Jump to content

Лаптоп втора ръка, какво мислите?


Recommended Posts

Ползвах Т420 доста години - изключително здрава машина, преживяла не малко в моите ръце. Изключителен работен кон. Нищо представително, нищо впечатляващо като параметри, но работи безотказно. Освен ако някой умишлено не издевателства над нея. В момента съм с Т520.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ThinkPad

 

В момента със Х220 Convertable tablet i7 ,8RAM ,SSD.

Минал през Х30 ,Х60,Х61s,X61

Държи здраво на издеватлества, изключително здрави и добре конструирани шасита (И ПАНТИ ). Х30 е летял по пистата надолу докато бях на ски, ипадна ми от раницата  :hilezh:

 

P.P. Dell-овете от тези годинки греят доста!

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая фирма въобще читава ли е ? Щото по малоумните описания, приличат на една друга варненска фирма, дето си е откровено мошеническа :hilezh:

Инак бих взел този, на който най-много му държи батерията (гледам в "подробните" описания, най-важното са пропуснали)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Think-a му взех голяма батерия (6-cell се води) и изкарваше над 4h работа. Освен това е доста тихичък, което е плюс имайки предвид, че почти не го гася и ми седи в стаята в която спя  :sleeping:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ThinkPad-а има най-голям ресурс заради умно проектираните шасита и охлаждане. Имам два много дърти Т60 и Т500 на единия му изгоря адаптора след 7 години работа иначе никакви проблеми. А не се спират по принцип никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.crash-bg.com разгледай този сайт...магазин...има много добри отзиви от познати и приятели.

Момчетата са много готини верно..аз лично съм пазарувал от там за офиса и у дома около 4-5 конфигурации и 4-5 монитора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т420 за мен е супер несполучлив модел в сравнение с предходните Т и следващите модели. Имах и го разкарах с удоволствие. Сега съм с Т440 и е много по-добър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен всички *40 модели от T сериите са недомислени с изключително неудобния touchpad. Не случайно в новите модели се върнаха към предишния дизайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро взех ThinkPad T520 за 360 лева

Оборудван с i5-2520M, добавих му само още една плочка рам за да стане 2х4 и едно ссд.

Лаптопа се държи повече от прилично и работи много добре.

За под 500 лева стана идеална машинка за студента за когото го взехме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Т520 и с Linux лети ;) Че и по две виртуалки въртя. Е, лети, лети, колко да лети ... като за лаптоп на 4 години :) Но не искам да го сменям. Брутални издевателства е преживял и не се оплаква. Смених два харда, сега съм с трети. Две клавиатури бяха изтъркани  :stupid: , сега съм с третата, сложих SSD на мястото на CD-то и си взех външно CD преди около 2 години и съм си много доволен от машинката. А, забравих. Още в началото се оборудвах и с докинг станция и в работата директно го бода в нея - външна мишка, клавиатура, допълнителен монитор, USB кабели за телефони и т.н. и е пей сърце! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Принципно не... все пак зависи от цената!

Но, избягвай модели с отделно видео.

Масово лаптопите не са с адекватно охлаждане, след време се отлепя видео чипа и чао.

Гледай машина с вградено в процесора видео и да е поне от трета генерация нагоре HD4000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложих SSD на мястото на CD-то 

 

Провери ли преди това дали двата SATA порта са ти с еднаква скорост? Да не се окаже случайно, че може още да оптимизираш така направената конфигурация.

 

И всъщност каква ти е била идеята въобще SSD-то да не замести харда и той да отиде на мястото на оптичното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но, избягвай модели с отделно видео.

Масово лаптопите не са с адекватно охлаждане, след време се отлепя видео чипа и чао.

 

Последните windows-и позволяват избирателно ползване на двете карти...а сони (опитваха да) ползват технологията от 10 години.

Няма нужда да си ограничава избора на втора употреба, като търси без външно видео.

А охлаждането никога не стига:)

 

За съжаление масово thinkpad-ите са със скапан дисплей. По-лесно се намира дел с добър дисплей, но не може да се сравнява по ергономия с тинкпад-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай погрешно, продавам Thinkpad почти 4 години вече и все още се изумявам когато някой си купи някоя модерна черна щайга за 3к лева с ергономия на пералня :) Дай да се опитаме да им харесаме нещо друго, че тук едва ли ще сме достатъчно убедителни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните windows-и позволяват избирателно ползване на двете карти...а сони (опитваха да) ползват технологията от 10 години.

Няма нужда да си ограничава избора на втора употреба, като търси без външно видео.

А охлаждането никога не стига :)

 

Въпроса не е в избора на видео когато си в ОС среда.

Проблема е че, като изпатка видео чипа няма палене машината после.

Макар и да има вграден видео контролер в процесора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...