Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

Е тогаз вече си проличава разликата между радар-детекторите...щото на прав участък всички пискат :(

не ви знам великите детектори,но тая простата марухама,заради която е и темата всъщност, пищи доста по рано преди завой например,като дори често "ония" "стрелят" в ОБРАТНАТА на моята посока :hilezh: .Досега ВИНАГИ се е обаждало много по-рано от визуалния контакт,ама много,без оглед завой,прав като стрела участък,храсталаци или други кур капани :hilezh:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По пътя за Бургас, като слезеш от псевдомагистралата, малко преди Стара Загора има камера - там пищи на Ка...

и на мен там ми пропища. между нова загора и стара загора. по близо до нова загора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ви знам великите детектори,но тая простата марухама,заради която е и темата всъщност, пищи доста по рано преди завой например,като дори често "ония" "стрелят" в ОБРАТНАТА на моята посока ;) .Досега ВИНАГИ се е обаждало много по-рано от визуалния контакт,ама много,без оглед завой,прав като стрела участък,храсталаци или други кур капани :bia:

Пищи Мухоморката, щото куките бачкат с техника от Балканската война дето и руски детектор за 30 лева ги хваща...пък и ги държат постоянно включени. Със стационарните камери обаче работата хич не е такава....разполагат с далеч по-модерни радари, които освен всичко друго са с намалена мощност на излъчване, което ги прави по-трудни за навременно откриване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъчва? Радар детектор? Прости моето невежество, но "той" трябва ли да излъчва? /въпросът ми е сериозен/. За "хардуера", заминал към морето - ясно, просто казвам, че засега тези две камери са само кутии без обзавеждане :hilezh:

Нищо няма по морето.

В магазина където поръчахме няколко STi имаше само един наличен и един приятел го взе.

Та с него бяме по морето и кутиите са празни.

Изврещя само един път преди изхода от Бургас за Созопол - има едно табло горе, което ти показва със каква скорост се движиш.

P.S.Алекс - наистина е нечовек,само като видиш как е направен и пипнат - ти става ясно за кво иде реч.

И кутията с която идва изглежда така все едно вътре има нещо на 10 000$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.Алекс - наистина е нечовек,само като видиш как е направен и пипнат - ти става ясно за кво иде реч.

И кутията с която идва изглежда така все едно вътре има нещо на 10 000$.

Да, мега як уред. Аз съм си поръчал един знак за радиация от полиран алуминий и ще си го сложа на куфарчето му ;) Покарай го няколко дни да се "начекне" и подуши "ефира"... ще стане още по-прецизен. Джиткай го поне седмица в Auto Scan... Нали с това са горди от Beltronics - 0 false alerts...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ражда се НОВ МИТ колеги ;):flehan::D

бъдете нащрек!

Пищи Мухоморката, щото куките бачкат с техника от Балканската война дето и руски детектор за 30 лева ги хваща...пък и ги държат постоянно включени. Със стационарните камери обаче работата хич не е такава....разполагат с далеч по-модерни радари, които освен всичко друго са с намалена мощност на излъчване, което ги прави по-трудни за навременно откриване.

ок,куките са проблема,бюджета куца....,ОНИЯ ГОРЕ спят деба и лешперите деба :hilezh: .

Щом е така,сподели в какъв обхват,или по каква технология "ловят" "по-модерните" радари с намалената мощност? :D

Не за друго,ма четох четох и така и не стана категорично ясно кое какво е и как баца.Явно си в час,светни ни. ;)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Radar

Изобилна информация по въпроса що е то радар и как бачка :hilezh:

Съвсем на кратко....полицаите по света и у нас в частност ползват радари на следните честоти:

X-band - 8–12 GHz - Missile guidance, marine radar, weather, medium-resolution mapping and ground surveillance; in the USA the narrow range 10.525 GHz ±25 MHz is used for airport radar. Named X band because the frequency was a secret during WW2.

Ku-band - 12–18 GHz - Използва се предимно в Европа, но е на доизживяване, защото устройства не са произвеждани от поне 20 години

К-Band - 18–24 GHz - from German kurz, meaning 'short'; limited use due to absorption by water vapour, so Ku and Ka were used instead for surveillance. K-band is used for detecting clouds by meteorologists, and by police for detecting speeding motorists. K-band radar guns operate at 24.150 ± 0.100 GHz. - У нас на тази честота бачкат информационните табели за скорост както и голям брой автоматични врати по бензиностанции, маркети и т.н.....основен причинител на фалшиви аларми поради горната причина :hilezh:

Ка-Band - 24–40 GHz - mapping, short range, airport surveillance; frequency just above K band (hence 'a') Photo radar, used to trigger cameras which take pictures of license plates of cars running red lights, operates at 34.300 ± 0.100 GHz. - Това е може би най-широко ползваната честота по-света, а като гледам и у нас навлиза с новите камери с радар.

За повече светкане питайте Google, Wikipedia и т.н....информация има с лопата да я ринеш, стига да има желаещи да четат.

http://en.wikipedia.org/wiki/Radar_gun

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах днес, че на някои кутии с камери на долния прозорец ясно се вижда зелен символ а на други не. Значи ли това, че в тази с зеленото има камера или просто някой е напръскал с боя прозореца.

Идеята за спрея ми харесва, все пак камерите са само 30 а потенциално изгорялите шофьори :wub: ....много повече.

Дали да не си взема едно спрейче с боя в колата????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах днес, че на някои кутии с камери на долния прозорец ясно се вижда зелен символ а на други не. Значи ли това, че в тази с зеленото има камера или просто някой е напръскал с боя прозореца.

Идеята за спрея ми харесва, все пак камерите са само 30 а потенциално изгорялите шофьори :bia: ....много повече.

Дали да не си взема едно спрейче с боя в колата????

Ако нямаш спрей можеш да използваш подръчни материали :wub:

g384.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, това с кофата е добро! Приветствам. Нека първо властимащите се фокусират в/у изграждането на инфраструктура, която (поне) да отговаря на санитарния минимум, след това да инвестира в мега-скъпи радари/камери и сериозна комуникационна инфраструктура, за да хване всичките гадни нарушители, имащи против да карат с 40 километри наред зад някой ТИР, защото е забранено изпреварването...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Alex за хубавото изказване , подкрепям го :D и евала на Neotrace за идеята с кофата - само да мерна край камера некоя кофа и ще се възползвам , ма то като се замисля и с чувалче за смет става :D а със спрейче е най-лесно, подминаваш културно камерата , отбиваш културно край пътя, връщаш се спокйно пеш , псссссссът и готово ;)

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих какво е Зеленото...лепенки от хартия на някаква реклама...за разлика от спрея това няма остъргване от джамовете :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Любо. Може дори да се поръчат черни полиетиленови чувалчета, специално пригодени за тези, новите камери. На чувалчетата ще има надпис "Искаме инфраструктура. Камерите после".

Само като се замисля, че с парите за само една камера (без монтаж, кутии и т.н.) могат да бъдат оправени над 1000 сериозни дупки, направо яд ме хваща. Бах ти МВР-то, че и държавата. Ама пари за бюджета трябват, то е ясно. А оправените дупки и допълнителни ленти по пътищата пари не носят. НДП поле... ако сте чели Пътеводителят на галактическия стопаджия :steinigung:

(сори за оф-топика)

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като каза за дупки , виж това клипче и търси дупки по пътя http://www.vbox7.com/play:569c59c2 :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Принципно си прав. Ама 25к евро вложени в дупки не носят никви печалби. Докато вложени в една камера... Направи си сметка колко пари ще изкарват на ден. Според мен такава камера се изплаща за не повече от месец. И после е само на печалба... А дупката нищо не изкарва. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa....и дупките изкарват....ма парите не отиват в държавата, а в частния бизнес....тва гумаджийници, сервизи, производители на резервни части /и в нашия случай конкретно алуминиево окачване/ ;)....та далавера има и в тях :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак някой може ли да каже с точност как работят въпросните стационарни камери - отчитат на базата на две поредни снимки, т.е. без да излъчват нищо, или си имат излъчващ на някаква честота радар? Въобще, на някой обаждал ли му се е радар-детектора при преминаване покрай тях? Доста често минавам покрай някой от тях и до сега не съм отчел нито веднъж някакъв сигнал???????

Другият ми въпрос е относно местонахождението на кутиите за камери след Ботевград, посока Враца и на изходите от Монтана. Пътувах вече няколко пъти натам и така и не ги забелязах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две поредни снимки е механизма. за да снима точно колата има някакво лъчение но то не се хваща от наще радар детектори. поне не и от моя. това лъчение не представлява лазер за засичане на скоростта. стандарта е друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две поредни снимки е механизма. .......

А информацията ти е от къде??? Нещо източник....или пак слухове и предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми монтираха в небезизвестната фирма J&J един малък и прост модел на Кобра, защото мястото в плафона ми било малко заради управлението на шибедаха. Е познайте кво постига туй нещо? Вижда куките маалко преди те да ме видят. :steinigung: Има обхват около 25-30 м. :)

А да ги усети преди завой...това вече е в сферата на фантастиката. :D Единственото хубаво му е, че всички честоти са си му включени, но той почти не се обажда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега...това е съвсем нормално поведение за радарите Кобра....вие сте сложили някой евтин модел и допълнително сте осакатили и без това слабите му възможности в областта на X-band детектването.....може да се каже, че сте дали пари на вятъра:rotcol:. В повечео случаи съветват радара да се монтира така, че нищо да не възпрепядства видимостта му към пътното платно....дори чистачките. Сега дали ще е в плафона, под таблото/седалката или в багажника вече е въпрос на личен избор, но той обезсмисля покупката на това устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...