Jump to content

KODI......


Recommended Posts

На мен не. Не помня коя беше добавката, но четох че понеже прави много заявки към сървъра, въпреки че не се ползва в момента, при опит за гледане на нещо дава - надвишен дневен лимит. Това ми дава на мен. Реално гледах някакви клипчета в деня в който сложих добавката, след това колкото и пъти да пробвах да пусна нещо, все същата грешка дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фюжъна може ли да се гледа от чужбина с тяхното устройство?
Ако може, бих си взел дори и да ги няма програмите, които иска жената.

Уизи, пиши като научиш нещо от твоя познат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква консултантка ми обясни по телефона, че услугата е само за територията на БГ, но дали това е наистина така  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички услуги на булсатком са само за територията на БГ, защото Булсатком нямат права за излъчване от която и да е от телевизиите (най-вече чуждите) извън територията на България! Това го пише и в общите им условия.

Което не значи, че има практически пречки да се ползва от чужбина... на отговорност на потребителя, т.е. той поема цялата законова отговорност в случай на случка. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми дава същото за Тубата... Не знам дали сте чели в описанието, но фюжъна през Коди не е официален апп от Булсата.... Съответно мисля че е нормално да понасича в натоварените часове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
On January 8, 2016 at 2:33 PM, Moonland said:

И все пак продължавам да му се кефя, не виждам причина да почна да плащам за Plex. 

 

Plex си плащам(е) поради други причини - например за да си имаме всичката лична колекция от музика, филми и снимки навсякъде и по всяко време с нас :)

 

Да съживя малко темата покрай новата мания поне около мен да се ползва новото Pi 3 за KODI. Препоръчва се Libreelec и от там настройките за Булсат през Фюжън и някои други добавки за филми, сериали и музика + нагласяне на автоматични субтитри за филмите + EPG за телевизията и жми градО. Направо съм впечатлен от възможностите на малката кутийка! Андроид феновете около мен си го конфигурират 1:1 и на телефоните, та се кефят по всяко време на KODI-то. 

 

Определено препоръчвам който се чуди с какво да си уплътни малко времето да се хваща в поръчка на един комплект Разбери Пи 3 и да влиза в джаза! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам...... при наличие на NAS, що си нямате всичката лична колекция от филми, музика и снимки по всяко време с вас и какво печелиш от Plex? :huh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plex просто е едно от читавите приложения да си достъпваш всичко онова, което седи вкъщи. До колкото ми е известно няма много алтернативи, че и читави още по-малко. Поправете ме, ако греша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да те поправя, защото не познавам добре плекс, но аз ползвам Qfile и Qmusic и така имам пряк достъп до всичко без никакви допълнителни услуги рънващи където и да било... и разбира се безплатно. Да - тук таме има някое бъгче или неудобство, но като цяло стават все по-добри с всяка версия и изпълняват предназначението си. Има и Qphoto, но него никога не съм ползвал, през Qfile ми е някак по-удобно.

За твлевизор разбира се вече KODI влиза в употреба и нищо друго.

Ако пропускам нещо казвай - както посах все още търся и не мога да намеря причина да се занимавам с плекс. За да плащам пък ще трябва да е доста сериозна, трудно ми е да си представя какво би оправдало това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш. че нещата, които ползваш, са качествени на първо място заради производителя на NAS-а ти. :) Предполагам, че и Синолоджи ще е същата бира. Я хвани един no-name NAS и ако има Plex plugin ще търчиш за Plex account директно с двеста, вервай ми ;)

 

Допълнително това, което избутва Plex малко по-напред е интеграцията му с разни TV box-ве, които ти прехвърлят контента на телевизора докато с тези Q-решения и всички останали това няма как точно да им се случи или поне няма да е толкова лесно. Друго например е, че имаш опция да си свалиш локално на телефона/таблета музика (и филм?), които да ползваш без връзка към сървъра, което съм ползвал да си заредя устройството и е удобно като цяло.

 

Да, струва някакви пари на месец, но защо пък не? На цената на едно капучино от Старбъкс халал да им е за добре свършената работа и на всички други останали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Wizi написа:

Нали се сещаш. че нещата, които ползваш, са качествени на първо място заради производителя на NAS-а ти. :) Предполагам, че и Синолоджи ще е същата бира. Я хвани един no-name NAS и ако има Plex plugin ще търчиш за Plex account директно с двеста, вервай ми ;)

 

 

Не си ли и ти с QNAP-ец?

 

Цитат

Допълнително това, което избутва Plex малко по-напред е интеграцията му с разни TV box-ве, които ти прехвърлят контента на телевизора докато с тези Q-решения и всички останали това няма как точно да им се случи или поне няма да е толкова лесно.

 

Какво е предимството пред безплатното Kodi, което също е "нейтив" на повечето TV box-ове? Ако правилно разбирам това, което описваш - KODI прави същото. Разбира се Kodi си е пейн ин ди ... за настройване от 0... 

 

Цитат

Друго например е, че имаш опция да си свалиш локално на телефона/таблета музика (и филм?), които да ползваш без връзка към сървъра, което съм ползвал да си заредя устройството и е удобно като цяло.

 

Нещо напълно стандартно в Qfile и Qmusic. Така слушам и аз музика и гледам филми на път - просто си ги свалям в аппа за оффлайн гледане/слушане. Отделно, че QNAP поддържа real-time transcoding, когато пускаш филми през интернет, което облекчава значително трансфера, a не ти трябва Full HD качество на телефона/таблета. Работи през Qfile. Плекс използва ли го като сървис по някакъв начин?

 

Цитат

Да, струва някакви пари на месец, но защо пък не? На цената на едно капучино от Старбъкс халал да им е за добре свършената работа и на всички други останали :)

 

Тук вероятно си прав, чувал съм същото и от други ползватели на плекс :) 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.s. Още преди някой месец булсаткома през коди просто изчезна, вероятно след някой ъпдейт. При включване на КОДИ, горе вдясно изрежда каналите, но липсва менюто, от което реално да подкарам телевизията и не успях да го върна... Не съм се и занимавал много. Някой със същия проблем и решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкият ми NAS е QNAP, големият не е. И двата имат Plex server, но на Q-то винаги е някоя версия назад и никога няма да му достигне истинска сила да транскодва. Пак пропускаш тънкия момент, че ако човек не е ползва QNAP, Synology или някой друг по-истински NAS с вградена алтернатива на Plex си загинал прав. От там дори и да се реши да се възползва "марков" NAS то вероятността да инвестира още поне половината от парите отгоре за да придобие читав хардуер нещата вече доста загрубяват и статистическата извадка става супер мижав процент - поне по моите виждания :) 

 

KODI има далавера пред всички възможни боксове да си пускаш филми, сериали, телевизия и музика безплатно. След малко четене и ровичкане си готов. Идеята на всички боксове, без изключение, е да ти предложат това след абонаментно заплащане. Що се отнася дали е болка за настройване въпросът опира според мен преди всичко до толкова колко си наясно с компютрите за да си настроиш нещо по завъртяно. Някой ще се откаже още в началото докато друг може дори да се забавлява докато до накликва. 

 

Plex разбира се, че поддържа real-time transcoding (ако имаш процесор преди всичко, а 99% от NAS-вете нямат) и то с богати настройки как точно предпочиташ да ти го смачка преди да го получиш отдалечено на таблета/телефона. Дори съм склонен да заложа една мазна баничка, че ще се справи по-добре от Q-апп-а ;)

 

Това за плащането на читави малки (че и по-големи) апликации е съвсем нормално и далеч не опира само до Плекс. Хубаво би било ако стане тенденция и в нашата малка държавица :) 

 

Телевизията (Буласт през Фюжън) си работи като пушка + перфектно EPG на общо около 180 канала. Разгледай си настройките, нещо имаш бъг в системата на локално ниво ;)

 

 

 

А какво правим, ако имаме един модерен NAS само с Plex алтернативни приложения и един друг с Plex + Plex pass и решим да си пуснем любимата колекция от филми и музика било то директно на телевизора или през някой наличен от по-разпространените боксове като Apple TV, Google Chromecast, Amazon Fire TV? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам :)

Просто при мен всичко работи през Kodi и/или Q аповете като пушка и не ми оставя никакви отворени желания (осен малко по-изгладен UI), че да търся алтернатива. А до сега изхождах от това, че също ползваш основно QNAP, за това и се зачудих. Иначе пермутации много, явно много зависи от обстоятелствата... 

 

Предстои ми кофигуриране на андроидски TV box, който уж си върви с KODI.... ще видим дали ще има там някакви проблеми, които да ме накарат да прибегна към нещо друго. Почти не познавам Плекс за да знам какво изпускам или не изпускам, за това и питам, не за да убеждавам в противното :)

Нейтив транскодинга при мен е мигновен, 0 забележки. Разбира се с няколко възможности на разположение на потребителя. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

След като днес се оказа, че Фюжън устройството на Булсатком не работи добре по WiFi, а кабел няма как да му пуснем, реших, че мога да настроя Коди да пуска тяхната ТВ.

Обаче не успявам да инсталирам репо (зип файлът) - дава ми фейл ту инстол.

И не намирам решение...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 Някой да знае за add-on подобен на Fusion, който да предлага подобна функционалност, дори да е срещу заплащане? На Neterra пакетите са куци, пък и трябва да минавам през прокси, защото услугата не се предлага в Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от немай къде реших да пробвам пак да се боря с инсталацията на проклетото Коди.

Правя всичко както е описано, обаче е тука в това видео :

 

На 10та минута тоя байчо със счупен български и английски обяснява, че трябва да вляза в адона Фюжън и да му дам Рън/Стартирай

обаче при мен тая опция не е активна и не мога да разбера защо.


Някой има ли решение на този дребен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

включен е, но не мога да му задам къде да търси М3У файловете...защото тях ги няма, защото Фюжън адонът не е стартиран... А не е стартиран, защото бутонът "старт" не е активен

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 След промените през октомври вече не се ползва PVR IPTV, а open elec, това по спомен докато се чудих как да поправя положението. Не успях и не съм се задълбочавал повече. Ей тук би трябвало да има насоки стъпка по стъпка:

Цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде момент, който не съм очаквал, че ще кажа, че ще дойде.... УСПЯХ :)

 

Ебаси проклетото Коди, ебаси булсаткомЪ, ебаси и драмЪтЪ с тия настройки и простотиЙ....

Са очаквам да променят нещо пак и след 3 дена да не работи отново :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...