Jump to content

EDL-a не е сработвал никога. ABS "рита" много бавно!


Trimontcium

Recommended Posts

  • 8 months later...

Сега след кратка пауза идва въпросът, мога ли да сменя само електронният блок на АБС-а или трябва цял АБС да взимам, че не ме кефи да имам АБС само отпред, а пък и зимата идва - ЕДЛ-а помага?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш 4 извода на ABS помпата, няма нужда да я сменяш и може само модула да смениш. Но все пак не съм експерт.

@HEPBAKA А4-ката не е ли Quattro? Ако е, то просто ти е сменен модула, няма как да е без EDL, ако е 4х4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От бързане поръчах ABS/EDL Bosch 5.3, но вместо за предно предаване, поръчах такова за 4x4, по последната буква разбрах от таблицата в миналата страница това. Въпросът ми е следния, да го слагам ли този АБС, или да не си правя труда изобщо, поради някакви възможни проблеми? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

EDL не се ли поставя само на куатрото? Вдигнахме на крик задната гума на едно А4 1.8TQ и махнах накладките.Запалихме мотора,включихме на първа скорост и пуснахме съединителя.Тогава видях,как буталото на спирачките започна да излиза на импулси,което значи,че включваше тази функция. Виж на тази лепенка в багажника има ли кода 1АНH, което в превод е EDL.

20160408_143010.jpgphoto uploader

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Върпосът е следният: Има ли разлика в АБС/ЕДЛ, за куатро и такъв само за предно? 1АН има и за предно вариант и за куатро вариант! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене ако сложиш модул от преднячка на куатро, няма да имаш EDL на задния мост

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, една година по-късно.Днес монтирах OEM модулa за колата ми, който отговаря на спирачно оборудване -  "1АH" - 8Е0 614 111 B.

Вече имам EDL. Веднага се усеща разликатата, при потегляне с пълна газ на гладкия софийски асфалт. Принудителния блокаж си върши работата. Сега даже се радвам че имам EDL, а не ASR. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...