Jump to content

Багажник


syscom

Recommended Posts

тази екстра е леко неудобна в някой случай, за това първият собственик може да не я е оценил достойно.

както по-назад в темата се спомена, амортисьорите на багажника са два вида, които отварят багажника без помощ и които отварят капака на багажника след като се повдигне малко. 

моите са от вида амортисьор, който отваря багажника след като се повдигне малко (4F5 827 552 03S).

 

IMAG0976.jpg

 

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако е клеясал може да се почисти и смаже с WD40.

Механизма е изпълнен простичко с полиуретанови втулки и шайби където има триене/въртене между рамената, а те нямат нужда от специално смазване. Не се поддържа с никакви смазочни материали. Нанасяне на грес или друг вид смазка само ще задържа прах и боклуци (а там доста се събира), което ще увреди механизма.

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е клеясал просто профилактично смазване на панти всякакви из колата ми мина през главата да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де... Само от различните амортисьори ли е? Няма ли разлика в механизма на пантите? Също така в един чужд форум четох, че има и разлика в гумените "стопери" (където капака на багажника ляга на купето) - в едни случаи са само гумени, а в друг имали и малка пружина, която само дава малък тласък за да тръгне останалото  (като на клипа с А8, дето колегата пусна линка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, devedeve написа:

Добре, де... Само от различните амортисьори ли е? Няма ли разлика в механизма на пантите? Също така в един чужд форум четох, че има и разлика в гумените "стопери" (където капака на багажника ляга на купето) - в едни случаи са само гумени, а в друг имали и малка пружина, която само дава малък тласък за да тръгне останалото  (като на клипа с А8, дето колегата пусна линка).

Прав си ,колега,има едни малки пинчета които изтласкват нагоре капака и след това амортисьорите го отварят,при мен е така,сега погледнаха,с един н друг колега от форума който я няма тази екстра видяхме че при него  са просто гумички на това място.Самата панта е една и съща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз имам само новите амортисьори, но още не съм го сложил - иначе оригинално съм със стандартните 03S и гумичките. Ще видя да сложа новите амортисьори на капака тези дни, но ме съмнява да стане без пружинките, а за тях ще трябва май до порше да ходя, защото не видях някъде да ги продават отделно. А и ме съмнява да са някаква сериозна сума така или иначе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и като си ги смени с такива с прожинки и ако пак не му се отваря до горе няма ли да е по-добре да знае,че шанса да се оправи е голям ако си смаже пантичките...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Смазах си пантите на всички места - имаше подобрение...

накрая обърнах амортисьорите, както са при N1995 (номерата им съвпадат) - неподвижната част за купето, а подвижната от страната на разпъване за капака и хоп, започна да се отваря сам до горе :)

Не видях как се регулират малките палчета, зад които има пружинки, макар че има място за кръстата отвертка, най-вероятно трябва да махна мокета, както е направил Ballantiness

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Взимам си думите назад, тази сутрин, без да е раздвижен - не отваряше. За нови амортисьорчета съм си...Някой, ако знае цената им, ще се радвам. И дали от Порше или може и от другаде.

(не намерих опция да си редактирам предния пост)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Тази екстра си е от амортисьорите, като допълнение към екстрата на тапета на предна лява врата има бутон с който може да се отвори и от вътре багажника. Тези амортисьори са само оригинални ( около 85 лв за брой в порше ) или втора употреба ( около 25-30 лв за брой по моргите за работищи ) преди три години се занимавах с тях, бях купил какви ли не марки дори и от морга но ефекта не беше задоволяващ. През лятото всички работят но като застудее не вдигат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Поръчах си нови амортисьори от един сайт в Германия - марка Stabilus LIFT-O-MAT ги водят, точно същият OEM No. като на старите.

Не издържах и по тъмно ги сложих - работят перфектно и сега всеки път си се вдига багажника до край, просто старите си имат определен живот.

Цената за брой беше около 24 евро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...