Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

GPS-ите са точни за моментна скорост, но за изминати километри стават само за прави отсечки. Иначе се натрупва грешка, особено при маршрути с много завои. Много по-точен метод за разстояние e Гугъл Мапс: https://www.google.bg/maps/dir/42.6542058,23.2824683/42.686539,23.4535879/@42.6586848,23.3648859,13z

 

Най-точния метод е брояч на обороти на самата джанта, като на тировете.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1.07.2016 г. at 8:55 PM, DanielGr said:

Първото ми дълго чакано излизане на дълъг път с моя 3.0TDI 

Разход на компютър 7.3л. Зарадвах се въпреки,че не бях я и настъпвал много.

Но когато реших да сипя на бензиностанция сметнах разход около 9л.

Дайте идея откъде идва проблема, че ми се дорева.

Колега вчера се прибрах от морето. Созопол - София разход 9. Това е със скорости 100км/ч до Бургас и  на магистрала на круз контрол с 140км/ч с клима и 4 човека. От време на време 160-180 за някое изпреварване. Само м/у градски пътища ми е падал разхода с литър на долу когато карам до 100-120км/ч и с плавни изпреварвания. Говорим за разход колонка. Макар че при мен средния разход постоянно ми е 8.8-8.9 л/100км .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 04/07/2016 at 9:37, Shadow88 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Дали да не почнем от прелестните ни горива,ако лятото не натрупат лев господата от Лукойл,кога...?А ако искаш по-принцип по-нисък разход-махай катализаторите,слагай чип и присадка в горивото,грубо от тук само ти идва поне 1л икономия...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 04/07/2016 at 12:47, Ballantiness написа:

Цитиране на предходно мнение! 

мен разхода не ми е висок. Нямам оплаквания. Предишната кола 2.4 дизел ми даваше 7.5 извън града. Сега с по-гоялм двигател, 1 бутало повече, автомат и 4х4 няма как да очаквам разход 4.5/100. Освен ако не карам с 60км/ч по магистралата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Shadow88 said:

Колега вчера се прибрах от морето. Созопол - София разход 9. Това е със скорости 100км/ч до Бургас и  на магистрала на круз контрол с 140км/ч с клима и 4 човека. От време на време 160-180 за някое изпреварване. Само м/у градски пътища ми е падал разхода с литър на долу когато карам до 100-120км/ч и с плавни изпреварвания. Говорим за разход колонка. Макар че при мен средния разход постоянно ми е 8.8-8.9 л/100км .

 

Мен основно ме издразни, че компютъра не показва нищо общо с реалността. Искам ако мога да оправя този проблем. Иначе на мен ми е изскубан DPF и катализатор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте идеи от къде да намеря букса с женски пинове от тези най-тънките. Трябва ми за един ретрофит точно 2 пина, но в София явно на никой не му се занимава да ми резне една букса, даже и за 20 лв.

 

Дали по магазините за електроника ще се намерят, търсих в Комет, но искат мостра естествено. Някакви насоки?

 

mT94-YEsTXitZ9C0rtcoe8g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, DanielGr said:

Мен основно ме издразни, че компютъра не показва нищо общо с реалността. Искам ако мога да оправя този проблем. Иначе на мен ми е изскубан DPF и катализатор.

 

Колега рядко гледам какво показва на бордовия компютър като разход на гориво. Само следя оставащото гориво в резервоара за колко КМ ще ми стигне. Но до момента извън градско като съм я карал си е меря табло и колонка. И доста пъти е близък разхода с минимална разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 05/07/2016 at 7:55, zafirovp написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Къде и какво трябва да видя,за да разбера,иначе съм 2005 аз?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, zafirovp said:

Колеги дайте идеи от къде да намеря букса с женски пинове от тези най-тънките. Трябва ми за един ретрофит точно 2 пина, но в София явно на никой не му се занимава да ми резне една букса, даже и за 20 лв.

 

Дали по магазините за електроника ще се намерят, търсих в Комет, но искат мостра естествено. Някакви насоки?

 

mT94-YEsTXitZ9C0rtcoe8g.jpg

 

Днес най-вероятно ще ходя до колата да взимам едно кабелче и ще се опитам да изнамеря подобна букса да ти резна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след последната смяна на маслото сега като запаля ми излиза всеки път колко км и дни ми остават до следващата смяна... Няма проблем, ама ми е леко досадно и не ми се гледа това още 9 000 км. при всяко запалване на колата (вече минах около 1000 така). Някой има ли идея дали това е опция за кодиране през VCDS? Ресетването го прави моя човек и като погледнах сам ми се струва, че знам как сам да си ресет-на брояча, но такава опция не съм сигурен, че видях. Някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, N1995 написа:

Нямаш. ABS модулите след 2007 имат тази екстра и е на кодинг.

Я дай да видя къде се кодира, мойта по рама е 2007-ма, може да ми е такъв модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ето това http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Comfort_System#Channel_050:_Adaptive_Brake_Lightq

който иска да пробва на канал 50 трябва да е. Модула е 46 Comfort  system.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

41 minutes ago, devedeve said:

Колеги, след последната смяна на маслото сега като запаля ми излиза всеки път колко км и дни ми остават до следващата смяна... Няма проблем, ама ми е леко досадно и не ми се гледа това още 9 000 км. при всяко запалване на колата (вече минах около 1000 така). Някой има ли идея дали това е опция за кодиране през VCDS? Ресетването го прави моя човек и като погледнах сам ми се струва, че знам как сам да си ресет-на брояча, но такава опция не съм сигурен, че видях. Някой знае ли?

  On Sunday, December 27, 2015 at 8:34 AM, Dimitar P. said:

 

Здравейте

 

Как мога да си зануля сервизната инспекция след смяна на масло?

 

Със VCDS, модул 17, адаптация, канал 2, даваш нова стойност 0 и си готов

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, kpematop said:

шпек защото дюлзите на твойто 3.2 са още читави, затова показва точно.

Значи всеки с разход на борд и на колонка ако е еднакъв да е спокоен, че е с читави дюзи :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дюзите пикаят, компютъра не може да отчете това и затова показва на борд нисък разход, а реално е по-висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...