Jump to content

Странен проблем - дърпа въздух


stefan_teko

Recommended Posts

  • Отговори 152
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз искам рингове на таблото. Може ли да се монтират допълнително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо да могат аз сам си ги монтирах

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш разбира се: http://www.bestauto.bg/398-ringove-za-tablo-za-audi- аз мисля от тук да поръчам. Мен ме кефи супер много с бялата подсветка и рингове и ще модифицирам "новото" табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из форума показваха и как се сваля самото арматурно табло но мисля,че който и да се хване все ще го свали.Мисля,че беше само на щипки.Дърпаш смело за двете копчета зануляване и час+дата но не съм сигурен проверете може и да е имало 2 винтчета.Аз направих тази интервенчия преди повече от 5г. и тогава тези рингове бяха над 70лв

Въпрос на вкус, аз си предпочитам едноцветното. А да не говорим за ринговете каква цигания са...

Да не искаш да кажеш,че всичко след 2001г е цигания.Ако вземеш някое ауди след тази година ще и свалиш ли тези цигански рингове или ще им се "кефиш"9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се малката пластмаса над волана и под нея има две болчета. Най-трудната част е ваденето на буксите... При мен излизат с триста зора. Иначе поръчах ринговете и утре ще са при мен. В момента чакам и поялника, за да почна със смяната на диодите и да светне бяло. Ще трябва да поръчам и фис-а, че моя е тотал... После се почва мъка с вграждането :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On January 22, 2016 at 9:53 AM, stefan_teko said:

Добри новини от Супер дизел,след подмяната на това оплатнение на електрониката във вторник,чак днес е пробвана колата и е запалила.Утре отивам да я взима срещу скромната сума от 150лв.Ще кажа и как е след центровка колата.Забравих да спомена,че съм сменил и клапан някакъв на турбината срещу 140лв колата стана доста по пъргава след като го подмениха.Само да не са ми объркали колата с тази нова центровка

 

Колега, за това ли става въпрос? Аз страдам от същите проблеми при палене и цяла зима се мъча...

Ето какво открих днес. Като гледам май същото уплътнение е заминало?  

12903961_10154135864230086_1890637668_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е.Отвиват се болтовете,сваля се електраниката внимателно заради лентовия кабел,сменя са гарнитура и си ОК.И аз имах същия проблем.От тогава насам съм нямал проблеми :)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай помпата за ремонт. При разглобяване от любител е много възможно да не приключи успешно манипулацията. Аз се опитах да разглобявам помпа...лентовият кабел оцеля...по случайност. И щото много разбирам си я занесох на професионолисти. Както се казва: козата не прифана и тате се угащи. 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук е описано (със снимков материал) как се монтират рингове на таблото за А3(до 2003г), А4(Б5), А6(С5).

КАК СЕ МОНТИРАТ РИНГОВЕ НА ТАБЛО.pdf

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай помпата за ремонт. При разглобяване от любител е много възможно да не приключи успешно манипулацията. Аз се опитах да разглобявам помпа...лентовият кабел оцеля...по случайност. И щото много разбирам си я занесох на професионолисти. Както се казва: козата не прифана и тате се угащи. 

оооо да, няма да барам там, че дебело :D

stefan_teko, доволен ли си от Супер Дизел, че мисля и аз там да я правя помпата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на тази гарнитура е елементарна за оторизиран сервиз на Бош,Дизел сервиз и всички оторизирани да се занимават с сервизирането на въпросното ГНП.Не си играй да я сваляш.Ако имате такива сервизи в населеното място където живееш направо я закарай.За не повече от 30 мин си готов)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.03.2016 г. at 14:49, jorezzz написа:

 

Колега, за това ли става въпрос? Аз страдам от същите проблеми при палене и цяла зима се мъча...

Ето какво открих днес. Като гледам май същото уплътнение е заминало?  

12903961_10154135864230086_1890637668_o.jpg

а моята помпа дори не беше почнала да сълзи и ми правеше ядове под -2,3 градуса според мен ще се справят в супер дизел момчетата според мен си разбират от работата макар,че дори не съм ги виждал.Оставих я на охраната и си я взех от охраната понеже съм на работа а не съм от София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я водих в Супер Дизел и казаха, че е херметизирана (уплътнението не пропуска) и всичко останало е ОК...

Оставих да я видят утре на студен двигател. Последната ми надежда е, когато е студена това уплътнение да се свива и тогава да изпуска.

Пълна мистерия. Можело от ЕГР да е масло това ама се съмнявам само под гарнитурата да е хвърляло, пък и що ще хвърля така масло :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 28/03/2016 at 18:53, jorezzz написа:

Цитиране на предходно мнение! 

какво стана не се ли обадиха какво стана.На мен ми казаха,че е точно от там

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко си взех колата и само направили центровка, че не била много добре уж. Според тях не изпуска тази гарнитура. 

Ще видиме, ако е ОК сега добре, ако не направо отивам и им казвам да я сменят и това е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 1 час, jorezzz написа:

ако е ОК сега добре, ако не направо отивам и им казвам да я сменят и това е.

 

Извинявай кое да сменят,трябваше да им я оставиш да я палят и утре,аз така направих и след като не иска да запали втората сутрин са я надули с компресор а уж беше и при мен само чентровка .Но аз им я оставих в истинската зима -15 -20 тогава  и изобщо не е запалила на втория ден понеже преседя събота и неделя

Редактирано от stefan_teko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сменят гарнитурата. Да, то сега не е толкова студ, а и те ако са я оставили в халето, за да я включат на компа при първото палене, може да си е запалила нормално.

Ако не се е оправила, ще им я оставя и аз петък и понеделник направо да я надуват без палене даже :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...