Jump to content

Проблем със задното окачване s-line, увиснала задница


birdmen

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем със задницата стои ми по ниско от предницата ми. Някой имал ли е този проблем и на какво може да се дължи. Колата не е със s-line пакет има само спортно окачване червени аморт, с черни пружини заводско поставени предполагам. Искам да сменя задните аморт. със оригинални пак от s-line дали ще се оправи това? Досега си я карах така но сложих по широки гуми и ми опират като се натовари знам със сигурност че имам един изпуснал аморт.. Въпроса  е дали да сменя и пружините .

post-85780-0-79577700-1446579264_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката много е легнала отзад.

За амортисьорите-сменяй и двата в комплект.

За пружините-няма нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружини ще ти трябват задължително,тези или не са оригинални или са смачкани по накаква причина.

Аз съм със оригинално S-line окачване и гуми 235/45/17 и колкото и да я натоваря не ми е клякала толково колкото твоята,а камоли да ми опре в калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортисьорите ги сменям задължително , намерих от един колега 2 задни от 2.0tdi b7 s-line мисля че ще станат и за моята. а някой да знае продават ли нови амортисьори за s-line и какви пари вървят защото се колебая да си сложа нови направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав,най-вероятно и пружини.

На S-line окачване при Б7 е точно с червени амортисьори и черни пружини с цветна маркировка.

Нямам снимки в момента да ти покажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"най-вероятно" меко казано, пружините са които "правят стойката", не ги ли пипнеш тях, забрави за някаква промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да смениш пружините, височината на колата няма да се промени, амортисьорите не е задължително да са за смяна, но е препоръчително да се сменят и те при толкова сплескани пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите не ти вдигат колата или свалят. Пружините както е казал колегата, пружините.

Ще се учудиш колко пъти като сменя САМО амортисьори и колата се повдига с 1-2см.

Като изтърве амортисьора се губи налягането на газът, който запълва свободното пространство над маслото - колата увисва леко надолу... Но не чак колкото на колегата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не е задължително пружините да са червени.На моята са черни с цветни точки и е доста ниска и вози брутално твърдо.Гледах че самите пружини са много дебели и като натиснеш колата изобщо не помръдва.

Аз пък да питам,искам да съм с по-меко окачване дори и да е по-високо малко неми пречи,но амортисьорите ми са нови и не искам да ги махам и ако сложа нормални пружини в комбинация със спортни амортисьори какъв ли ще е ефекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Б7 с S-line окачване заводско-пружините са черни с цветна маркировка,а амортисьорите са червени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако са сменяни пружините преди време и не са сложени каквито трябва ?  
Имат си товарен  индекс  и да не разказвам какъв опит имам с тях ! Благодарение на Райно нещата са си 6 
мое мнение ако имаш пари и пружините комплект заедно с ампулите но решение си е и евтини койловъри :) Има не скъпи марки а слушам че били прилични ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилните пружини за твоята кола са с ОЕМ номер: 8E0 511 115 DL (1 синя и 3 розови маркировки) - това са пружини задни за S-line окачване на Б6 1.9TDi Avant Quattro. Може да споделиш, какви ще монтираш и след това една снимка как ще изглежда колата за да се види какви други пасват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених амортисьорите и пружините и сега всичко е ок както трябваше да бъде , и двата ми стари амортисьори бяха клекнали и това е бил проблема за пружините не съм сигурен че бяха за смяна но ги смених и ето го ефекта , веднага усетих разликата като я покарах 

post-85780-0-86761700-1446802382_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво но аз си мисля че пружините правят стойката а амортисьорите само обират клатушкането ... така че пружините са були меки :) от време и товарене 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж амортисьорите не повдигали колата, но не е така. Моят опит показва точно обратното, нови амортисьори дават поне 1см. разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...