така  все пак от модел и размер има разлика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Методи с ченгел ли човек трябва да ти вади думите от устата. Аре напиши в прав текст какво за която и да е гума, както правя аз.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.11.2016 г. at 19:23, NITRO1 написа:

... размера е 195/65/15.

...

Някой случайно Гуд Иър Ултра Грип 9 да изкаже впечатления.

...

 

Точно същия размер ползвам от сезон 2014/2015

Два сезона перфектно представяне на мокър и снежен път, в кишата също се държат добре.

На сухо и студено не шумят, общо съм много доволен от поведението им.

Автомобилът, на който се ползват, е Audi A4B5 quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиана спада драстично след 3тия сезон  , Мето като виден масон с а8 не ти е проблем да ги сменяш....Тия гумички нексен дет се измятат с поглед какво ги хвалите не знам..Освен малката цена и евентуален фреш дот за няколко зими по-добре ,по-добра гума..В тоя смисъл нокиана си е ок....Карал съм Нокиан Д3 на 245х50 х18  с онова дето според вас е лятна кола и си ходих на копитото и щастливеца когато си поисках... Обаче определено бих заложил на Гудиър ако сега си взимах зимни търкалца никога не са се представяли под очакванията за разлика от доста други хвалени прехвалени гуми

Редактирано от arbiter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно(и не само аз де + още няколко приятели/познати) от Goodyear и по-специално Ultragrip 8 останах доста разочарован и едвам ги изтърпях 3 сезона. Гумите бяха купувани нови и след третия сезон бяха заменени с Nokian WR D4 и за сега след един сезон с Nokian-а нямам оплаквания и съм с добри впечатления. Сега ще им е втори и ще видим как ще се държът и тази зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с ултра грип 7 195-65-15, ми много зле спират, на два три пъти аха аха да вляза в нечий багажник, и заминаха в небитието, контито поне спира доста по - добре. При гудиъра имам чуството, че минава 1 секунда след като натисна спирачката, че да почнат да спират.

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото Конти ТС860 е добро отново е със слаб борд но това явно е конструктивно в самия модел на гумата.По принцип аз лично съм карал със всички модели от премиум марките на гуми и съм най доволен от Континентала и Бриджстона и отчасти от Мишелин Алпин 5 серия на модела.Това си е мое мнение не искам да ангажирам никого с него просто споделям в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера какво хвалите Дебица. Аквапланинг от най- малките локвички още от 50, спиране на мокло- ми НЕ спира пързаля се, спиране на сухо- пързаля се, тръгване на мокро- по рески тръгвания абсурд, Това за гуми на няма и 6 месеца, всичко се развива февруари/ март тази година, а гумите са Септември 2015г. Това е с размер 195/65 15, на ауди купе на предно. Сега съм с някакво дърто Пирели рън флет на 4г с 5мм грайфер, еми няма прилики, да малко размера е по- различен ама колко е разликата 195/65 15 - 205/55 17. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...