Jump to content

Audi B6 3.0


Recommended Posts

Здравейте колеги, насочил съм се към гореспоменатия мотор.Днес гледах няколко коли ,карах ги и искам информация за автомобила като цяло(цени на части ,слаби места и най-вече скорости , защото тези,които гледам са автоматици ).Колата ще се кара предимно градско.Предполагам,че ще й сложа ГИ.Намерих теми във форум но са доста стари за това правя тази за по настояща инфорамация която да послужи и на други колеги

 

Моля , не правете от изключенията правило.

Поздрави!

Редактирано от cokalceto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,добра тема се заформя и аз се включвам към любопитните.

И особено ме вълнува ,колко приятна е комбинацията куатро с ръчна кутия ? :supercool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатро с ръчна си е живичка колата. Аз лично съм с 3.0 куатро автоматик, досега да чукам на дърво не съм имал драми. Сменил съм един радиатор(400лв. с труд) и некви дребни консумативи, но са си скъпи частите. Например, за да я обслужиш ти трябва да купиш 7л. масло. Някъде четох, че 11л. е маслото за автоматичната кутия. Има 4 ламбда сонди. Като за кола 2002-2004г. си е скъпа за поддръжка, но по-новите са още по-скъпи :D

Разход на гориво в града започва от 17-18/100 зимата. ​

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за разхода значи не ме е излъгало момчето,но това мисля,че няма да е проблем ако е с ГИ + това ми сподели,че е сменил 2 от радиаторите климатичния и водния,както каза един колега в един друг форум плаша се от малки приходи не от големи разходи. В момента карам БМВ е91 и не мисля ,че частите на аудито са по-скъпи от на БМВ-то,това за маслото не знам до колко е вярно за 11-те литра о според мен са много не нека и другите колеги се включат за да разяснят темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Намерих теми във форум но са доста стари за това правя тази за по настояща инфорамация 

Няма "по настояща" информация.

 

Кутията е 5hp19 и празна събира 11 литра масло. За нея също изписано много и няма по-нова информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може би не съм се изразил добре,имах в предвид не само колко литра масло събира кутията това няма как да се промени,а какви са и болежките и цените за обслужване защото ауди не се славят с най-добрите кутии това ме плаши и има ли вариант да направя нещо на място да усетя ако има проблем поне малко да добия представа (знам,че жена и кола се взимат на късмет но не искам да взема кола за 5000лв и да правя кутия за 3000лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, каквато и марка кола да вземеш, никога няма гаранция, че кутията няма да се строши и да дадеш 3 бона за ремонт. И........сервизите за автоматични кутии са пълни с такива.......... и далеч не са само от Ауди :)

Не ги правете тия тънки сметки "да не дам 3 бона".

За да няма риск да дадеш 3 бона, си купи Лада 2105! Това го казвам без лоша мисъл...... просто на кола която като нова струва 40-50 хил евро и като 15 годишна ремонта и поддръжката са скъпи...

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото ауди не се славят с най-добрите кутии 

Генерален принцип - ауди с надлъжен мотор след 2000г е с мулитроник кутия. До към 2011-2013та.

Куатро моделите са със ZF кутии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, каквато и марка кола да вземеш, никога няма гаранция, че кутията няма да се строши и да дадеш 3 бона за ремонт. И........сервизите за автоматични кутии са пълни с такива.......... и далеч не са само от Ауди :)

Не ги правете тия тънки сметки "да не дам 3 бона".

За да няма риск да дадеш 3 бона, си купи Лада 2105!   Това го казвам без лоша мисъл......   просто на кола която като нова струва 40-50 хил евро и    като 15 годишна ремонта и поддръжката са скъпи...   

 Колега,първо прав си няма гаранция може да се строши в същия ден или след 10 години но не мисля,че 3 бона са тънки сметки(зависи какъв ти е бюджета но какъвто и да е не е приятно да дадеш 3 бона месец след като купиш кола) смисъла на тази тема е да помогнете а не да се заяждате с новите колеги като мен и да превръщате всяка една тема като 80% то темите във всички форуми в разни безмислени спорове.Исках да попитам за актуални цени за части и т.н и дали ЕВЕНТУАЛНО има вариант по нещо да хвана кутията ако има проблем на място .

 

Само лекичко да вметна караш е91 и ще търсиш б6. Мога ли да попитам каква е логиката освен по-ниската цена на аудито.бмвто е по-здраво бързо за управление да не говорим и по-ново

Колега не съм фен на бмв просто това изпадна а нямаше как да остана без кола и т.н,предпочитам ауди 1-во заради Куатро системата,2-ро няма по грозно табло от БМВ(горя за моделите е90,е91,е60 и т.н та чак до 65 лично мнение преди и след тези модели ми харесват доста повече) 3-то новото не е по-добро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали ЕВЕНТУАЛНО има вариант по нещо да хвана кутията ако има проблем на място .

 

Карай колата и топла и студена, кутията трябва да превключва скоростите мазно, без тласъци, ритане или звуци.

При умерено настъпване на газта не трябва да държи високи обороти дълго време.

При наклон и включено D, без газ и спирачка, колата трябва да стои на място или да тръгва напред, АКО не е много голям наклона.

 

Това че кутията е изправна в момента не е гаранция, че след 1 година ще е здрава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега това го правих колата превключва много мазно да подчертая карам автомат и моят превключва зле в сравнение с тази така,че вече всичко е до късмет дано всичко да бъде наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди има по-скъпа поддръжка и по-скъпи части от БМВ общо казано.

Три литров мотор дори и на газ е неоправдан за основно градска кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кои части на кое Ауди, са по-скъпи от кое БМВ ?

Стига безмислени коментари, моля ви се !

Колегата е опитал да генерализира нещта за автоматичните кутии, но да го направя по-ясно, защото изглежда има хора които не са разбрали !

Ауди на предно след 2001ва до 2012та година , автоматичните кутии са мултитроник или вариаторни, които не са особено надеждни. При куатро моделите нещата са доста по-добре и се ползват хидротрансформаторни кутии с марката ZF.

Трилитровия мотор предвид динамиката и разхода на гориво ,не ми се нрави на мен лично и предпочитам 2.7Т или 2.0ТФСИ.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега,първо прав си няма гаранция може да се строши в същия ден или след 10 години но не мисля,че 3 бона са тънки сметки(зависи какъв ти е бюджета но какъвто и да е не е приятно да дадеш 3 бона месец след като купиш кола) смисъла на тази тема е да помогнете а не да се заяждате с новите колеги като мен и да превръщате всяка една тема като 80% то темите във всички форуми в разни безмислени спорове.Исках да попитам за актуални цени за части и т.н и дали ЕВЕНТУАЛНО има вариант по нещо да хвана кутията ако има проблем на място .

 

Колега не съм фен на бмв просто това изпадна а нямаше как да остана без кола и т.н,предпочитам ауди 1-во заради Куатро системата,2-ро няма по грозно табло от БМВ(горя за моделите е90,е91,е60 и т.н та чак до 65 лично мнение преди и след тези модели ми харесват доста повече) 3-то новото не е по-добро

Аз изрично обясних, че го казвам с добри намерения! И сега също пиша с такива, не знам защо реши че се заяждам с теб. И..... погрешно си ме разбрал...... не казвам, че едва ли не 3 бона са джобни пари за всеки и е все тая дали ще ги дадеш........ казвам да не си правиш сметки че НЯМА да ги дадеш, защото никога не се знае! Може колата здрава да я вземеш и след 5 месеца да се разпадне ....в случая кутията например! Това се опитвах да ти обясня. Просто да се настроиш за евентуални проблеми......... а не да ти дойде като гръм от ясно небе!

И.....ти желая късмет с избора на кола  :zustimm:

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три литров мотор дори и на газ е неоправдан за основно градска кола.

3 литров мотор за градска кола наистина звучи абсурдно. 

ОБАЧЕ - най-логичното нещо за градска кола е автоматика. Най-логично е да искаш автоматика да е надежден. И се оказва, че най-малкия мотор с надежден автомат е....3.0.

Което за пореден път показва как ВАГ ни пробутват абсурдни инженерни решения, облечени в лъскава опаковка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб,аз също когато търсих кола исках да е автомат,но Мултитроника просто те принуждава да скачаш на големите мотори,не съжалявам в никакъв случай.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да преглътнеш че е "ръчка" може да ми се обадиш за тест :)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11442496769542969&slink=cpdzrh

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб,аз също когато търсих кола исках да е автомат,но Мултитроника просто те принуждава да скачаш на големите мотори,не съжалявам в никакъв случай.

 

Ами аз вече съжалявам за 2дни колата се продаде,а си знаех че трябва да я капарирам много ме е яд но ще изпадне нещо друго :(

Ако можеш да преглътнеш че е "ръчка" може да ми се обадиш за тест :)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11442496769542969&slink=cpdzrh

Не сори 100% авотмат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава близо 2 години, писал съм в доста теми, ако се разтърсиш ще прочетеш всичко което те интересува. 

 

 

пс : ако трябва да обобщя - колата си има своите качества но я взех само и единствено защото няма 1.8Т + 4х4 + автомат, не бих я взел отново, не върви като за конете си,  а гори колко S4 в същото купе. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де колега недей така с лошо,вярно разхода не е малък но пък  има своите предимства.Какво ще кажете за тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455376666710607&slink=cq2vvd

 

Днес момчето идва до София гледах я карах я закачиха я(излезе грешка в смукателния колектор) като цяло колата е доста гледна чисто нови гуми,масло скорости,дискове,ролки и т.н единственото което не е сменяно по колата са свещите,впечатленията от нея са доста добри колата е поддържана с мерак добавяни са от него неща като bluetooth,флашка на мястото на ченджъра но вижте и кажете какви са ви впечатленията от снимките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки описаните положителни работи, като гуми, дискове и ролки... Ми се струва прекалено много пари за толкова стара кола, която не е нищо особено.

В смисъл дори на предната страница колегата ти е пуснал една, която изглежда много лачена за 7к, която до 10 ще е топ топ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но тази я е видял и прегледал, а онази само на снимки, а какво може още да има, не е ясно...

Вярно си е , по-добре S4 като ще се купува такъв атмосфер ..!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но тази я е видял и прегледал, а онази само на снимки, а какво може още да има, не е ясно...

Вярно си е , по-добре S4 като ще се купува такъв атмосф

.....

Редактирано от martoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...