Jump to content

"Повредена" микро сд карта-програма за възстановяването и


Recommended Posts

Голяма беля стана,днес щерката има рожден ден и бях оставил апарата да и направят снимки.Сега се връщам от работа и включих фотото,разгледах ги и извадих картата за да я поставя в четеца за карти и да ги сваля на компа.Отвори ми снимките и след като понечих да сменя следващата,уиндоуса ме прекани да форматирам картата,преди да я използвам. :pale: Върнах я в апарата и там същата работа.

Сега гледам някакви програми в нета,но ако някой е ползвал и е доволен от някоя,моля да сподели,че ще ме разчекнат женурята  :unsure:

пп За виндоус 10

Редактирано от genttogsg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи нещо подобно но с карата която бях приготвил за Yator-а 4 часа си я правих. Дадох я на един приятел който професионално се занимава с такива и други дейности та около 3-4 дена я търка и горе долу възстанови файловете. Мен обаче файловете не ме интересуваха а файловата структура и имената. 

 

Нямам идея какво ползва като софт но си е тегава работа. За моята софта твърдеше че се е случило "пренапрежение".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро жената затри едни снимки от компа и от външния хард на който имаме копия на снимките.Свалих една програмка, която ми възстанови 80% от снимките от двата харда общо, единия беше форматиран, а на другия бяха само delete-нати.Казва се minitool power data recovery

Само не пипай нищо повече по картата, докато не си ги възстановиш, че всяко качване на файлове в нея ще ти затрие безвъзвратно информацията.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами започнах с EaseUS Data Recovery.......... ако не стане нищо,ще пробвам с предложената.Пише че е намерила 79 файла и ги обработва,каквото и да значи това  :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с erase us data recopvery но даи да ти въстанови partition.Става бързо и въстановява папките с фаиловете вътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GetData Recover My Files

 

В Замунда я има.С програмата си възстанових почти всички снимки и др. файлове от картата на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста програмки, номера е да не си шарил много по картата след проблема. Ще се възстановят снимките, но някои от тях ще имат артефакти неизбежно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цикли още,ще видя какво ще намери.

От какво може да се получи така?Апарата се ползва рядко. :nixweiss:

Редактирано от genttogsg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 EaseUS Data Recovery помогна,но кракната от замунда :zustimm:   Фрии-то има ограничение на брой данни.

Съживи всички пикчъри   :flehan: .Картата я форматирах,но дали да я сменям,незная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ще използвам темата, за да опиша и моя проблем. Ако някой го е срещал и решавал ще се радвам да сподели. На някаква рекламна флашка на уиски са записали медицинска операция. След това са отворили флашката и в нея няма нищо. Има свободно място 4МБ от 989МБ, файлова система FAT16, но файловете не се виждат. Казаха ми, че не са използвали тази флашка преди да я сложат в апарата за запис. Вероятно си е имала дефект още в начолото. Опитах около 20 програми за възстановяване на файлове, но ефект никакъв. Успях да извадя няколко видео файла, но не се отварят, имат само времетраене, но нито един плеър не може да намери кодек за пускането им. Опитах с няколко програми за поправка на таблицата, пак без успех.

 

Преди да започна да ровя в нея направих имидж с DD, така че мога и него да ползвам, а не самата флашка. Флаш паметта е бондирана на платката и не може да се премести на външно устройство за прочитане. Целта ми е да спася записа от нея. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не мога да ти помогна с възстановяването на файловете, но мога да препоръчам програма да пробва да отвори видео файловете които си свалил вече. Това е VLC, ползвал съм я много години и винаги се е справяла там където другите плеъри не са могли. Ето линк към нея, free е така че давай смело :) http://www.videolan.org/vlc/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с нея съм пробвал. Няма ефект. Точно като другите, показва само времетраенето.Четох, че трябва да се направи "парсване", на спасените файлове, защото в 90% от случаите липсва информация за кодека, но така и не успях да разбера как става това парсване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да ползвам и аз темата... Микро СД 32 гб ФАТ 32.. дава ми грешка в устройствата на която я слагам. Показва ми, че е празна а като влезна в нея има папки в които не мога да вляза. Пробвах да я форматирам през телефон, фотоапарат, комп-а и не става. Пробвах и през cmd-то, също не става. За хвърляне ли е или има да пробвам още нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш такова животно нямам. Пронвах със стар самсунг, ма му идва голяма и забива. Не ми трябват файловете, важно е да проработи...

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да проработи. Усетила е че си заминава и се е заключила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е винаги така. Модерните се заключват срещу запис и форматиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на фейк китайче, от тия с фалшивия размер - с фърмуер на 32ГБ, но с 8 истински, реагират по подобен начин. По принцип е хубаво да се форматира и ползва NTFS - много по-сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...