Jump to content

Дали да сложа газ .


Recommended Posts

Здравейте карам ауди 80 1.8е DZ мотор механична инжекция  и се чудя дали да сложа газова уредба.Някои казват по добре не слагай други казват слагай и не знам какво да правя моля някои да ми каже може ли да се сложи газ на такъв двигашел или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Механичен инжекцион и газ леко не се понасят.За слагането може,но вероятноста да се вкараш в приключения е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от най-добрите разбирачи, но ти трябва читав майстор, читав мотор най-вероятно след като колегата по горе казва , че не се понасят с добри настройки и добра уредба се получава всичко, а който кара на газ знае , че газта си е газ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, daredevil написа:

 който кара на газ знае , че газта си е газ ...

Удоволствието от зареждането на евтино гориво отминава бързо в сравнение с драмите от последващите разходи за ремонти и влизането в голЕм филм с неясен край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам на газ от както взех колата 3 години . Смених свещи и гумички на изпаритела  въздушният филтър . Задължително най важните компоненти за газовите коли са , Свещи хубав изпарител хубав клапан филтър и кабели + бобина . Относно слагането на газ от дачно е да защото газта са е 87 ст . за 15 кинта пълня бутилката и въртя постоянно . Ам си трябва читав майстор не се заемай сам . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да отидеш при някой, който разбира от тоя тип инжекциони. Задължително условие преди поставянето на агу , е двигателя да работи отлично на бензин. До колкото знам, ДЗ мотора на газ, не дава такива проблеми като АЦЕ. Ако някой ти постави газовата уредба кадърно, ще останеш доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, nedelcho_iliev написа:

ABK_то ти не е с механичен инжекцион и там драма с газта няма.

Знам че не е механичен инжекцион а е Електрически . Но все пак казвам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш 5-6000 км. годишно не си струва много ,иначе главата не ми го побира кой мазохист кара 80ка на бензин

Газовата е обикновенна с плочка,за газов инжекцион ,точно тоя мотор не става без много преработки.

Имам 120 000км за 4 години  на газ с тоя двигател, без един път да ми е гърмяла или да не е запалила,нито бензиновата помпа ми се прецака ,нито дюзите запекоха,нито сериозен проблем съм имал,освен че наистина на ПХ винаги има заигравка с оборотите,но...........свикваш

То колата, ако си е кенеф с 1000 проблема на бензин ,нормално да не останеш доволен и от газта,иначе разликата в пари е,че няма прилики .

 Само човек който никога не е карал на газ,а само е слушал за проблеми, би ти казал ,че е много яко да си караш на бензин и да оставиш ''сиромасите'' да се мъчат с газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш обикновена газова,гръмва два-три пъти и забравяш завинаги за работа на мотора на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мойта ''обикновена'' газова е била необикновена

Това ако не са думи на човек ,който само е чел по форумите за 1.8 DZ и го сравнява с 2.0 16v ,koйто наистина е малко капризен на газ и въпреки това, трябва да си облъчен да караш тия коли на бензин ,освен ако колата не ти е само за неделя до пазара

 

Шанса да ти гръмне DZ с изправна запалителна система е 0 или аз съм бил изключение ,а колата се караше на заварка и вървеше идеално

Разликата в цената на горивото и икономията е толкова фрапираща ,че изобщо не знам какво коментираме.

Не ме разбирай погрешно и според мен по-хубаво от бензина нема ,но при такава алтернатива като газта е безмислен лукс

 

Цитиране на предходно мнение!

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам ,защото бях с 1.6 карб ,а сега сложих 1.8 Е 112 ,защото ми изпадна за без пари и е точно след основен ремонт на главата и искам да сложа газова ама да е чисто нова.Старата ми е на 10 години вече и ще я махам.Затова искам съвет моля даите мнение какво да сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, PESHO OT MARS написа:

ич даже няма по-добро. Що ли хората измислят ГИ като може и с обикновенна.....

Да ,фен си на газовия инжекцион ,но става и с обикновенно газово!

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Италианските са  към 450 лв с монтаж,турските са стотина лева надолу ,но не си струва

Моята беше с ловато и единствено мембрани на изпарителя смених на 80 000км за 30лв,друго нищо не даде дефект

С такава газова колата пак ще си работи като с карбуратор,ако това те интересува де.

При положение че самата система е супер елементарна,  се иска талант да се монтира неграмотно

 

Най-лесно -има си хора за това-отиваш ,питаш,казват ти кое става и колко струва и я монтират,освен ако не си решил, да си я монтираш сам

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, turbofen86 написа:

който само е чел по форумите за 1.8 DZ и го сравнява с 2.0 16v

 

 

 

Леко само ще ти споделя,че пет години имах 80-та с DZ мотор и съм преценил,че за 7-8 000км на година няма да си разваля кефа да карам на бензин.Не знам колко съм облъчен,но ако не мога да устискам на разхода на бензин,продавам я и си купувам дрънголник с малък мотор.

 

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления@veselin velchev!

Ето един човек със здрав разум и адекватен и разумен подход към житейските проблеми и дилеми. Не като едни дупета преди два месеца бяха спрели на бензиностанция ШЕЛ със едно BMW 650i Gran Coupe и ... зареждат газ! Явно това е голяма ГАЗария в последно време да си купиш пичеловка и да нагърчиш в багажника една запартъкова бутилка и да се излагаш по бензиностанциите!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...