Jump to content

Проблем с бутоните на волана


vladi_66

Recommended Posts

Здравейте от скоро имам audi a6 2006 quatro 3.0 от вчера неми работят бутоните за музиката на волана и немисе визуализира климатроника на големия екран някой да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Broom написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Кои са тези бутони?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има подобен проблем,от както съм купил колата не ми работи мулти-волана,копчетата на габарит светят,като чета с ваг-ком в реално време ги тествам че работят...грешки няма но няма съдействие от волана :nixweiss:...Остава довечера да пробвам с рестарт с трите бутона :flehan:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен бяха така като купувах колата, но ги пуснах с VCDS и всичко работи. Просто намери някой да ти кодира контролерите за мултиволана и нещата ще се оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с рестарт не стана...5 пъти гледах всички кодировки и всичко си е ок.Сега при мен има една 4Fка за дребни ремонти  освен да и препиша кодировките и да ги сравня с моите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

17 hours ago, sunshai said:

При мен има подобен проблем,от както съм купил колата не ми работи мулти-волана,копчетата на габарит светят,като чета с ваг-ком в реално време ги тествам че работят...грешки няма но няма съдействие от волана :nixweiss:...Остава довечера да пробвам с рестарт с трите бутона :flehan:.

Щом светят и ти ги вади в реално време всяко като го натискаш, значи или не си ги кодирал правилно, или модула не ги поддържа, като за второто силно ме съмнява. За кодирането няма какво да копираш, то по-просто не може да е:

 

cruise.jpg

 

там където е ? слагаш цифрата която отговаря долу на това което имаш като екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 пъти го гледах и вс е ОК...Довечера ще го погледна за 6ти път :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята като го слагах мисля, че трябваше и във 07- Control Head да се кодира че има мулти волан. Може да погледнеш и там кодингите, най-добре направо ги снимай. Най-добре си запази един пълен scan на колата, ако объркаш някоя кодировка на модул да можеш да я върнеш.

Редактирано от ChrisAirOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0002142  е моята на волана

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Steering_Wheel_Electronics

 

на Control head няма в кодирането - волана е в адаптациите

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Control_Head_Front_(High)

 

+04096 = Multi-Function Steering Wheel installed (PR-1XW)

 

извади сегашната ти стойност да сметнем кодирана ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кодировка на волана е 0002041,а в Control Head -10 adaption канал 001 показва 1 ,мисълта ми е че в полето new value трябва да вкарам новата стойност 04036.Направих го и ми записа грешка некоректно кодиране.

Колата е А6 2005 2.4 бензин ръчни скорости,падна ми батерията на лаптопа , чакам малко да живне и пак излизам на студа :flehan::flehan::flehan:.Другото което се сещам е че като изтрия грешките в моторния комп  първите няколко паления иска да държа ключа докато запали...след няколко паления започва да си пали с еднократно завъртане на ключа...

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на твоята е 1, трябва да добавиш 4096 и ще стане 4097. Въпреки че 1 е за адаптивен круиз контрол, а той май на 4F преди фейса даже не се слага.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа вече имам работещ мулти-волан :flehan: благодаря за помощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 21.12.2016 г. at 19:16, Manniakk написа:

0002142  е моята на волана

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Steering_Wheel_Electronics

 

на Control head няма в кодирането - волана е в адаптациите

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6_(4F)_Control_Head_Front_(High)

 

+04096 = Multi-Function Steering Wheel installed (PR-1XW)

 

извади сегашната ти стойност да сметнем кодирана ли е

Мойта стойност е 1013...как да добавя 4096 към това  ??? Каква трябва да е ?

Моля помогнете...Не знам с VCDS кво стана, но не ми работят вече бутоните на волана ???

Редактирано от fears0me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1013 най вероятно е кодинга, трябва да влезеш в адаптациите на installation list 1, но моя съвет е да не пипаш за да не омажеш всичко, намери някой дет има познания да ти погледне и да оправи ако има проблем с кодирането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де като е тоя кодинг, защо не тръгва.....имам принтирано от преди това , гледах кодовете, но нещо не виждам разлика... ? Ako някой има стъпка по стъпка да ми каже как е ще го почерпя от скъпото .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е проблема да е в бутоните. На мен ми изгоряха веднъж. Ако не се лъжа едно резисторче беше сгънало на входа на платката, а двете са вързани последователно и съответно и двете не бачкаха. Не си играх да го ремонтирам, защото имах резервни, а и така или иначе трябваше да ги сменям заради перцата за скоростите. Ако не се лъжа дясното (със звука) е първото. Отвори го да видиш дали е изпушило някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам, ако оплесквам съвсем темата: копчето за Voice команди - казва ми: Button not used. Пак ли е от енкодинга и може ли да се активират командите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма грешки в модулите проблема е в Control Head-a. Трябва да се влезе в адаптациите на 1ви канал или 2ри беше към сегашното число (примерно 12) добавяш 4096 (4108), правиш MMI reboot и вече имаш бутони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...