Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

В ebay има, имах предвид че е много трудно да се опъне хубаво без да матира хром фолиото. Аз препоръчвам драскан алуминии на 3м, там няма този проблем. Има го в Carbon.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

свалете си стоповете, обикновено тече от тях, или не са монтирани правилно или има ръжда където лягат или уплътнението.... лесно се проверява - отваряте вратата, махате капаците, някой с шише налива по вътрешната фуга малко вода - ако почне да ви мие очите там е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих си еърбег за трилъчевия волан с перца , а сега съм с четирилъчев без. Въпросът ми е, дали мога да ползвам кебелът за бега от четирилъчевия или трябва да търся друг?

 Понеже бега се продава без кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да знаеш че ти трябва и гредата зад бронята и броня (или дифюзъра само, не помня) с капаче за теглича :) Отделно някъв кабеляк отива и към предната част на купето, така че 99% ще е резнат при багажника (поне аз така направих :)) Иначе механичната част е супер проста.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, налага ми се да сменя цялото хидравлично масло и мисля да подменя всичко с ново - антифриз и спирачна течност. Можете ли да ми дадете парт номера на 3-те неща(хид. масло, антифриз, спирачна течност) или да ме насочите, кои да си взема. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за спирачната течност на капачката ти поше DOT4 слагаш която си харесаш,аз сложих на приста,антифриза е розов,каквато марка искаш такава да е,само за хидравличното можеби някой ще ти кажат точно определено,аз си сложих просто хидравлично малко и за година нямам проблеми,не се вманиячавайте толкова с тези неща,само за скоростите е добре да си е оригиналното масло,не че е по различно от останалите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, pe6koo said:

намерих си еърбег за трилъчевия волан с перца , а сега съм с четирилъчев без. Въпросът ми е, дали мога да ползвам кебелът за бега от четирилъчевия или трябва да търся друг?

 Понеже бега се продава без кабела.

 

Ако бега е от 4F, твоят кабел ти върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществува ли теглич за седан , който се маха и слага ръчно. Трябва ми веднъж годишно и то за стойка за колела.

Имате ли представа как предния капак може да се вдигне малко нагоре? В момента капака ми е малко по-ниско от калниците в предната част. От към стъклото е на едно ниво. Заключващия механизъм не се регулира до колкото видях.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като го свалях нямах време да го разгледам подробно, но съм почти убеден, че може лесно да се направи да се спуска ръчно. Това е ако искаш да сложиш оригиналния ( 4F0800491C ) без електрическата част. Иначе афтърмаркет китове има десетки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам попитам нещо относно борд компютъра (FIS) на 4f 3.0 TDI Avant (2006г.), с цветен дисплей. На дисплея изписва само информация за оставащо разстояние до резерва. От лостчето за чистачките, страничния бутон нищо не променя. Работи само долния бутон, който сменя само цифрите 1,2 (не знам за какво е). Борд компютъра е активиран от зеленото меню! Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем, моля да даде съвет! И още един въпрос: някой знае ли за какво е оранжевия, голям бушон (40A) отзад в багажника (при крика)? Вързан е на отделна букса. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, musicmaniac said:

Здравейте! Искам попитам нещо относно борд компютъра (FIS) на 4f 3.0 TDI Avant (2006г.), с цветен дисплей. На дисплея изписва само информация за оставащо разстояние до резерва. От лостчето за чистачките, страничния бутон нищо не променя. Работи само долния бутон, който сменя само цифрите 1,2 (не знам за какво е). Борд компютъра е активиран от зеленото меню! Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем, моля да даде съвет! И още един въпрос: някой знае ли за какво е оранжевия, голям бушон (40A) отзад в багажника (при крика)? Вързан е на отделна букса. Благодаря предварително!

 

Значи влез в Instrument Cluster и си активирай това което искаш да се сменя на малки цветен дисплей. Ако го няма менюто се активира от зеленото меню в Diag Settings.

 

И аз потвърждавам, че 40А бушон при крика е за нагревателя. След 3 години каране разбрах, че не грее, а само свети бутона.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, zafirovp said:

 

Значи влез в Instrument Cluster и си активирай това което искаш да се сменя на малки цветен дисплей. Ако го няма менюто се активира от зеленото меню в Diag Settings.

 

И аз потвърждавам, че 40А бушон при крика е за нагревателя. След 3 години каране разбрах, че не грее, а само свети бутона.:)

 

Благодаря за отговора! Проблемът е, че в зеленото меню е активиран борд компютъра, а в Instrument Cluster не ми излизат настройки! Има само превишаване на зададената скорост. До колкото четох, трябва да има още настройки, но не се показват!

3 minutes ago, Mafiqta_94 said:

Колега я дай повече инфо от къде се влиза в instrument cluster че и аз искам да видя някои неща :)

 

В CAR, има подкатегория  Instrument Cluster.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш, моя фис също е червен, явно не е пусната опцията от зеленото меню.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, zafirovp said:

След ъпдейт изчезва. Ето как става.

ec5446cec208a9ee7c32a74b2b899c99.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Да, това съм го направил! Категорията в зеленото меню BORDCOMPUTER е активирана, и пак никакъв резултат! Ъпдейтнах системата, но и преди и след ъпдейта, нямаше промяна. От VAGCOM също е активиран! Да не е свързано с някой модул или бушон, който да е отказал?! На малкия дисплей изписва само оставащо разстояние до резерва и няма други опции, Същото е и от бутона на лостчето за чистачките - нищо не се сменя. В категория  Instrument Cluster не излизат опции за бордкомпютъра! Дали в червеното меню (SETUP + RETURN) може да има някакви настройки за борда? Там не съм се ровил.

Редактирано от musicmaniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...