Jump to content

ФАРОВЕ ЗА АУДИ 100


stevo

Recommended Posts

на мойта А6 фаровете са много зле вобще ги няма никакви като запалена свещ са казаха ми че мога да сложа фарове от А100 та питам ще станат ли точно или трябва да преправям нещо или ми дайте савет как да ги оправя че не може да се кара така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще станат. Помислил ли си да сложиш ксенон? Ефекта е страхотен... Иначе си намираш 2 фара от стотица (може и само рефлекторите), и сглобяваш наред. Корубата е еднаква, слагаш рефлектора от стотицата и лепваш отпред стъклото и уплътнението на А6-цата. Снопа с кабелите също се различава. Най-безболезнено е в самия фар да запоиш буксата от стария фар.

Проблема е, че стъклото за А6 е предвидено за лупи и с обикновен рефлектор може би няма да свети като хората. А стъкло от стотица не може да сложиш...

За мен най-добрия вариант е да сложиш ксенон, вече доста им паднаха цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да ги почистиш първо. Аз до сега все едно бях без фарове и днес реших да ги разглобя и почистя основно. Разликата е огрооооомна! Вече и аз имам фарове. Скоро ще сложа и HID кит. Ето малко снимки преди и след, но са от телефона та не се вижда точно ефекта:

Преди:

far27rt.jpg

След:

far19qn.jpg

Голяма лупа преди:

lupa6cr.jpg

Малка лупа след:

lupa28kt.jpg

farove5mz.jpg

Препоръчвам на всички, които карат с мръсни фарове да го направят. Много лесно се свалят и разглабят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spunky, като гледам и твоето, както и моето здраво е бесняло по автомагистралите (точките от камъчета по капака и под фаравете). :hilezh::D Абсолютно си прав да се разглобят и почистят фаровете и аз ще го правя напролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти само стъклата ли почисти или и рефлекторите. С каво ги чисти

Всичко почистих. Рефлекторите задължително със суха мека кърпа, защото иначе пада покритието. Лупите ги почистих с кърпичка за лещи на фотоапарат. Стъклото може и с мокра кърпа. Те бяха сравнително чисти, ни имаше тънък слой прах, който ги правеше мътни и не светеха иззобщо.

Ето тук е обяснено много добре какво се прави и има снимки :hilezh:

Spunky, като гледам и твоето, както и моето здраво е бесняло по автомагистралите (точките от камъчета по капака и под фаравете).

По принцип чаках да се стопли за да я вкарам да я направят отпред, но то не е застудявало :D Та се чудя кога да я правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията ще ги разглобя и ще ги пичистя. Все пак някий може ли да ми каже колко струват фарове за А100 втора ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък съм песимиста и щи кажа че нестават!

от А6 на А100 или обратно въобще не стават :D

първо фара на А6 е с около 1см по-нисък от този на А100

второ ъгъла покрай капака на А6 е много по-остър от този на А100.

Ако се менят фаровете, следователно трябва и капака, и лайстната под фаровете.. и тъй като ще стане грозно мигача и фара да са с разли4ни висо4ини => и мигачите, ама мигачите също имат разлика и назад => и калниците!

я си купи два нови фара за А6, около 350лв/бр и не се занимавай със щуротии да правиш downgrade.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко почистих. Рефлекторите задължително със суха мека кърпа, защото иначе пада покритието. Лупите ги почистих с кърпичка за лещи на фотоапарат. Стъклото може и с мокра кърпа. Те бяха сравнително чисти, ни имаше тънък слой прах, който ги правеше мътни и не светеха иззобщо.

Ето тук е обяснено много добре какво се прави и има снимки :blush:

По принцип чаках да се стопли за да я вкарам да я направят отпред, но то не е застудявало :D Та се чудя кога да я правя.

Благодаря започвам да разглобявам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ,освен че направих почистването на рефлекторите и лещите взех че си купих и нови стъкла на фаровете (по80лв/бр.) ,старите бяха доста мътни от "срещите" с камъчетата .

След почистването фаровете наистина светнаха по-добре но след като смених и стъклата ефекта бе поразителен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията...определено ще има чистка:hilezh:

имам и едно допълнително питане-имах удар от дясно и за щастие пострада само калника,но се счупиха пластмасите,за които се хващат фаровете за мигача и за калника.... продават ли се някаде или трябва да играе силикона ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ,освен че направих почистването на рефлекторите и лещите взех че си купих и нови стъкла на фаровете (по80лв/бр.) ,старите бяха доста мътни от "срещите" с камъчетата .

След почистването фаровете наистина светнаха по-добре но след като смених и стъклата ефекта бе поразителен

A от къде купи стъклата че и аз искам направо да ги сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...