Jump to content

Повдигане на предницата Ауди а3


zezo_inter

Recommended Posts

Колеги бих искал да повдигна колицата си ауди а3 1.8 125 к.с 1998г АГН  мотор.Причината забърсах един камък където мислех че ще мина над него,но уви.Забърсах картера.Няма начин,ще се прави.Мисълта ми е с какви пружини мога да вирна малко предницата без да сменявам амортесиори.Сега се държи доста стегнато и здраво на пътя общо взето е много стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина е много ниска предницата на нашите а3-и   и аз от началото до като   не бях свикнал с височина й  обрах някой неравности :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не живеете на луната или да ги ползвате за оффроуд? Тук има високи шахти, неравности и прочее и пак не съм опирал никъде. Единствено съм засядал веднъж в 2 зверски дълбоки дупки едновременно, защото бяха 1 - пълни с вода, 2 - нямаше от къде другаде да мина (да ги заобиколя).

Аз залагам на това, че са омекнали пружините, износени са. А3 смея да кажа е автомобил с прилично високо окачване. И по-добре, иначе някои щяха да се изживяват като хондаджии. :hilezh: 
Като цяло грешното повдигане на автомобила може да ти разбие окачването доста бързо, особено по нашите пътища. Идеи като "как да си повдигна колата с цени на части като от всичко по левче" е лудост, която може да ти коства още разходи след това. Пробвай със стандартни пружини, както казах твоите може да са износени вече, можеш да намериш комплект окачване на прилични цени, да не говорим, че Ауди имат окачване тип "лоши пътища", което ти е съвсем достатъчно да се возиш по пътищата тук безпроблемно. Само че ще трябва да разбиеш касичката.

ПП Ако искаш да предпазиш двигателя, можеш да си вземеш метална кора за под него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува. В момента съм на оригиналното спортно и освен, че возията е на лагерница, успявам да задирам във всеки подземен паркинг. Четох, че някой повдигат с подложки за макферсона, които се слагат под бомбето, но не знам до колко е удачно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не живеете на луната или да ги ползвате за оффроуд? Тук има високи шахти, неравности и прочее и пак не съм опирал никъде. Единствено съм засядал веднъж в 2 зверски дълбоки дупки едновременно, защото бяха 1 - пълни с вода, 2 - нямаше от къде другаде да мина (да ги заобиколя).

Аз залагам на това, че са омекнали пружините, износени са. А3 смея да кажа е автомобил с прилично високо окачване. И по-добре, иначе някои щяха да се изживяват като хондаджии. :hilezh: 

Като цяло грешното повдигане на автомобила може да ти разбие окачването доста бързо, особено по нашите пътища. Идеи като "как да си повдигна колата с цени на части като от всичко по левче" е лудост, която може да ти коства още разходи след това. Пробвай със стандартни пружини, както казах твоите може да са износени вече, можеш да намериш комплект окачване на прилични цени, да не говорим, че Ауди имат окачване тип "лоши пътища", което ти е съвсем достатъчно да се возиш по пътищата тук безпроблемно. Само че ще трябва да разбиеш касичката.

ПП Ако искаш да предпазиш двигателя, можеш да си вземеш метална кора за под него.

Колега все пак нищо не казваш как да я повдигна че да е по висока??.А ми говориш за офроуд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казал ти е колегата.Пружините ти са "уморени" и за това ти е увиснала предницата.Не са чак толкова ниски А3-те,ако са със стандартното окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти снимам поляната пред гаража ми   :D  , иначе наскоро сменях предните пружини и наистина колата се вдигна ,но  все пак си е ниска  за мен :)

 

 

Карам служебна кола Dacia Logan 2012 г , за нея мога да кажа ,че е висока кола + това няма такава мека возия  дупките и неравностите не ги усеща . Правена си е точно за нашите пътища ,но на хубав път не е чак толкова стабилна за разлика от  Аудито ,което залепва за пътя 

Редактирано от ianiovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее намери какво да сравняваш,Дачия с Ауди.Аз имам служебна кола Рено Канго,която получих чисто нова,но не я сравнявам с нито едно от двете ни Аудита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от дизел трябва да са пружините,и на мен така ми казаха.Но аз не съм ги сменяла,защото пък тези са ми нови, и няма смисъл да я правя тази гимнастика сега.И аз вчера я закачих на един надигнат тротоар. :wall:   :D

Редактирано от Jerrish
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловия мотор при А3 8L е само един - 1.9TDI. Не е задължително да е quattro, като ако ще се взима от quattro могат да се ползват само предните, понеже отзад са на независимо окачване и имат разлика с тези, които са само на предно и с греда отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се вдигне повече от нормалното.Възможно е при теб заради омекнали пружини да е увиснала предницата.Това е със стандартното окачване.

Audi-A3VEgKRjl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че има и вариянт за повдигане с оригинални чаркове. До колкото си спомням се водеше "пакет за лоши пътища", не е лошо да се погледне какво казва "ЕТКА", преди да слагате дизелови пружини....!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б4 2.0 90 кс. Преди години слагах такива от дизел опред колата се вдигна 3 пръста и разстоянието между веждата и гумата е 6 пръста сега . Мисля че ще се вдигне доволно , може и да е много да се наложи и отзад да вдигаш .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги,подобно на Шкода и Волксваген форума за подлагането на втулки, бих искал да питам относно повдигането на предницата на а3-ойката дали някой е изработвал такиви и ако да да сподели размери.И дали размерите втулките които са описали другите колеги от форумите са същите и биха станали за Аудито?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старото ми А3 беше 1.6 с оригинални пружини и амортисьори беше мега мега високо.. предполагам може твоите или да са изморени както твърди колегата Веселин Велчев. 

п.с.-Просто от интерес дали би могъл да приложиш снимка да видя височината на колата ти? Понеже моята също е доста ниска, но принудително... За мой късмет само 1 път съм пръскал картер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...