Jump to content

Термостат А4 б5 1З.


atommm

Recommended Posts

Здравеите колеги.Прави ми впечатение, че колата ми загравя бавно карам по 6-7 км докато вдигне 6оградуса.Термостата затваря и отваря защотото маркуча горния стопля долния е студен, ако пусна климатроника на топло савсем бавно стопля.Иначе дърди 90 градуса и не мръдва като загрее.За сравнение брат ми има Вектра Б 1.7 тд на исузу и дето се вика за 100 метра двига градусите.ТА да попитам има ли самнение за авария или при нашите Тди е нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами спокоен е рядко минавам 3хил. оборота знам, че дизела по бавно стопля, но в сравнение с на брат ми е доста по бавно стоплянето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако като загрее на 90 С и при никакви случай не пада температурата от 90, значи си добре и не го пипай.

Просто тези коли си загряват бавно.

Ако пък решиш да го смениш вземи си оригинал около 60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също може да провериш имаш ли подгряващи свещи на антифриза и дали работят....но като цяло TDI-то загрява бавно, пък на място хептен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ги снимаш тия греещи свещи на атифриза да си сложа и аз щот нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 22

 

http://www.drive.by/spare/etka/audi/a4/218/121400/

 

8469888A.png

8469898b.png

 

8469887B.jpg

 

8469888t.jpg

 

8469890Z.jpg

 

8469891G.jpg

 

8469892U.jpg

 

Това са снимки на моята кола. Наистина има разлика, забелязал съм, че при по студено време загрява по- бързо от колкото ако температурите са около 0 С.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разбереш когато паднат температурите под нулата ;)

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

откачи трите кабела и с мултицета ,ако има верига заначи работят...или един кабел с плюс от акомулатора ,ако има искра на свеща значи са добре.....и ако искаш да загрява по бързо картона отпред ,аз поне така правя ..и моята на место  хич не топли

Редактирано от petar_a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги...а можете ли да ми кажете на Audi A4 1.9 TDI 90 коня къде се намира термостата ? Че не ми загрява колата..не ми духа парното хубаво и искам да го сменя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат датчик компютъра ги пуска при определена температура. Даже си мисля че ги управлява климатроника, но това си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го мислех този вариант, но така и не ми остана време. Имам познат който си сложи такъв тройник със свещи на голф 4 и се запали, защото му бяха тънки кабелите... Пробвах ги през уред и показва 20А на свещт при директно подаване на +, кабелите са доста тънки и това ме навежда на мисълта, че има някакво управление на тези свещи, а не са през 1 реле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения за свещите на антифриза са:включват при температура под +5гр. и изключват при темп.на антифриза 70гр.Като компа си определя(в зависимост от здравето на акумулатора) и пуска една,две или и трите заедно.Компа ги пуска чрез две релета с номер 370,с ампераж 50А.

намиращи се в кутията на еку.Едното реле през предпазител 50А пуска две свещи,а другото през предпазител 25А пуска една свещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите се включват под -5 градуса и се изключват при достигане на 80 градуса на антифриза. Колко свещи са включени се определя от натоварването на алтернатора.

Със сигурност нямат нищо общо с климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм склонен да мисля, че се включват на  - 5 С, тогава наистина забелязвам, че вдига температурата доста бързо в сравнение с + температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...